Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Firefox 3

• Lezárt téma A téma zárva.
628 válasz erre a témára

#101 Fujitsu

Fujitsu
  • Veterán

• Hozzászólás: 6.693

Elküldve: 2008. június 25. 23:25

IDÉZET(mrszitya @ 2008. június 26. 0:08) Üzenet megtekintése
Ezt tessék beírni 2.: about:mozilla  biggrin.gif

Ez nem újdonság.  ani_wink.gif  biggrin.gif (Hatalmas baromság, annyi szent.  biggrin.gif )

#102 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

• Hozzászólás: 13.775

Elküldve: 2008. június 26. 00:25

Én valószínûleg visszaállok a 2.0.0.14-re, egyszerûen nem tudok együttélni ezzel a vérprimitív jelszókezelõvel. A www.xyz.hu és a www.xyz.hu/admin oldalakon két külön névvel és jelszóval kell bejelentkezzek. Ezt a 2-es simán lekezelte, a hármas folyamatosan keveri a két elmentett nevet és jelszót. Agyrém. Egész nap emiatt szívtam.

Még elõtte felrakom a végleges 3-ast, hátha ezt az egy dolgot javították az RC3 óta.

#103 Garono

Garono
  • Veterán

• Hozzászólás: 4.569

Elküldve: 2008. június 26. 07:50

@mrszitya

Hát, nálam a 2-es FF lényegesen gyorsabban vált használhatóvá indítás után. roll.gif

#104 Lalo

Lalo
  • Törzstag

• Hozzászólás: 945

Elküldve: 2008. június 26. 09:21

Balázs, miért nem próbálkozol profi jelszókezelõvel? Ott a Sxipper vagy a Roboform. Szerintem a kiegészítõk a Firefox sikerének a kulcsa. És nem lepõdnék meg azon sem, ha a mozilla szándékosan hagyna "parlagon" néhány részt a böngészõben, hogy lehessen kiegészítõket készíteni. Ezzel nagyon sokan érezhetik, hogy közük van ehhez a nagy játékhoz. A felhasználó meg válogathat.  smile.gif

#105 Razak

Razak
  • Törzstag

• Hozzászólás: 537
  • Lakhely:Magyarország, Nagyoroszi

Elküldve: 2008. június 26. 09:30

És amelyik a legjobban bevált azt majd beépítik a következõ verzióba. smile.gif

#106 vmiki

vmiki
  • Törzstag

• Hozzászólás: 784

Elküldve: 2008. június 26. 11:32

Több gépen is elõfordult, hogy a FF 3 100 %-os CPU terhelést, és nagy memória használatot okozott, de erre van megoldás, leírom, hátha jól jön valakinek!
Amúgy a lassúságon is lehet javít!

Írd be a címsorba, hogy about:config, és keresd meg ezt:

browser.cache.memory.enable

Állítsd false-ra (dupla klikk rá)

Ennyi, és máris jó lesz.

#107 zorzy

zorzy
  • Törzstag

• Hozzászólás: 449

Elküldve: 2008. június 26. 12:02

Igen, nekem is azt szokta csinálni vista alatt, kb 2 perc használat után megálítja az egész gépet, (nem lehet vele semmit csinálni, de nem fagy le az egér mozog) majd tovább szalad. Erre is ez a megoldás?
ASRock H67M-GE, Intel Core i5 2400 (@ 3.1 GHz), 2x2 GB DDR3-1333 MHz, ssd ocz vertex3 120 GB, Samsung 750 GB | Gyûjteményem! http://panasonictelefonok.5mp.eu

#108 Lalo

Lalo
  • Törzstag

Elküldve: 2008. június 26. 12:16

Szerintem ez nem Firefox hiba. Nekem otthon Vista van, a cégemnél XP. Mindkettõ alatt Firefox 3 fut. Az tény, hogy bejelentkezés utáni elsõ indításnál lassabban indul (persze az is csak 5-8 másodperc), de utána már hasít mint egy gepárd. A cégemnél szinte folyamatosan használatban van, de semmilyen problémát még nem okozott. Fujitsunak köszönhetõen felfedeztem néhány kiegészítõt, legutóbb a Zotero könnyíti meg az életemet!  biggrin.gif

#109 zorzy

zorzy
  • Törzstag

Elküldve: 2008. június 26. 13:07

Köszönöm! De csak a firefoxnál csinálja. De már átolvastam a topikot ás láttam, hogy másnál is elõfordult hasonló.
ASRock H67M-GE, Intel Core i5 2400 (@ 3.1 GHz), 2x2 GB DDR3-1333 MHz, ssd ocz vertex3 120 GB, Samsung 750 GB | Gyûjteményem! http://panasonictelefonok.5mp.eu

#110 vmiki

vmiki
  • Törzstag

• Hozzászólás: 784

Elküldve: 2008. június 26. 16:08

Szerintem pedig Firefox hiba, nekem Vista Ultimate SP1 32 bit-en és 2 db SP3-s XP-n is ez volt a hiba.
Sõt a Mozillánál is tudhatnak róla: Google keresés

Zorzy, szerintem jó lesz, próbáld meg!

szerk: A Firetune is úgy tûnik megoldás lehet rá. Link

#111 Fujitsu

Fujitsu
  • Veterán

Elküldve: 2008. június 26. 16:37

IDÉZET(Lalo @ 2008. június 26. 10:21) Üzenet megtekintése
Balázs, miért nem próbálkozol profi jelszókezelõvel?

Ezt nem értem én sem.  huh.gif Én a már említett Sxippert használom a jelszavak kezelésére, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. A "gyári" jelszókezelõt sosem használtam (a korábbi verziókban sem).

#112 kori

kori
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.951

Elküldve: 2008. június 26. 16:44

Nekem is van egy apró problémám. Amikor első alkalommal a könyvjelzőkre kattintok, mindíg beugrik egy ablak, hogy az aktuális oldalt tegyem a könyvjelzők közé, pedig már ott van. Miután a mégse-re kattintok ezután már lenyílik a könyvjelzők menü. Erről a szokásáról hogyan lehet lebeszélni? roll.gif
Én a 2-es verzióra telepítettem a 3-ast. Esetleg jobb, ha leszedem a régit és új telepítést csinálok?

#113 zorzy

zorzy
  • Törzstag

Elküldve: 2008. június 26. 16:58

Köszönöm vmiki! Amúgy a munkahelyi gyenge gépen (2,6celeron d, 512ddr xp sp3) nincs ilyen gond. Érdekes.....

#114 Fujitsu

Fujitsu
  • Veterán

Elküldve: 2008. június 26. 17:19

IDÉZET(kori @ 2008. június 26. 17:44) Üzenet megtekintése
Amikor elsõ alkalommal a könyvjelzõkre kattintok, mindíg beugrik egy ablak, hogy az aktuális oldalt tegyem a könyvjelzõk közé, pedig már ott van.

Hogy érted azt, hogy a könyvjelzõkre kattintasz?  huh.gif Én is a 2.0.0.14-es verzióra telepítettem a 3-ast, nálam nem jelentkezett semmi probléma.  ani_wink.gif

#115 kori

kori
  • Törzstag

Elküldve: 2008. június 26. 17:29

Amikor megakarom nyitni a könyvjelzõk menüt, csak a második alkalomra sikerül. Elsõre mindíg a felugró ablak jelenik meg. roll.gif Bármelyik oldalon vagyok is.

#116 Fujitsu

Fujitsu
  • Veterán

Elküldve: 2008. június 26. 17:40

Ilyen jelenségrõl még sohasem hallottam.  huh.gif Nincs a gépeden valami kártevõ?  roll.gif

#117 kori

kori
  • Törzstag

Elküldve: 2008. június 26. 18:02

Kártevõnek itt vagyok én. biggrin.gif Az oldal könyvjelzõzve ablak minden Firefox indulásnál és Könyvjelzõk menüre kattintásnál elõjön. Az az igasság csak kicsit zavaró, mert ezután nem jelentkezik. roll.gif

#118 Fujitsu

Fujitsu
  • Veterán

Elküldve: 2008. június 26. 18:35

IDÉZET(kori @ 2008. június 26. 19:02) Üzenet megtekintése
Az oldal könyvjelzõzve ablak minden Firefox indulásnál és Könyvjelzõk menüre kattintásnál elõjön.

Ez pedig egészen biztosan nem normális jelenség.  roll.gif

#119 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2008. június 27. 01:11

IDÉZET(Lalo @ 2008. június 26. 10:21) Üzenet megtekintése
Balázs, miért nem próbálkozol profi jelszókezelõvel?

Borzasztó egyszerû magyarázata van: nincs többre szükségem, mint amit ez a funkció tökéletesen elvégzett a 2.0.0.14-ben. Kiegészítõt csak olyan funkciókhoz használok, amelyekre tényleg szükségem van és tényleg hasznosak, és igyekszem a minimumon tartani a számukat. Most csak azért tegyek fel egy újabbat, mert valaki a Mozillánál elszúrt egy már mûködõ funkciót? Ne már. smile.gif

#120 sbuci

sbuci
  • Vendég

• Hozzászólás: 2

Elküldve: 2008. június 27. 10:58

Hát emberek, én eléggé csalódott vagyok... v3 telepítése óta nálam lassabb az egész, egyes helyeken néhány másodperces time-outokat produkál, más helyeken nem. Képeket borzasztó lassan tölti be, és úgy zabálja a memóriát, mint az állat! Még jó, hogy felbővítettem a ram-ot, mert el sem indulna az xp mellett smile.gif és lassúúúúú! sad.gif (nem, nem a gépemmel van a baj, más ismerősnek is ez a véleménye).

#121 Omega32

Omega32
  • Törzstag

• Hozzászólás: 673

Elküldve: 2008. június 27. 12:10

Egy újratelepítés segíthet, de úgy hogy a profilodat is teljesen törlöd. A könyvjelzők menthetőek (html-be Firefox elmenti, aztán visszaolvassa, csak meg kell mutatni, hova mentetted -> egyedül a Toolbart nem állította vissza nekem, hanem csinált egy ilyen mappát -> na ezt csak a helyére kell húzni), a kiegészítőket viszont újra kell telepíteni, illetve a programot is újra be kell állítgatni. Nekem így a profil mappám mérete ~50%-kal csökkent (!, ugyanazok a kiegészítők stb.), és sokkal gyorsabb lett.

A kiegészítők, és a Firefox viszonya kicsit olyan, mint a Windows és a programok viszonya. Jól össze tudják kutyulni, aminek az eredmény egy lassú, böszme böngésző. Így érthető, hogy Balázs is ockodik a felesleges telepítésüktől (és én is).

#122 mrszitya

mrszitya
  • Törzstag

• Hozzászólás: 232

Elküldve: 2008. június 27. 12:51

Nem tudom, én már korábban átálltam tartósan a 3.0-ra (beta4 óta) a másik, csak 384 MB memóriás gépemen, s semmivel sem érzem lassúnak vagy lassabbnak, mint a 2.0-ás verziókat. Mellesleg mintegy 20 kiegészítőm is van, de ezek sem lassítják be a böngészést/betöltődést. (Sőt, az egyik gyorsítja. smile.gif) Nem nagyon értem a dolgot...
Csak azt tudom javasolni, akinek ilyen problémája van, talán próbálkozzon egy teljes körű Firefox eltávolítással, majd újratelepítéssel, ha még nem tette volna meg. Vagy maradjon (még egy darabig) a régebbinél.

#123 Fujitsu

Fujitsu
  • Veterán

Elküldve: 2008. június 27. 14:12

IDÉZET(Spányik Balázs @ 2008. június 27. 2:11) Üzenet megtekintése
Most csak azért tegyek fel egy újabbat, mert valaki a Mozillánál elszúrt egy már mûködõ funkciót?

Nem értem, miért jelent gondot, hogy fel kell tenni egy újabb kiegészítõt.  huh.gif Arról nem is beszélve, hogy biztonsági kockázatot is rejt magában a "gyári" jelszókezelõ használata. Egy jelszókezelõ kiegészítõ ráadásul sokkal több lehetõséget nyújt.  ani_wink.gif

#124 Lalo

Lalo
  • Törzstag

Elküldve: 2008. június 27. 14:25

Én sem használok túl sok jelszót, de mivel azok fontosak, megvédem õket. Ami a 100 % CPU -t illeti, most kipróbáltam. Közel 30 lapot nyitottam meg, gyorsan, egymásután, de a CPU kihasználtsága az oldalak beletörõdésekor felszaladt 40 %-ig, de ahogy az állapotsor jelezte, hogy kész, vissza is állt szinte a nullára. Ezért írtam, hogy nem biztos, hogy Firefox hiba. Valószínûleg valamelyik memóriarezidens programmal ütközhet össze. Vagy egy féreg ül a memóriába.

#125 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2008. június 27. 15:16

Sbuci!
Akkor ott valami nincs rendben, telepítsd újra.

Bocsi, közben látom, már válaszoltak.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#126 zorzy

zorzy
  • Törzstag

Elküldve: 2008. június 27. 18:35

IDÉZET(vmiki @ 2008. június 26. 12:32) Üzenet megtekintése
Több gépen is elõfordult, hogy a FF 3 100 %-os CPU terhelést, és nagy memória használatot okozott, de erre van megoldás, leírom, hátha jól jön valakinek!
Amúgy a lassúságon is lehet javít!

Írd be a címsorba, hogy about:config, és keresd meg ezt:

browser.cache.memory.enable

Állítsd false-ra (dupla klikk rá)

Ennyi, és máris jó lesz.

Nekem ez bevált. Köszönöm! Megszûnt a "kétpercre megáll a gép és nem lehet hozzányúlni dolog".

#127 Slim

Slim
  • Látogató

• Hozzászólás: 43

Elküldve: 2008. június 28. 07:14

A címsor címajánlójának kikapcsolása vagy korlátozása:

A Smart Locations Bar egy remek funkció a Firefox 3-ban, de lehet, hogy valakinek zavaró, amikor egy új cím begépelése közben a Firefox - igyekezvén kitalálni gondolatainkat a könyvjelzõk és korábbi böngészések alapján - folyamatosan ajánlgat címeket a megjelenõ listában. Ezt a funkciót azonban kikapcsolhatjuk, ha nincs rá szükségünk.
Ehhez írjuk be a címsorba a következõt: about:config
Így a Firefox 3 konfigurációs oldalára kerülünk (egy biztonsági rákérdezés után). Itt a keresõmezõbe írjuk be: browser.urlbar
A szûkített listában keressük meg a browser.urlbar.matchOnlyTyped lehetõséget és állítsuk az értékét True-ra.
Ezután keressük meg a browser.urlbar.maxRichResults opciót és az értékét változtassuk 0-ra.
Ha nem akarunk teljesen megszabadulni a funkciótól, csak csökkenteni a felajánlott címek számát, akkor a browser.urlbar.matchOnlyTyped opciót hagyjuk az alapértelmezett false értéken, a browser.urlbar.maxRichResults értékét pedig változtassuk kedvünk szerint (bár az alapértelmezett 12 fölé menni nem érdemes).

#128 Garono

Garono
  • Veterán

Elküldve: 2008. június 28. 08:41

@zorzy

Egy fokkal nekem is jobb lett, de még mindig nem az igazi. no.gif Talán újra kellene telepítenem.

Más: a Lifehackeren ezt írják: Open address/search in new tab: Alt/Option+Enter (cím/keresõ mezõ megnyitása új lapon). Nálam ez nem mûködik. Vagy félreérteném? Pl. itt a fórum keresõjébe beírom, hogy "mozilla firefox 3", majd nyomok egy Alt+Entert, de nem történik semmi. hmm.gif

#129 Einstein

Einstein
  • Törzstag

• Hozzászólás: 813

Elküldve: 2008. június 28. 09:02

Én egyáltalán nem nem tapasztaltam, hogy gyorsabb lenne a FF3 de nem is lehetne gyorsabb mivel annak már fizikai korlátjai vannak. A mai számítógépek esetében már nem is számíthatunk olyan látványos gyorsulásra egy olyan program esetén mint egy böngésző, mivel minden műveletnek van egy bizonyos végrehajtási ideje, amit nem lehet átlépni. Minek kell az, hogy 2 másodperc alatt elinduljon a FF3? Nekem mindig beletelik 5-6 másodpercbe is amire elindul de ez nem zavar mivel ennyit tudok várni a programra.
Jelszavakat nem szabad elmentegetni, mert bármikor feltörhetik az ember gépét és akkor könnyen megszerezhetik, inkább minden egyes alkalommal be kell írni a jelszavakat mert úgy a legbiztonságosabb. Én is így teszek pedig elég sok helyen vagyok regisztrálva és néha már nagyon idegesítő, hogy állandóan be kell jelentkeznem az adott oldalra de meg teszem mert tudom hogy kell az azonosításhoz. Én azt ajánlom, hogy mindenki mindig maga adja meg az adatait mert ha az elmentéskor elírunk valamit akkor már nagyon nehéz az kijavítani.
Egy dolog állandó: a változás.

#130 Garono

Garono
  • Veterán

Elküldve: 2008. június 28. 09:17

Örülök a válaszodnak Einstein! smile.gif Az a probléma, hogy nem 2, de nem is 5-6 sec-rõl van szó, hanem 15-rõl. A 2-es verzió sokkal gyorsabban talpra tudott állni indítás után. Aztán lehet, hogy tényleg egy újratelepítés megoldaná, de olyan macerás beállítani minden kiegészítõt, hogy egyelõre hanyagolom. smile.gif

A jelszavakkal kapcsolatban az a véleményem, hogy egyik módszer sem a legbiztonságosabb. A tied azért, mert a keylogger programok könnyedén továbbíthatják a jelszavaidat, fõleg, ha azt minden egyes bejelentkezésnél megadod. A mentett jelszavakkal az lehet a gond, hogy nagy valószínûséggel minden kémprogram író tudja, hogy hol kell lenniük a jelszavakat tároló fájloknak, ezért könnyebben írhatnak olyan programot, ami titokban elküldi ezeket a fájlokat. De mégis, melyik a valószínûbb, s gyakoribb eset? Szerintem az elsõ.

Másrészt, ha az embernek naprakész biztonsági programjai vannak, még kisebb a valószínûsége, hogy megtörténik a baj. Harmadrészt, nekem véletlenszerûen generált jelszavaim vannak majdnem mindenhova (10 karakter - kis/nagy betû és szám), így nem igazán tudom õket megjegyezni, és csak úgy beírni. Szóval szerintem célszerûbb, ha az ember jelszókezelõt használ (pl. Secure Login, de Fujitsu a Sxippert ajánlja, bizonyára az is megfelel a célnak).

Megjegyezném még, hogy jelszókezelõ használatával nagy a kockázat, hogy a jelszavakat tároló fájlok elveszhetnek, ezért nem árt néha egy biztonsági mentést készíteni a signons3.txt és a key3.db fájlokról.

IDÉZET(Garono @ 2008. június 28. 9:41) Üzenet megtekintése
Más: a Lifehackeren ezt írják: Open address/search in new tab: Alt/Option+Enter (cím/keresõ mezõ megnyitása új lapon). Nálam ez nem mûködik. Vagy félreérteném? Pl. itt a fórum keresõjébe beírom, hogy "mozilla firefox 3", majd nyomok egy Alt+Entert, de nem történik semmi. hmm.gif

Valóban félreértettem, nem keresõdobozokról van szó, hanem az eszköztári keresõrõl. blush.gif Mûködik is.

#131 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2008. június 28. 10:17

IDÉZET(Einstein @ 2008. június 28. 10:02) Üzenet megtekintése
de nem is lehetne gyorsabb mivel annak már fizikai korlátjai vannak [...] olyan látványos gyorsulásra egy olyan program esetén mint egy böngésző, mivel minden műveletnek van egy bizonyos végrehajtási ideje, amit nem lehet átlépni

Bár a böngésző sebességével kapcsolatban sokan hiszik, hogy a program mágikusan az internetelérésüket tette gyorsabbá, valójában erről szó nincs. Az internetelérés szűk határértékek között mozgó valami, azt a böngésző nagyon gyorsítani nem tudja, ebben még igazad is van Einstein.

Amiben gyorsabbak tudnak lenni egymásnál és saját különböző verzióiknál a böngészők, az csúnya szóval a page rendering, az a folyamat, amíg a beérkezett adatból felépül és a képernyőn megjelenik a weboldal. Ráérő időtökben elgondolkodhattok rajta, hogy ez mennyire nem egyszerű feladat (különösen a sok szutyok, a szabványoknak közelében sem járó oldal esetében), és ezen a területen bőven van hova fejlődni, mai számítógépek ide vagy oda. Ebben és az ehhez kapcsolódó dolgokban (például Javascript értelmező) lett gyorsabb a Firefox 3 is a 2-eshez képest, nem(csak) a biteket szedi fürgébben a netről.

IDÉZET
Jelszavakat nem szabad elmentegetni, mert bármikor feltörhetik az ember gépét és akkor könnyen megszerezhetik

biggrin.gif Persze, persze! Sőt, csúnya vírusok és kémprogramok is megfertőzhetik bármikor a gépet, ami ellen védekezzük Internet Security programokkal! Maradjunk annyiban, hogy vannak emberek, akiknek szüksége van ilyesmire, és vannak, akik... (ööö... most kell vigyázni, hogy ne sértsek meg mindenkit) ...nek nincs.

IDÉZET
elég sok helyen vagyok regisztrálva és néha már nagyon idegesítő, hogy állandóan be kell jelentkeznem az adott oldalra

Nem tudom, mennyi az az elég sok, a kedvedért megszámoltam, az itthoni gépemen 57 jelszót őriz a Firefox. De a probléma nem így vetődik fel. Elég ha csak egy oldalra kell 5 percenként ki-be jelentkezned, mert mondjuk egy weboldal admin felületének különböző hozzáférési szintjeit fejleszted és teszteled. Megzavarodsz, ha minden alkalommal kézzel kell beírnod.

Az adatbázis-kezelő felülete meg úgy van megcsinálva, hogy 30 perc után dobja le az embert, ami már önmagában is bosszúság, de ha még ekkor emlékeznem kéne fejből arra, hogy melyik adatbázisnak mi volt a jelszava (és nem 'tündibündi' jellegűek, hanem Z4jfhd738kfdj), már rég egy idegszanatóriumban nyáladzanék magam elé.

#132 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2008. június 28. 10:21

Négymagos gépem van, ennek ellenére az új Firefox és az új Opera is gyorsabban töltődik be. Bár az már tényleg majdnem mindegy, hogy 2 vagy 3 másodperc (persze gyorsítótárból ennyi sem, még a régi P4-es gépen sem volt több 2 másopercnél). Ami viszont tényleg sokkal gyorsabb, és ez számít is, az a weboldalak töltése, saját tapasztalat szerint elsősorban a nagyobb méretű, vagy bonyolultan megírt oldalak esetén.

(Operában más is, de az nem ide tartozik.)
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#133 Einstein

Einstein
  • Törzstag

Elküldve: 2008. június 28. 11:12

Azt tudom, hogy egy-egy oldal felépítéshez mennyi mindenre van szükség de azért már nem kellene azt hangoztatni, hogy ilyen meg olyan gyors ez vagy az a verzió mert hát mindenki arra törekszik, hogy gyors legyen minden de nem minden alakul úgy ahogyan azt szeretnénk. Nekem például mindig ugyan annyi idõ alatt indul el az FF mégsem panaszkodom emiatt, ennyi idõ kell neki és kész.
A jelszavas kérdésre a válaszom meg az, hogy nekem is van jó pár olyan hely ahova ritkán járok és néha találgatnom kell, hogy mi is volt a felhasználónév/jelszó de mégsem mentem el mert tudom, hogy így egy kicsit biztonságosabb (nekem). Különbözõ fórumokra járok fel ahova sokan és sokat írnak egész álló nap (ma reggelre több mint 100 hozzászólásra figyelmezhetõ e-mail-t kaptam) szinte félóránkét kell feljárnom, hogy ne legyen olyan sok, hogy hosszú ideig lekössön az összes hozzászólás átolvasása és esetleges megválaszolása. Ennek ellenére sem kívánom elmenteni a jelszavaimat.

#134 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2008. június 28. 12:11

IDÉZET(Einstein @ 2008. június 28. 12:12) Üzenet megtekintése
Azt tudom, hogy egy-egy oldal felépítéshez mennyi mindenre van szükség de azért már nem kellene azt hangoztatni, hogy ilyen meg olyan gyors ez vagy az a verzió

Pedig óriási különbségek vannak és rengeteget számít. Különösen ha fejlesztesz és naponta párszázszor nyomod meg az F5-öt egy oldalon. Az egyik elég erősen táblázatokra épülő oldalunkat az IE7 a Firefox 3-nál úgy 8-szor, 10-szer lassabban építi fel és jeleníti meg. Kínszenvedés, de muszáj IE7-en is tesztelni, ezért teljesen nem lehet kizárni.

#135 Silent Psycho

Silent Psycho
  • Törzstag

• Hozzászólás: 253

Elküldve: 2008. június 29. 19:01

3 napja raktam fel a FF3-at.
Én eleve úgy kezdtem, hogy a FF2-t leszedtem és csak utána raktam fel a FF3-at.

Eddig pozitívak a tapasztalataim az új verzióval.
Talán kicsit lassabban indul mint a 3-as (10-15 mp), mint a 2-es, de csak az első indításnál, utána már sokkal gyorsabban (1-2 mp).
A korábban megnézett oldalakat sokkal gyorsabban megjeleníti a 3-as.

A kiegészítők is lassan elkészülnek hozzá. Pl.: A Firebug 1.2.0b4 már működik alatta.

Szóval nekem bejön a FF3. smile.gif
A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elõ.

#136 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2008. június 30. 22:15

Igen. Épp mondani akartam, hogy a Firebug 1.2 béta felkerült a Mozilla Add-ons oldalára, ha valakit érdekel. (Tényleg, azóta is lógok egy videóval, hogy hogy kell használni.)

#137 BigFeri

BigFeri
  • Látogató

• Hozzászólás: 49
  • Lakhely:Békéscsaba

Elküldve: 2008. július 1. 21:57

@Slim #127
Nagyon király vagy!
Köszönöm!

#138 Artid

Artid
  • Látogató

• Lakhely:Zalaegerszeg

Elküldve: 2008. július 2. 09:29

Helló,

Pár napja a Firefox 3-as verziója nem akarja behozni nekem az egyik közösségi oldalt (International who is who). Bejön a kezdõlap, de amikor belépek, ezt írja ki:
XML feldolgozási hiba: nem jól formázott
Hely: http://www.iwiw.hu/pages/main/index.jsp
158. sor, 72. oszlop:       <a href="/pages/user/userdata.jsp?userID=8632813" class="user_i<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

Tapasztalt valaki hasonlót? Megoldás?

Köszi,
A.

#139 Athos

Athos
  • Veterán

• Hozzászólás: 2.161

Elküldve: 2008. július 2. 10:06

Igen, nálam is volt, hogy elõfordult, de egy idõ (kb. 10 perc) után megszûnt.
386DX 40MHz, 2 MB RAM, 80 MB winchester, 512 KByte-os videokártya

#140 Einstein

Einstein
  • Törzstag

Elküldve: 2008. július 2. 10:13

Én pillanatnyilag nem tapasztalom a hibát.

#141 Omega32

Omega32
  • Törzstag

Elküldve: 2008. július 2. 13:00

Elsőkörben ilyenkor lenyomod a F5-t (frissítés), ha így se megy vársz egy kicsit. Ha továbbra sem megy, akkor töröld az iwiw-hez tartozó cookikat, esetleg az ideiglenes tárat.

Egyébként nekem F5 után már be szokott jövögetni... De nagyon lassú tud lenni, ráférne már némi fejlesztés.

#142 Artid

Artid
  • Látogató

• Lakhely:Zalaegerszeg

Elküldve: 2008. július 2. 20:05

Hali,

Köszi a segítséget.
Töröltem a sütiket. Bejelentkezek, megint a hiba. F5, s utána megy. smile.gif

Köszi,
A.

#143 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2008. július 2. 21:49

IDÉZET
töröld az iwiw-hez tartozó cookikat, esetleg az ideiglenes tárat.

Hasonlóan sikeres lehet az Uri Geller féle "1-2-3-MÚÚÚKOGGGY!" módszer is. ani_wink.gif

Viccet félretéve, kukkantsunk bele az iwiw forrásának tetejébe, és azt látjuk, hogy az iwiw az XHTML 1.0 Strict szabványra épül és az oldalt nem HTML-ként, hanem XML-ként küldi a böngészőnek.

IPB kép
A böngészők XML-értelmezője pedig -- szemben a HTML-értelmezővel -- szigorú, nem tűri el a legkisebb formai hibát sem. Na most, mivel az iwiw szervere agyon vagy terhelve, könnyen előfordulhat, hogy az oldallekérés nem hajtódik végre a megadott időkeretben (timeout), a már megérkezett oldalrészlet viszont nem szabályos XML, mert hiányzik a vége. Ezért jelenik meg a hibajelzés, és ezért oldódik meg esetleg az F5 lenyomásával, ha akkor épp le tud töltődni a teljes oldal időhatáron belül.

Sütikhez, átmeneti fájlokhoz és Uri Gellerhez csak nagyon nagyon áttételes köze van a jelenségnek.

#144 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2008. július 2. 21:59

Nincs esetleg valamilyen kiegészítõ, amivel át lehetne váltani HTML elemzésre? Az Opera egybõl felajánlja, de a Firefoxban nem találtam ilyet.

#145 etele34

etele34
  • Látogató

• PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 175

Elküldve: 2008. július 3. 06:32

Kérlek segítsetek egy kicsit. Feltenném a FF hármast a kettes helyett, de nem szeretném ha elvesznének a Könyvjelzõben tárolt adataim, hanem átmennének a hármasba. Szedjem le a kettes FF-t és utána telepítsem fel a hármast vagy rá lehet telepíteni? A másik kérdésem, hogy ha a Vezérlõpult/ Progr. tel. és törlését használva távolítom el a FF kettest akkor megmaradnak a Könyvjelzõben tárolt adatok vagy elõtte kell egy mentést csinálnom a FF/Könyvjelzõk/Könyvjelzõk kezelése/Fájl/Exportálás. Elnézést a nagyon amatõr kérdésekért de eddig még sosem csináltam ilyet.
Köszönöm.

#146 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2008. július 3. 07:58

A 2-esben a könyvjelzőid a profil mappádban (tudod, Doc & Set --> blablabla --> Mozilla --> Firefox --> Profiles --> halandzsa.default) a bookmarks.html fájlban vannak. Ha eltávolítod a Firefoxot, a profil mappa érintetlenül ott marad a helyén, ergo nem vész el, ami egyben azt is jelenti, hogy gyakorlatilag nincs különbség aközött, hogy rátelepíted a 3-ast a már fent lévő 2-esre vagy eltávolítod előtte a 2-est. Viszont a 3-as már nem így tárolja a könyvjelzőket, de a telepítéskor szerintem az esetek többségében megfelelően konvertál. Utólag is meg lehet vele etetni a bookmarks.html fájlt, igaz, az importálása olyankor nem mindig 100%-os.

---

cFosSpeedről, uTorrentről nem itt beszélgetünk, hanem a megfelelő témájukban.

#147 etele34

etele34
  • Látogató

• PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 175

Elküldve: 2008. július 3. 08:33

Köszönöm Balázs a választ és a segítségedet. smile.gif

#148 Omega32

Omega32
  • Törzstag

Elküldve: 2008. július 3. 17:27

IDÉZET(Spányik Balázs @ 2008. július 3. 8:58) Üzenet megtekintése
[...] Utólag is meg lehet vele etetni a bookmarks.html fájlt [...]

A Toolbaron lévő könyvjelzőket "nem látja", hanem létrehoz egy ilyen nevű "mappát" a könyvjelzők között. Ezt egyszerűen át kell húzni a gyökérbe, és megfognak jelenni a toolbaron lévő könyvjelzők is. Két gépen telepítettem újra, és mindkétszer eljátszotta.

(Valahol már talán le is írtam ezt...)

UI.: köszi Balázs, arról fogalmam se volt F5 miért működik. Forráskód olvasásig sose jutottam, inkább az oldalra látogatások számát csökkentettem drasztikusan... Meglepett, hogy képtelenek fejleszteni/javítani.

#149 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2008. július 4. 07:25

IDÉZET(Omega32 @ 2008. július 3. 18:27) Üzenet megtekintése
A Toolbaron lévõ könyvjelzõket "nem látja", hanem létrehoz egy ilyen nevû "mappát" a könyvjelzõk között. Ezt egyszerûen át kell húzni a gyökérbe, és megfognak jelenni a toolbaron lévõ könyvjelzõk is.

Igen, igen, én is erre gondoltam, hogy nem 100%. yes.gif

#150 Tombrave

Tombrave
  • Látogató

• Hozzászólás: 50

Elküldve: 2008. július 4. 09:14

Sziasztok!
Nem ismer valaki egy olyan kiegészítőt, ami a kitett szöveget linkké alakitja? A Firefox 2-ben volt a linkification nevű add-on.

A válaszokat előre is kösz:
Tombrave
Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az õ szintjükre, és legyõznek a rutinjukkal...

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó