Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Mikrofon probléma

• Please log in to reply
25 válasz erre a témára

#1 badboy86

badboy86
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2006. december 19. 15:49

Helló,

a probléma a következõ,

amit éppen hallgatok zanét vagy gémelek annak a hangját mind msn vagy ts keretein belül mások is hallják
ezt hogy a fenébet kikapcsolni, tuti nem hardware prob Valami beállítás lex de én átböngésztem mindent és továbbra sem tok mitkezdeni vele

alaplap asus m2n4-sli
Miki az egy hama márkájú nem drága vacak de másik gépben jól mûködik.

Szerkesztve ProFiler által: 2006. december 20. 21:19

#2 Matvác

Matvác
  • Törzstag

• Hozzászólás: 434

Elküldve: 2006. december 26. 22:13

vezérlőpult-->Hang és audió eszközök--> hangerő fülön a speciális gomb--->beállítások-->tulajdonságok-->felvételhez-->minden pipa és ok--> s ekkor látod hogy mit vesz éppen a gép... ha it mindent lenémítasz kivéve a mikrofont, akkor a problémának meg kell szűnnie.
Max azt hallják amit te is, mivel a mikrofon megy csak.

Üdv M
May the downforce be with us!

#3 Bátorka

Bátorka
  • Látogató

• Hozzászólás: 23

Elküldve: 2006. december 27. 16:50

HÜÜÜ- köszi nekem is! egy napja szarozom mert nem tutam életre kelteni a mikrofont a freeCall-hoz, pedig milyan egyszerü volt! laughing.gif
Bátorka

#4 farkas1111

farkas1111
  • Vendég

• Hozzászólás: 3

Elküldve: 2007. április 12. 11:09

Segítsetek !   sad.gif  A mikrofon elromlott, és nem tudok felvenni, se belebeszélni

#5 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.679

Elküldve: 2007. április 15. 08:59

Az mit jelent, hogy nem tudsz belebeszélni? Szájzár a'la Matrix?  laughing.gif
Komolyra fordítva: jó helyre van bedugva a miki? A keverőpulton be van állítva, mint felvételi forrás? A speciális vezérlőknél be van állítva a mikrofon erősítés 20 dB-vel?
Ha egy problémát nem lehet megoldani, akkor meg kell kerülni. Ha azt sem lehet...

#6 Quarker

Quarker
  • Látogató

• Hozzászólás: 112

Elküldve: 2007. június 8. 12:02

Valami rendszeres idõközönként, néhány havonta tönkreteszi a mikrofonos fejhallgató mikrofonját. Állandóan újat kell vennem. Elképzelhetõ, hogy a hangkártya csinálja (C-Media)?

#7 savanestkft

savanestkft
  • Látogató

• Hozzászólás: 18

Elküldve: 2007. november 19. 15:33

Sziasztok. Tudna valaki segíteni. Pár napja kirta a gépem, hogy kevés a memoria valahol, ezért áthelyez valahonnét-valamit.Bocsi, de nem tudtam pontossan elolvasni. A lényeg, hogy azóta, ha messengeren akarok beszélgetni (web-kamerán), nem tudok, mert azóta nincs hang. A jobb sarokban ki is írja, hogy az USB sávszélessége megtelt, töröljek valamit, vagy helyezzek át. Már volt egyszer ilyen, akkor ugy oldottam meg, hogy formáztam az op. rendszert. Most nem nagyon akarom, mert szegény gyereknek nem akarom mindig elcseszni a játékát. Van erre megoldás? Mit tudok csinálni? Hol kell törölni, és mibõl lehet?

#8 kovaripeti

kovaripeti
  • Látogató

• Hozzászólás: 60

Elküldve: 2007. november 22. 11:45

Nem igaz, hogy senki nem ért hozzá?

#9 kovaripeti

kovaripeti
  • Látogató

• Hozzászólás: 60

Elküldve: 2007. november 24. 22:05

Hát köszi, nagy segítség volt.

#10 Cimiii

Cimiii
  • Látogató

• Hozzászólás: 64

Elküldve: 2007. december 22. 22:23

Sziasztok!
Egy olyan problémám adódott, hogy a Dell notimban nem Működik a mikrofon. Ha bedugom akkor az oprendszer észleli a csatlakozást de hang az nem megy rajta. Driver fent van és a hangkimenet is rendesen működik.
Sajnos nem tudom mi lehet a probléma no.gif . Ha van Valami ötlet azt osszátok meg velem. A válaszokat előre is köszönöm!
"Buta kérdés nincs, csak buta válasz."

#11 bartha janos

bartha janos
  • Látogató

• Hozzászólás: 34

Elküldve: 2008. június 26. 13:17

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy miután újratettem a Windows-t, miért nem működik a mikrofonom. Megpróbáltam minden beállítást, amit csak tudtam, de nem működik, ugyanaz a problémám mint Kazi3-nak a "Mikrofon, sis hangkártyaillesztö hiba" topikból.

#12 EndrúBoy

EndrúBoy
  • Látogató

• Hozzászólás: 70

Elküldve: 2008. július 6. 11:04

Hello!
Egy olyan problémám lenne, hogy amióta szétszedtem a gépemet (hogy beledugjak néhány RAMot) egyszerûen nem mûködik a hangkártya hangfelvevõ része! Érdekes, hogy a zene meg minden más megy, de egyszerûen nem tudok mikrofont használni. A mikrofon tökéletesen mûködik egyébként a laptopommal és a géppel is mûködött egy darabig.
A hangkártyám alaplapba(Intel Sorento D945GNT) integrált: Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1].
Már végignézegettem a Windows összes hangbeállítását, szinte mindent végigpróbálgattam, a mikrofon(vonalbemenet) hangereje maxra van felhúzva, de akkor sem mûködik ha esetleg más típusú (rear MIC vagy Mikrofon) bemenetet választok ki a felvétel beállításoknál.
Mi lehet a baj? Esetleg driver probléma lehet? Ha az akkor mi a fenétõl, nem csináltam tul. képpen semmit vele?
A válaszotokat elõre is köszönöm.
Intel Pentium 4, 3.2 GHz CPU; 3GB DDR2 RAM; MSI R3650 T2D512 OC VGA

#13 boki85

boki85
  • Vendég

Elküldve: 2008. július 30. 00:02

Sziasztok!

Nekem a beépített mikrofonommal van problémám. Tökéletesen mûködött, akár 1,5-2m-rõl is lehetett hallani a hangomat egészen addig amíg be nem adtam a gépet szervizbe. Ott újratelepítették a vistát, amitõl az eredeti probléma megoldódott, viszont a mikrofonom azóta nem mûködik. Sajnos a szervizbe nem tudom visszavinni mert külföldön élek, itt viszont a magyar nyelvû vistával nem tudnak mit kezdeni.
A vezérlõpult azt írja, hogy a mikrofonnal kapcsolatban minden tökéletesen mûködik, jelszint 100-as, eszközhasználat engedélyezve stb.  Persze csak amíg el nem kezdek beszélni. Eleinte még picit ritkán lehet azért hallani, de aztán teljesen elnémul, hiába kiabálok semmi nem hallatszik. A furcsa az egészben az, hogy usb mikrofonnal is ugrál a jelszint, beszéd közben fokozatosan lehalkul, majd megint felhangosodik, amikor leteszem, akkor pedig visszaáll 100-ra.
Remélem tud valaki segíteni.
Elõre is köszi!

#14 nagyjani

nagyjani
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.323

Elküldve: 2008. július 30. 13:38

Jobb gomb a hangszóró ikonon, rögzítõeszközöknél a mikrofon tulajdonságainál az egyéni fülön a mic boost legyen bekapcsolva. A lejátszásnál is nézd meg, hogy a mikrofon jelszint ott is fel legyen húzva, ne csak a felvételnél a mikrofonnál.

#15 nagyjani

nagyjani
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.323

Elküldve: 2008. augusztus 1. 10:36

IDÉZET
Köszönöm a választ, de sajnos ez nálam nem egészen így mûködik...
A mikrofon tulajdonságainál nekem nincs egyéni fül, csak speciális, azon belül pedig nem találok olyat, hogy mic boost, sõt máshol sem. A speciálisban az alapértelmezett formátumot(2 csat, 16 bit, 480000Hz van nekem beállítva), kizárólagos módot és jelkiemeléseket lehet beállítani, ezek ki vannak pipálva. Az általánosnál pedig csak a vezérlõ adatai és hogy az eszközhasználat engedélyezve.Hiába írtam be a keresõbe a mic boost-ot,akkor sem talált semmit.

Pedig akkor azzal lesz gond, mert a mikrofon, amiben nincs elõerõsítõ, kis jelszinten mûködik, a "mic boost" kapcsoló ezen segít. Egy kicsit megnyomja a jelszintet, amire az erõsített mikrofon brummogással válaszol, ezért kikapcsolható.
A laptophoz adott lemezrõl fel ellene rakni a gyári audió drivert, talán akkor megjelenik a kapcsoló. (vagy a gyártó oldalán rákeresni)

#16 touch02g

touch02g
  • Látogató

• Hozzászólás: 37

Elküldve: 2009. július 9. 18:59

sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy vettem egy amilo pi3540-es laptopot és van benne beépített mikrofon a kamera mellett (nem tudom pontosan a típusát...de a hangkártya Realtek High Definition Audio, és az a problémám hogy egyszerûen nem mûködik a mikrofon se skypon se hangrögzítõn se semmin. Pedig letöltöttem hozzá a drivereket (ami ugyan Vistás de megy Win7-en is) és semmi.
Kérlek segítsetek (jah és Win7-et használok)
elõre is köszi

#17 geri005

geri005
  • Törzstag

• Hozzászólás: 579
  • Lakhely:Gyõr

Elküldve: 2009. július 9. 19:03

Nem telepít a driverrel valamifajta alkalmazást, amivel be lehet állítgatni a hang-al kapcsolatos dolgokat?

"Successes only last until someone screws them up. Failures are forever." - Dr. Greg House House fanok találkozói

#18 touch02g

touch02g
  • Látogató

Elküldve: 2009. július 9. 19:34

De van és már minden beállítást végig próbáltam-kombináltam de semmi. Vagy semmi vagy sistergés ez a 2 verzió van. Itt egy kép a beállításokról:
http://kepfeltoltes.hu/view/090709/1184646...ltoltes.hu_.png

#19 geri005

geri005
  • Törzstag

Elküldve: 2009. július 9. 19:35

XP alatt mûködött?
"Successes only last until someone screws them up. Failures are forever." - Dr. Greg House House fanok találkozói

#20 touch02g

touch02g
  • Látogató

Elküldve: 2009. július 9. 19:58

Nem is volt rajta még xp;
1. nem is kompatibilis rendesen rá vagyis akadozik, lefagy, stb.
2. nincs driver se hozzá xp alatt

Amúgy szerinted gariba vigyem vissza, vagy valami más megoldás van rá?

#21 geri005

geri005
  • Törzstag

Elküldve: 2009. július 9. 20:07

Próbáld ki Vistával.

#22 touch02g

touch02g
  • Látogató

Elküldve: 2009. július 9. 22:43

"De ami Vistán megy az menni fog/megy Windows 7-en is."

#23 geri005

geri005
  • Törzstag

Elküldve: 2009. július 9. 22:55

Azért én megpróbálnám  roll.gif

#24 petyaboy

petyaboy
  • Vendég

Elküldve: 2009. szeptember 8. 12:52

IDÉZET(badboy86 @ 2006. december 19. 14:49) Üzenet megtekintése
Helló,

a probléma a következő,

amit éppen hallgatok zanét vagy gémelek annak a hangját mind msn vagy ts keretein belül mások is hallják
ezt hogy a fenébet kikapcsolni, tuti nem hardware prob Valami beállítás lex de én átböngésztem mindent és továbbra sem tok mitkezdeni vele

alaplap asus m2n4-sli
Miki az egy hama márkájú nem drága vacak de másik gépben jól működik.

Sziasztok! Én is a segítségeteket kérném, a probléma nálam is ugyanez csak éppenséggel win7 alatt, AC97-es audió abit kv8-pro lapkán! A mikrofonba ugyanígy behallatszik a zene, vagy éppen a win hangok. A felvétel menüpontnál csak a mikrofon van a többi le van tiltva a lejátszás jelszinteknél is csak a mikrofon van, és mégis belehallatszik minden!

Háromból egyszer sem sikerült leírnod, hogy mikrofon... <KGigi>

#25 NRaul123

NRaul123
  • Vendég

Elküldve: 2009. október 20. 11:39

Sziasztok!
Nekem ugyanaz a problémám, mint touch02g -nek. Fujitsu amilo xa3530-as laptopot vettem és a beépített mikrofonja nem mûködik. Vistával vásároltam.  Egyszer mûködött ugyan skype közben a mikrofon, de másnap már újból nem volt jó.

#26 Temporary

Temporary
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.769

Elküldve: 2011. október 30. 19:33

Sziasztok!

Ha bele fújok a mikrofonba vagy nagyon közelrõl beszélek bele, akkor hallom a hangszóróból, viszont semmilyen alkalmazásban és a Hardver kipróbálása ablakban sem mûködik. Újra telepítettem az alaplapi hang drivert , jó lett a mikrofon, de elment a hangszóró. Próbálgatom állítani a dolgokat, de ha van mikrofon nincs hang , ha van hang nincs mikrofon. Mi lehet a probléma?

Válaszaitok elõre is köszönöm
Minden számítógép-javítás, -építés alapja:  Keríts egy megbízható tápegységet!

3 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó