Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Hogyan és mivel...

• Please log in to reply
147 válasz erre a témára

#101 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

• Hozzászólás: 13.867

Elküldve: 2010. december 20. 14:54

Hm, ez egy héten belül a második kérdés arra vonatkozóan, hogy az Premiere Elementsben nincs hang.

Itt a másik

Google mit mond?

#102 Donee

Donee
  • Látogató

• Hozzászólás: 28

Elküldve: 2010. december 21. 19:26

Hát sok panaszkodót adott ki.  biggrin.gif
Adobe fórumon, meg mindenhol írják, megoldási javaslatokkal, de csak ötletelnek, konkrét megoldás még nincs.  no.gif

Viszont lett egy újabb gondom, most hogy használni kezdtem a 9-es verziót. Megnyitottam egy régebbi projektemet, ott 1440x1080i felbontású HD felvételem volt. Gondoltam apró módosítások után megint kimentem, de csodálkozva tapasztaltam, hogy Share menüpontban már nem elérhető a HD felbontás.  blink.gif

Pedig a projekt tulajdonságainal, felismeri és úgy kezeli mint HD felvételt 1440x1080i beállítással.
Valakinek ötlet, hogy miért lehet? Nyomtam egy update-et is rá, így lett 9.0.1-es verzióm.

DVD meg Blu-Ray export van, de fájlba/netre bárhová már nem elérhető a HD felbontás...
"A tehetségesekkel szemben fölösleges az udvariasság." (Robert Schumann)

#103 Denibaby

Denibaby
  • Törzstag

• Hozzászólás: 422

Elküldve: 2010. december 27. 21:16

Bocs a téma-szakításért, de...hogyan, és mivel? WMC-rel veszek fel tv-bõl filmet. A vételünk gyakran rossz, és "bolhás" szemcsés a kép. Kutattam, találtam: vReveal. Gond az, hogy nem tökéletes -kicsivel lett jobb-, viszont az avi-fájl mérete több mint 10xes lett. Kipróbáltam a többi formátumot is. Hibáztam? Van más megoldás is? (na persze az ikena...lenne?) Kösz elõre a segítséget.

#104 Trekker2

Trekker2
  • Látogató

• Hozzászólás: 27

Elküldve: 2010. december 31. 15:27

Sziasztok!

A következõben kérném a segítségeteket:

Windows 7 Ultimate operációs rendszert használok (x86). Rendelkezem egy USB-s digitális DVB-T vevõvel. A Windows Media Center-el rögzítettem egy mûsort a HD minõségben sugárzó Duna TV-rõl. A Windows Media Center .wtv formátumban mentette el a rögzített mûsort.

Kérdésem: hogyan lehet ezt átkonvertálni DivX avi formátumba?
Odáig eljutottam, hogy át lehet a Windows-al konvertálni .dvr-ms formátumba.

Elõre is köszönöm a segítségeket az alábbiak figyelembevételével:

- Neten sokáig keresgéltem, próbálkoztam pl. az álltólag minden formátummal megbarátkozó "Super" media konvertálóval, ami (legalábbis nálam) nem hozott sikert.

- A google nem a barátom.

#105 Temporary

Temporary
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.823

Elküldve: 2011. január 1. 12:44

IDÉZET(Trekker2 @ 2010. december 31. 15:27) Üzenet megtekintése
.... A google nem a barátom.
Úgy érted, magyar nyelvűre van szükséged? Mert a negyedik találat , a wtv-converter.com-ról, pont erre való.
Minden számítógép-javítás, -építés alapja:  Keríts egy megbízható tápegységet!

#106 Trekker2

Trekker2
  • Látogató

• Hozzászólás: 27

Elküldve: 2011. január 1. 17:02

Igen, idáig nekem is megvolt, de elfelejtettem megírni, hogy ingyenes megoldásokat keresek. Nem áll módomban szoftvereket vásárolni. Fõleg nem zsákbamacska módra. Az általad is belinkelt szoftver csak 5 mp-et konvertál át, amit mondjuk megoldott, de ettõl még megbukhat egy teljes film átkonvertálásánál.

Ezért is írtam, hogy a google nem a barátom. Mert odáig magamtól is eljutottam, hogy rákeresek, hogy wtv to avi meg hasonló. Ezért, ha belinkelik nekem a google-t, azzal nem jutok elõbbre. De mivel lefelejtettem, hogy ingyenes, jól mûködõ megoldásra vágyom, ezért valószínüleg félreérthetõ volt.

#107 Denibaby

Denibaby
  • Törzstag

Elküldve: 2011. január 2. 13:09

Mindenevõ konverterek: Any Video Converter; HandBrake(0.9.3); Prism Video File Converter. Ha olyat találsz, hogy All Video...azt hagyd.

#108 jagdtigger

jagdtigger
  • Veterán

• Hozzászólás: 2.142
  • Lakhely:Győr

Elküldve: 2011. január 3. 19:28

Nem ismer valaki egy ingyenes progit amivel ki tudnám takarni emberek arcát egy videón? unsure.gif Saját videóról van szó csak hát a rajta szereplõ embereket egy kissé nehézkes lenne megkeresni biggrin.gif .

#109 [OP]Destroy-man

[OP]Destroy-man
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.907

Elküldve: 2011. január 5. 20:13

Ha saját video, akkor úgyis mindegy, de szerintem az ADOBE videoszerkesztõ alkalmazásai tudják ezt.

#110 jagdtigger

jagdtigger
  • Veterán

Elküldve: 2011. január 6. 18:49

Igen tudom de nincs "fölösleges" pénzem amit erre költhetnék ani_wink.gif . Az arckitakarás meg mindenképp kéne mert az egyik családtag köti az ebet a karóhoz, a másik részről meg ott van pár emberke akiket mint írtam nem tok felkeresni.

#111 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2011. január 6. 19:14

tok?

#112 jagdtigger

jagdtigger
  • Veterán

Elküldve: 2011. január 6. 20:38

Nem tudom ezzel most mire akarsz célozni de nem is fog leesni mert most igencsak zokni vagyok agyilag.

#113 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2011. január 6. 21:00

Arra céloz, hogy ne rövidítgess. tongue.gif
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#114 jagdtigger

jagdtigger
  • Veterán

Elküldve: 2011. január 6. 21:22

Ja vagy úgy biggrin.gif , az arckitakarás témából azt hittem egyértelmû hogy a netre menne ki a vidi.

#115 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2011. január 6. 22:09

És? Akkor megváltoznak a fórumszabályok? roll.gif

Én tok, te tsz, õ t. Mi tunk, ti ttok, õk tnak.

#116 [OP]Destroy-man

[OP]Destroy-man
  • Veterán

Elküldve: 2011. január 6. 22:42

Az ADOBE termékek 30 napig ingyenessek. ani_wink.gif Ha minden igaz regisztrálnod kell a letöltéshez, de az is ingyen van. Szóval nem kell megvenni a programot. smile.gif

#117 proland1990

proland1990
  • Vendég

• Hozzászólás: 2

Elküldve: 2011. január 28. 15:17

sziasztok
Adott egy mpg film. Van az elején egy stáblistaszerûen beúszó szöveg rajta a filmen. Hogyan lehetne ezt eltávolítani/módosítani?

#118 Sebi

Sebi
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.480

Elküldve: 2011. január 28. 15:41

Szerintem úgy, hogy kivágod azt a részt amin a szöveg van.
I Want to Believe

#119 proland1990

proland1990
  • Vendég

• Hozzászólás: 2

Elküldve: 2011. január 28. 15:48

azonban ami a szöveg alatt van video, az kellene,így nem lehet kivágni

#120 [OP]Destroy-man

[OP]Destroy-man
  • Veterán

Elküldve: 2011. január 28. 20:14

Elvileg sehogy, gyakorlatban a VirtualDUB-ban van maszkolásos megoldás, de az addig, amig a szöveg fut, elhomályosítja a képet (persze csak az adott területen). Jobb megoldásról nem tudok. Esetleg szerezd be a forrásanyagot. tongue.gif Ott csak ki kell kapcsoli a nemkívánt video sávot.

#121 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2011. január 29. 03:07

Másképp fogalmazva: fogj egy képet és egy filctollat. Írj rá a filctollal a képre valamit. Várd meg, amíg megszárad. Most távolítsd el, amit ráírtál. Na ugye.

#122 [OP]Destroy-man

[OP]Destroy-man
  • Veterán

Elküldve: 2011. január 30. 18:56

A VirtualDub képes eltávolítani a szöveget, csak elötte el kell készíteni neki egy sablont, ami meghatározza, hogy mit is távolítson el. Az így hiányzó képet a körülötte lévõ színek átmenetével tölti ki, ezért is lesz homályos ott a kép. Szóval megoldható, de nem lesz tökéletes.

#123 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2011. január 30. 20:01

Az ilyen elhomályosított kitakarások engem jobban szoktak zavarni, mint a csatorna esetleges ott levõ logója.

Ami nincs ott a videón (értsd: a szöveg által letakart képrészlet), azt nem lehet visszaállítani, mert a program nem fogja tudni kitalálni mi volt ott eredetileg.

#124 Zénón87

Zénón87
  • Látogató

• Hozzászólás: 109

Elküldve: 2011. február 6. 11:38

Sziasztok!
Olyan Windows 7 kompatibilis program kellene ami képkockákból képes videót csinálni. A barátommal rajzfilmet szeretnénk csinálni papírin rajzolt képkockák segítségével. Linuxon tudom, hogy meg lehet csinálni mncoderrel, de Windowsra nem ismerek megfelelő programot.

Ismertek ilyet?

#125 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2011. február 6. 11:39

VirtualDub.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#126 Denibaby

Denibaby
  • Törzstag

Elküldve: 2011. február 6. 13:27

Mit jelentenek a képkockák? JPG? Arra a movie maker jó. Behúzod a képeket amilyen sorrendben akarod, és filmet készít, lemezre is írja ha kell. Ha avi-képkockák vannak, akkor jó a VDub. hm...

#127 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2011. február 6. 14:50

A VirtualDub is megeszi a sima képeket, nem kell aviban lenniük, csak a méretüknek kell megegyeznie.

#128 Zénón87

Zénón87
  • Látogató

Elküldve: 2011. február 11. 23:58

IDÉZET(Denibaby @ 2011. február 6. 13:27) Üzenet megtekintése
Mit jelentenek a képkockák? JPG?

Bocs a késõi reagálásért, de nem volt netem + megkezdõdött a sulim is. Jpeg-k a képkockák. Rajzfilmet készítünk. Beszkenneljük, méretre vagdossuk. Majd konvertáljuk. Eddig ez linux alatt ment.
Mondtatok két programot is. A Windows Live Movie Makerel úgy tudom csak diavetítést lehet használni frame rátát nem lehet állítani kékockákból összerakott filmhez.

VirtualDub említésének nagyon megörültem. Keresgéltem is a menük között de nem találtam a képkockákból videó funkciót. Így jött a Google, de a leírás ami volt igen csak szûk szavú. Nem értem azt sem amit ír. Leírja egy parnacsban és annyi. Ha a Hogyanban tudnátok még segíteni akkor megköszönöm!

Vagy ezzel a kérdéssel már költözködjek át egy Virtual Dub topikba?

Köszönöm!

#129 Temporary

Temporary
  • Törzstag

Elküldve: 2011. február 12. 00:12

google_baratod.gif  jpg to avi

#130 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2011. február 12. 00:16

Image Sequence

Nagyon szépen mûködik, én már használtam.

#131 Zénón87

Zénón87
  • Látogató

Elküldve: 2011. február 14. 00:02

Köszönöm! Sokat segítettél ezzel a linkkel!

#132 Temporary

Temporary
  • Törzstag

Elküldve: 2011. május 24. 11:43

Volt egy ilyen feladatom, amit sikerült megoldanom:
IDÉZET(Temporary @ 2010. december 7. 9:41) Üzenet megtekintése
...Hogyan lehetne megoldani azt, hogy az eredmény egy olyan fájl legyen melyben a 130 BPM-es zene pontos ritmusára váltakoznak jpg képek?
Ha nincs más megoldás, akkor mivel lehet 2 FPS-es videót készíteni a képekből és hozzáigazítani a zene sebességét 120 BPM-re?.....
A slide show készítő programok többsége alkalmatlan volt a célra, mert nem lehetett vagy túl bonyolult lett volna beállítani az 1 másodpercnél rövidebb képváltást. Az Irfanview diavetítéssel viszont sikerült ugyan előállítani a megfelelő mozgóképet, de ezt bonyolult lett volna videofájl formába tenni.

A vicces topik egyik bejegyzése adta az ötletet, hogy megoldás lehet az animált GIF és íme:
GIF Movie Gear
15 napig teljes funkcionalitású a próbaváltozata, század másodperces pontossággal lehet állítani a képváltást, sok formában lehet menteni és zene is adható hozzá.

A forrásom 650db 1024x768-as, 2-300 KB méretű jpg  kép volt és a következő beállításokat használtam:
Az előnézeti ablak alján a jobb szélen van az óra ikon, amivel beállíthatjuk a képváltás/váltások időzítését, századmásodperces pontossággal. Nekem 124 BPM-es zeném volt, így 60/124,  azaz 0,48 másodperces képváltást kellett beállítani, tehát az "All frame delay" értéke 48 lett.

Mentéskor a fájl típusát át kell állítani AVI-ra. Az "Other/Costum" sorra kattintva én a "PCIvideoM-JPEG"-et választottam. Alább a hangfájlt is meg lehet adni, amiből csak a WAV-ot "eszi". A zene ritmusát itt lehet megmérni, offline is működik.

Az eredmény, a 84 megabájtnyi képből, egy 132MB-os avi, ami nagyon gyorsan elkészült. Én - mivel gyenge a gépem a játékok közbeni videó felvételre -  arra is használom, hogy  a Fraps-al másodpercenként mentett állóképeket mozgósítom.

Talán másnak is hasznos lehet ez.

#133 balika44

balika44
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2011. június 6. 14:56

Azzal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen szoftverrel (lehetõleg ingyenes) lehetséges olyan divx filmekbõl feliratos DVD-t készíteni, amihez külön van a feliratfájl (srt), és ezt is "rá tudná égetni" a filmre, a DVD elkészítése során.

#134 kszkeksz

kszkeksz
  • Látogató

• Hozzászólás: 35

Elküldve: 2011. június 7. 16:47

Hello!
Az lenne a kérdésem hogy tudna-e valaki valami videovágó programot javasolni Windows XP-re ami:
ingyenes, nem bonyolult, és lehet vele MPEG-2 formátumokat szerkeszteni, és szó szerint vágni is lehet vele (a kivágott részt tartsa meg).
Ne kelljen hozzá kodek (alapból benne legyen). És ne a Windows Movie Maker legyen!!!!!
A válaszokat előre is köszönöm.

Ha nem Movie Makert akarsz, akkor mit keres ez a kérdés a Movie Makernél? <KGigi>
Az SVM_A0097.mp4 fájl már létezik. Felülírtam, nem baj?

#135 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2011. június 7. 18:53

Erre szokták mondani, hogy toronyórát lánccal. smile.gif

Talán a virtualDubModdal meg lehet csinálni, de nem vagyok benne biztos.

#136 [OP]Destroy-man

[OP]Destroy-man
  • Veterán

Elküldve: 2011. június 7. 22:01

A virtualDubnak van MPEG-2-es változatata. Ráadásul még újrakodolni sem kell az anyagot, csak simán lehet másolni a kijelölt részt. ani_wink.gif

#137 Lalo

Lalo
  • Törzstag

• Hozzászólás: 945

Elküldve: 2011. június 8. 08:23

Ilyenkor szoktam javasolni a fizetõs programok demó változatait. Van legalább 4-5 olyan videoszerkesztõ melynek létezik teljes funkciójú  15 vagy 30 napos változata. Ezeket végigpróbálgatva (alapból szinte mindegyik egyforma felépítésû) fél évig ki lehet húzni. Utána meg úgyis jönnek az új verziók és indulhat elõröl minden.   biggrin.gif

A VirtualDUB ügyes kis program, sõt még ingyenes is, de nem éppen kezdõknek való (legalábbis szerintem).

#138 [OP]Destroy-man

[OP]Destroy-man
  • Veterán

Elküldve: 2011. június 8. 13:46

Egy sima vágáshoz nem kell nagy szakértelem. Csak kijelõli, hogy mit akar, audionál, meg videonál pedig kijelöli a direct stream copyt, majd mentés.

#139 Dinter0000

Dinter0000
  • Látogató

• Hozzászólás: 94

Elküldve: 2011. július 28. 12:20

Sziasztok!Egy olyan programot keresek,amivel egy 25GB-s avi videót tudnék tömöríteni,de (nagyobb) minőség romlás nélkül.A VirtualDub nekem majdnem ugyan olyan méretőre "tömöríti" a videót.
Szerk:A VirtualDubbal sikerült egy elég jó minőségű videó,5 perces,720p de még mindig 825MB.Ez elfogadható méret,vagy még mindig nagy?Hogy tudnám tovább tömöríteni?
Az AutoGK meg hibát ír.

#140 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2011. július 28. 14:11

Számológép: 825/25000 --> 0,033 --> 3%. Hova akarod tömöríteni még?

#141 Lalo

Lalo
  • Törzstag

• Hozzászólás: 945

Elküldve: 2011. július 30. 10:20

Hova és vajon minek? Manapság már nem az a cél, hogy minél kisebb méretû legyen bármi is, hiszen olyan tárolók vannak, ahol a csillagos ég a határ. Szerintem a minõség a fontos: kép és hang. A 25 GB videó az DV-AVI. A tömörítése meg igazán attól függ, hogy hova készül. Ezt kéne elõször eldönteni és utána pepecselni a mérettel.

#142 kszkeksz

kszkeksz
  • Látogató

Elküldve: 2011. szeptember 24. 12:14

Hello!
Azt szeretném kérdezni, hogy melyik programmal lehetne megcsinálni azt, hogy:
Egy videó szétvágása, úgy hogy minden része megmaradjon, és ezután tetszõleges sorrendben összevágni.
Elsõsorban olyan programokról szeretnék érdeklõdni, amik fizetõsek de van próbaverzíójuk.
Elõre is kösz.

MPEG2 formátumról lenne szó.

#143 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2011. szeptember 24. 14:42

A Virtualdub ingyenes, de megcsinálja. MPEG-hez plugin kell hozzá. (Erre gyakorlatilag bármi képes, még a Windows beépítettje is...)

#144 kszkeksz

kszkeksz
  • Látogató

Elküldve: 2011. szeptember 24. 15:02

Kösönöm a választ. Még arra lennék kiváncsi, hogy a DebugMode Wax programmal készült effekteket tudom-e a VirtualDub-ban használni videókhoz?

#145 eremit

eremit
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.587

Elküldve: 2013. május 5. 13:19

Két darab avi file-t szeretnék összefűzni. Letöltöttem a VirtualDub 1.10.1 változatát, kicsomagoltam, és elindítottam. (Telepíteni nem kellett.) Betöltöttem (volna) az első file-t, de az alábbi hibaüzenetet adta:

kép

Hogyan lehet megoldani ezt a "codec" problémát? Vagy az is jó, ha egy másik videoszerkesztőt ajánlotok.

Köszi!
"A döntéseinkben, nem pedig a képességeinkben mutatkozik meg, hogy kik is vagyunk valójában."

#146 [OP]Destroy-man

[OP]Destroy-man
  • Veterán

Elküldve: 2013. május 5. 13:56

A VirtulDUB-nak natív codecre van szüksége. Vagyis telepítsd fel az XviD-et, és utána már menni fog.

#147 eremit

eremit
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.587

Elküldve: 2013. május 5. 14:43

@[OP]Destroy-man
Köszi, sikerült öszefűzni.  :)
"A döntéseinkben, nem pedig a képességeinkben mutatkozik meg, hogy kik is vagyunk valójában."

#148 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

• Hozzászólás: 4.248
  • Lakhely:Álmosd

Elküldve: 2014. május 25. 09:00

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan nagy tudású videoszerkesztőt ajánlani, aminek a használatához nem kell külső kodeket vagy kodek pakkot telepíteni?
"Férfi-e az, ki nem teszi jobbá a világot?" /Mennyei Királyság/

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó