Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Mozilla Thunderbird

• Please log in to reply
502 válasz erre a témára

#301 vodás

vodás
  • Törzstag

• Hozzászólás: 509

Elküldve: 2009. június 26. 20:59

Gmailt és Citromailt emeltem be, több postafiókkal is remekül mûködik. Ha máshonnan emeled át, engedélyezni kell a webes felületen (pl. Gmail) a POP3 szerver és az SMTP (vagy IMAP) használatát. Helyi mappákhoz a szolgáltató adja meg a paramétereket. Eszközök/Postafiókok beállításai. Jelszavak kezelése:
Eszközök/Beállítások/Adatvédelem/Jelszavak. Itt állíthatod be (export-import).
Alaposan nézd át a legördülõ menût és a Beállításokat. Az Addonsról le lehet tölteni kiegészítõket is (pl. Adblock Plus, Password exporter, ThunderBrowse (mini Firefox a levelezõben).
smile.gif

#302 vodás

vodás
  • Törzstag

Elküldve: 2009. június 29. 19:26

ThunderBrowse frissítés érkezett.

#303 Cserisev

Cserisev
  • Látogató

• Hozzászólás: 17

Elküldve: 2009. június 29. 20:08

Közben megoldódott magától. De azért köszönöm a segítséget.

#304 adam06

adam06
  • Látogató

• Hozzászólás: 49

Elküldve: 2009. július 21. 11:26

Sziasztok!

Nekem problémám lenne TB 2.0.0.22-es verzióval. Két, azonos hálózaton lévő, azonos e-mail címmel rendelkező gép egyike nem tud e-mailt fogadni. Ez azért érdekes, mert eddig működött rendesen és most az egyik csak küldeni tud, kapni nem mail-eket. Nézegettem a beállításokat kiszolgáló, port, ilyesmi rendben, beállítások nem változtak, akkor miért? Illetve hogyan kellene ezt újra beállítani, hogy két gépen azonos e-mail címmel működjön a TB. (Utóbbit azért kérdezem, mert nem én állítottam azt be, hogy mindkét gépen egyforma legyen a levelezés.)
   Nem tudom volt-e már kérdés, próbáltam keresni és olvasgattam is a fórumot, de nem tudtam végigolvasni.  Szóval bocsánat, ha már volt téma.
   A segítséget előre is köszönöm.

#305 adam06

adam06
  • Látogató

• Hozzászólás: 49

Elküldve: 2009. július 21. 15:30

Rájöttem a dolgok nyitjára. A beállítással nincs probléma. Aki kapja, marja elvet követ a rendszer. Tehát (két gépen, azonos hálózaton egy e-mail fiókkal) azon a gépen jelenik meg az e-mail csak, amelyik hamarabb letölti és megnyitja. Megnyitás után a másik géprõl eltûnik a levél. Vicces  tongue.gif

#306 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2009. július 21. 15:38

IMAP?
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#307 annamari

annamari
  • Látogató

• Hozzászólás: 28

Elküldve: 2009. augusztus 21. 15:05

Mozilla Thunderbird 2.0.0.23 biztonsági frissítés érkezett.

#308 tüsike

tüsike
  • Látogató

• Hozzászólás: 131

Elküldve: 2009. augusztus 21. 18:50

@adamo06!

Ha a levelezõprogram nem úgy van beállítva, hogy" egy másolat maradjon a  szerveren ", akkor az elsõ letöltés alkalmával törlõdik a levél a szerverrõl, és azért nem tudja a másik gép már letölteni.

Ne álmodd az életed, hanem éldd az álmaid!

#309 anyumano

anyumano
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2009. november 24. 18:57

Help!
Mi a teendõ, ha a "Törölt elemek" mappát valaki kitörli? Hogyan lehet azt visszaállítani?

#310 gorzati

gorzati
  • Látogató

• Hozzászólás: 178
  • Lakhely:Gyõr

Elküldve: 2009. december 9. 11:54

Sziasztok!

Nagy gondom van a Thunderbird-el. Ismerősöm kérte hogy mentsem le a leveleit, beállításait, nagyon fontos neki, az élete munkája van a levelek között. Régebbi Thunderbirdet használ, de 2-es verziójút, de nem a legújabbat. A progin belül találtam olyat hogy .eml kiterjesztésbe lementi az összes levelet egy mappába. Ezt meg is tettem, több száz MB-os mappa lett. Találtam még olyat is hogy a beállításokat importálja egy mappába, ezt is megtettem. A PC-je formázva lesz, minden el fog veszni. Közben rátaláltam a MozBackup nevű programra ami az összes levelet, beállítást, címjegyzéket elvileg egy fájlba menti...
Megcsináltattam vele, csak hogy mindössze 2.5 MB-os fájl keletkezett, már gyanúsan kicsi a 3-400 MB-os levelek mentéséhez képest. Itthon a saját gépemre feltelepítettem a legújabb Thunderbirdet és tök más a kezelőfelülete, és amin kiakadtam, hogy nem tudok rákattintani a levelek importálása menüre, mert szürke, vagyis nem elérhető annoyed.gif:S. Hogy lehet az hogy egy régi verzióból ki lehetett menteni mindent, az újba meg már nem lehet visszarakni??? Ezt egyszerűen nem értem.
Na akkor mondom majd a MozBackup segít... a nagy túrót, visszaállított elvileg mindent, gyakorlatilag csak a beállításokat. Egy mappa, egy levél sincs meg... Ráadásul ha arra kattintok hogy töltse le a leveleket akkor sem csinál semmit.  NEM TUDOM MITÉVŐ LEGYEK de sűrgősen meg kellene oldani a problémát, segítsetek!

IPB kép
Elvileg minden beállítás a levelekkel együtt vissza van állítva és nem elérhetőek ezek a menük...

#311 Mazsola2

Mazsola2
  • Látogató

• Hozzászólás: 53

Elküldve: 2009. december 11. 18:33

Üdv. Mindenkinek!

Segítséget kérnék a Thunderbird beállításához. (3.0-ás verzió)

1. SMTP beállításokat hol lehet megtenni?

2. Jelszót hol lehet megadni? (A jelszó kezelõt nem lehet szerkeszteni.)

Elõre is köszönöm.
Mazsola2

#312 Einstein

Einstein
  • Törzstag

• Hozzászólás: 815

Elküldve: 2009. december 11. 20:46

1; Ugyan ott ahol a 2.x-ben is volt, Eszközök -> Postafiókok beállításai -> Levélküldõ (SMTP) kiszolgáló beállítási (legalul van).
2;Hibás jelszó esetén egy felugró ablakban figyelmeztet néhányszor, hogy rossz majd felajánlja a lehetõséget egy új jelszó megadására és ekkor már be lehet írni a helyes jelszót.
Egy dolog állandó: a változás.

#313 Mazsola2

Mazsola2
  • Látogató

Elküldve: 2009. december 11. 21:35

A Freemail-nél be van állítva az smtp.interware.hu, de a hozzátartozó (internetre való csatlakozáshoz használt) jelszót nem fogadja el.
A gmail-nél az smtp.gmail.com van beállítva. Itt sem fogadja el a gmail jelszót.

A levelek fogadása (POP) rendben van.  

Jelszókezelõben a POP-nál a felhasználói név is megjelenik, az smtp-nél ez hiányzik. Lehet, hogy ez a baj? Ha ez, akkor hol lehet beírni?
Mazsola2

#314 vodás

vodás
  • Törzstag

Elküldve: 2009. december 12. 01:26

Az új Mozilla Thunderbird 3.0 nagyon rosszul sikerült, tele van hibával. A régebbi frissitésével nem érdemes próbálkozni (olyan, mint a Firefox, az ilyenkor összeomlik). Nem lenne rossz, de van egy nagyon komoly hibája: nem tud mit kezdeni a Gmail SMTP szerver beállításával. Az IMAP-ot erõlteti, a régebbi símán elfogadta az SMTP-t. A Postafiók beállításaiban a Gmail nem szerepel, csak a Google Mail. Ezzel viszont nem tud csatlakozni a POP3 szerverhez. Egy darabig mérgelõdtem vele, aztán visszatettem  a régebbit. Nem valami ellenõrizhetetlen oldalról töltöttem le, hanem a hivatalos honlapról.  mad.gif

#315 vodás

vodás
  • Törzstag

Elküldve: 2009. december 12. 01:31

Mazsola2: nem te vagy kezdõ, ez a Thunderbird 3.0 a rossz. Allergiás a GMAIL-re! Négy éve használom, de ilyen hibákat még nem tapasztaltam a régebbi változatoknál. A legjobb, ha törlöd és a felteszed a régebbit, ez kifogástalanul mûködik. Innen letöltheted: http://download.chip.eu/hu/Mozilla-Thunder....0.0_99756.html
no.gif

#316 Mazsola2

Mazsola2
  • Látogató

Elküldve: 2009. december 12. 17:28

Akkor mérges vagyok.
Én - koromnál fogva - az osztályharcos világban nõttem fel. Ennek az volt lényege, hogy mindig harcolni kellett valaki ellen, mert ez volt a fejlõdés záloga. De sosem az ellen harcoltak aki ellen kellett volna.
Most én is így teszek. Gondjaim vannak a Thunderbird-el, és a Sylpheed-el, de én mégis Bill Gates-nak üzenek hadat, amiért kivette az új Windowsból az Outlook Expresst. Ugyanis idáig ezt használtam és semmi problémám nem volt vele. Most viszont minden a nyakamba szakadt.  (Egyébként aki elárulja nekem, hogy miként lehet visszacsempészni az OE-t a Win-7-be, az vendégem egy unikumra.)

További szép napot mindenkinek.
Mazsola2

#317 Einstein

Einstein
  • Törzstag

• Hozzászólás: 815

Elküldve: 2009. december 12. 17:37

OE (XP)->Windows Mail (vista)-> Windows Live Mail (W7).
Ez alternatíva Outlook Expressre.

Különben is az Outlook Express utoljára az IE6 megjelenésekor (2001!!!) frissült (fõverziólag). Minek ilyen régi programot használni???
Egy dolog állandó: a változás.

#318 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

• Hozzászólás: 9.783

Elküldve: 2009. december 12. 17:47

Emberek!

Most töltöttem le, tettem fel ezt a hibás programot. GMail-es címre szabadítottam rá, minden hibátlanul ment, nem erõltette az IMAP-ot. Ha nem tudjátok használni, ne használjátok.
MCTS: .NET Framework 4, Web applications

#319 vodás

vodás
  • Törzstag

Elküldve: 2009. december 12. 18:04

Tisztelt Pjotr! Évek óta használom a Thunderbirdet, az Outlook Espress soha nem érdekelt. A Postagalamb frissitéseivel sem volt eddig gondom, ezt viszont a régebbi törlése nélkül akartam telepiteni. Olyan hibák jelentek meg, mint  már emlitett "nem ismerem a  Gmail SMTP szerverét". Amikor ki akartam menteni a cimjegyzéket és a levelezést, akkor az új ezeket nem fogadta el. Egyszóval csak a ZSÍR ÚJ telepitést fogadja el. Eddig jutottam, otthon visszatettem a 2.29-et, munkahelyi gépre a zsír új 3.0-át, ez mûködik. Szerintem alapvetõ hiba, ha csak így lehet egy levelezõ klienset feltenni.
annoyed.gif

Mazsola2: vannak más levelezõ klienesek is, havernak feltettem az új Eudorát, az mûködik Windows 7-en.

#320 Mazsola2

Mazsola2
  • Látogató

Elküldve: 2009. december 12. 18:08

Hello Pjotr!

Áruld már el az SMTP beállításokat, mert a küldéssel nem boldogulok.
Mazsola2

#321 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. december 12. 18:19

IPB kép

#322 Mazsola2

Mazsola2
  • Látogató

Elküldve: 2009. december 12. 18:53

Valami félreértés van. A 3.0-ás verzióban olyan ablak, hogy SMTP kiszolgáló, nincs.
Mazsola2

#323 Dalton

Dalton
  • Vendég

• Hozzászólás: 5

Elküldve: 2009. december 12. 19:08

Már hogy ne lenne?

Eszközök---> Postafiókok beállításai---> Levélküldõ kiszolgáló (SMTP); majd a megjelenõ ablak jobb szélén a Szerkesztés gomb, és megjelenik a Pjotr által belinkelt kép.  ani_wink.gif

#324 Mazsola2

Mazsola2
  • Látogató

Elküldve: 2009. december 12. 21:16

Köszönöm a segítségeteket. A Gmail remekül mûködik. A Freemail viszont továbbra sem hajlandó küldeni (fogadás rendben). Ott jön ki a hiba, hogy az smtp szolgáltatóval nem tud kapcsolatos teremteni. Itt az smtp-t az internet szolgáltató adja, ami nálam az Interware. A jelszót viszont nem hajlandó elfogadni.
Valamit tudtok tanácsolni?
Mazsola2

#325 tüsike

tüsike
  • Látogató

Elküldve: 2009. december 13. 08:09

@Mazsola2 #316

Szerintem ne sajnáld az OE-t, ne legyél mérges, jobban jársz a thunderbird - el, de inkább ajánlom a gmailt.
Olvass vissza a fórumba, mi mindent lehet vele "csinálni" és már nem is fogod bánni, hogy nem tudod elérni az OE- t.
Szerintem.
Üdv: tüsike

#326 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. december 13. 10:18

Másik észrevételem, hogy ha valaki tűzfalat használ, és nem működik neki a Thunderbird, akkor engedje ki újra, az eltérő verzió miatt nem biztos, hogy alkalmazódnak rá a tűzfalszabályok.

Freemail: Lehet, hogy ingyen van, dehogy nem levél, az biztos.

#327 solties

solties
  • Törzstag

• Hozzászólás: 702

Elküldve: 2009. december 13. 10:22

Én is felraktam a Thunderbird 3.0 verziót, de telepítésnél kiabált, hogy nem kompatibilis a smart security plug innel! Tehát a smart security (4.0) és ezek szerint a nod 32 is, már nem épül be a thunderbird 3-ba? A 2.0-nál még beépült.

Másnál mi a helyzet? Én csesztem el valamit? Vagy ez már így normális?

A telepítés egyébként simán ment, egyszerűen szólt, hogy itt az új verzió, és lefrissítette magát.
AMD Athlon 64 x2 5400+ 2.8 GHz/Gigabyte GA-M68M-S2P/Sapphire Radeon HD5570 1Gb GDDR3/ WD 80Gb P-ATA, WD 500Gb S-ATA II /2x2Gb kingston dual 800 MHz /Win 7

#328 Mazsola2

Mazsola2
  • Látogató

Elküldve: 2009. december 13. 12:26

Hello Mindenkinek!

Mégegyszer köszönöm a segítséget. Minden (freemail, gmail) remekül mûködik.
A OE-t azért sajnálom, mert azt, amire nekem szükségem van, hiánytalanul biztosította, és a beállítása nagyon egyszerû volt.

Pjotr: Nekem a freemallel még nem volt problémám.

Mazsola2

#329 SkyBird

SkyBird
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.424

Elküldve: 2009. december 13. 21:11

Megjelent ma új MozBackup verzió, ami már kezeli a Thunderbird 3.0-at. (És a Firefox 3.6-ot. is.)
MozBackup 1.4.10

#330 Mazsola2

Mazsola2
  • Látogató

Elküldve: 2009. december 14. 19:26

További kérdés a Thunderbird 3.0 beállításával kapcsolatban.
Létezik olyan beállítás, hogy a beérkezett üzeneteket - több e-mail címrõl - egy helyen jelenítse meg? Most úgy tudtam beállítani, hogy minden címhez ott van a felsorolás : beérkezett üzenetek, küldött üzenetek stb. A beérkezetteket jó lenne egy ablakban látni.
Mazsola2

#331 tüsike

tüsike
  • Látogató

Elküldve: 2009. december 14. 19:53

Beállítások, utána a következõ lapon
Fiókok és importálás.

Bocsánat, ez a beállítás a Gmail-re vonatkozik.
Elnézést: tüsike

#332 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

• Hozzászólás: 361

Elküldve: 2009. december 14. 20:00

Solties!
Nálam is ugyanez a helyzet. Ez most mit befolyásol?
A memória az amivel felejtünk.

#333 vodás

vodás
  • Törzstag

Elküldve: 2009. december 14. 21:24

Solties: az egyik rendszergazdi haver jelezte ESET-éknek, hogy nem kompatibilis a Thunderbird 3.0 az ESET Smart Security tűzfalával. Hát valóban nem az. Bemásolom az ESET-ék válaszát.

IDÉZET
"Ezt a problémát először a program 4.2-es béta tesztverzióval fogják fejlesztőink orvosolni.
A teszt állapotú frissítést a következő módon tudja letölteni:
Kérem kattintson duplán a tálcán a jobb alsó sarokban található Smart Security ikonra, majd nyomja le az F5 billentyűt és a beállítások ablakban kattintson a Frissítésre. Ezt követően kattintson a jobb oldalon a Beállítások gombra, majd a megjelenő ablakban pipálja be alul a "Tesztelési mód engedélyezése" jelölő négyzetet. Végül okézza le az ablakokat és kattintson a bal oldali Frissítés sorra, majd jobb oldalon a Vírusdefiníciós adatbázis frissítésére".

No comment. angry.gif

Ja és nálam most is kifogástalanul működik a Thunderbird 2.0.0.23. ESET Smart Security védelem mellett.

Mazsola2: az összes üzenet egy ablakban: Intelligens böngészés. Átállás segédben megtalálod.

#334 Mazsola2

Mazsola2
  • Látogató

Elküldve: 2009. december 14. 22:13

Vodás: Köszönöm.

Ezt már a telepítés utáni, elsõ beállításoknál kipróbáltam. Nyilván azért nem derült ki, hogy mit takar, mert még nem volt levél e postafiókokban.

Egyre jobban tetszik a Thunderbird.
Mazsola2

#335 solties

solties
  • Törzstag

• Hozzászólás: 702

Elküldve: 2009. december 15. 21:28

IDÉZET(stabipapi @ 2009. december 14. 20:00) Üzenet megtekintése
Nálam is ugyanez a helyzet. Ez most mit befolyásol?

Tulajdonképpen semmit, csak érdeklődtem, hogy ez normális jelenség-e.
AMD Athlon 64 x2 5400+ 2.8 GHz/Gigabyte GA-M68M-S2P/Sapphire Radeon HD5570 1Gb GDDR3/ WD 80Gb P-ATA, WD 500Gb S-ATA II /2x2Gb kingston dual 800 MHz /Win 7

#336 vodás

vodás
  • Törzstag

Elküldve: 2009. december 18. 18:51

Egyébként nemcsak az ESS és a Thunderbird nem fér össze, a Gmail POP3 szerverével is komoly gondjai vannak. Nem lehet beállítani, csak az IMAP-hoz. Teljesen letöröltem, újratelepítettem: reménytelen. Visszatettem a 2.0.0.23-at.
angry.gif

#337 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. december 18. 18:52

Érdekes. Az általam tesztelt fiókban le van tiltva az IMAP, POP engedélyezve van, mit ad Isten? Simán ment POP-on.

#338 vodás

vodás
  • Törzstag

Elküldve: 2009. december 18. 21:26

Webes Gmail-ben POP3 van beállítva, mûködnie kellett volna, de nem és nem. Ez van.

#339 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903

Elküldve: 2009. december 19. 00:18

Nekem is megy a POP3 és az IMAP is. Az Opera beépített levelezõjével is, még csak nem is egy elterjedt levelezõvel.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#340 Mazsola2

Mazsola2
  • Látogató

Elküldve: 2010. január 7. 10:42

Hello Mindenki!

Továbbítani szeretnék egy levelet, rákattintok a "továbbítás" gombra, de a címjegyzék nem jelenik meg. Milyen beállítással lehet elérni, hogy ez a funkció mûködjön?

A segítséget elõre is köszönöm.
Mazsola2

#341 vodás

vodás
  • Törzstag

Elküldve: 2010. január 26. 17:45

Kezd el beírni az illetõ nevét, akkor megjelenik a lista.

#342 Mazsola2

Mazsola2
  • Látogató

Elküldve: 2010. január 28. 20:55

Valami valóban megjelenik, de nem az igazi. Ha beírok egy "M" betût, akkor megjelennek az M-betûs nevek, de a többi nem jön elõ. Ez a funkció nem éri el az Outlook Express tudását.

Mazsola2

#343 vodás

vodás
  • Törzstag

Elküldve: 2010. január 28. 23:07

Eszközök/Címjegyzék. Én a Mozilla Thunderbird 2-esrõl frissitettem a 3.0.1-re, ennél a variációnál rendben mûködik. Témát is letöltöttem hozzá (Noia 2.0). Nem gyengébb, csak más.
roll.gif

#344 Wicked

Wicked
  • Látogató

• Hozzászólás: 52
  • Lakhely:Ház

Elküldve: 2010. március 31. 18:08

Vírusos lett az elõzõ XP-m és rátelepítettem a másikra. Ez azzal járt, hogy a programok és az OS között elveszett a kapcsolat szóval a levelezésem se indul el. Szeretném megkérdezni, hogy a leveleket hol thundenbird a cuccokat?

#345 Sebi

Sebi
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.506

Elküldve: 2010. március 31. 18:51

Mármint, hogy hol tárolja a leveleket a Thunderbird? Ha ez volt a kérdés akkor itt: -> X:\Documents and Settings\Felhasználónév\Application Data\Thunderbird\Profiles\valami.default\Mail\

I Want to Believe

#346 Wicked

Wicked
  • Látogató

Elküldve: 2010. március 31. 20:13

Átmásoltam az egész profilt a régi helyrõl az újra és mikor indítanám a Thundenderbirdot akkor azt írja, hogy : A thunderbird már fut, de nem válaszol. Zárjam be ami fut és nyissam meg ujra. Feladatkezelõben nem látom a cuccot. Újraindítottam és mégis ezt az üzenetet kapom. Amugy ha átmásolom ezt a tároló profilt akkor mindent visszanyerek?

#347 Sebi

Sebi
  • Veterán

Elküldve: 2010. március 31. 20:25

Igen.
I Want to Believe

#348 Wicked

Wicked
  • Látogató

Elküldve: 2010. április 2. 12:24

Sikerült megcsinánli. Köszi.

#349 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

• Hozzászólás: 361

Elküldve: 2010. május 10. 05:43

Sziasztok!
Nem tudok levelet küldeni mert ezt az ablakot adja be a Thunderbird(3.0.4):
http://imagerz.com/QEMVUUtvAwJWAwhIEAVR
Nem friss telepítés,egyszer csak nem mûködik a küldés csak a fogadás.
A  jelenlegi beállítás pedig ez:
http://imagerz.com/QEMVUUtvAwJWAwhIEwVR

A memória az amivel felejtünk.

#350 Sebi

Sebi
  • Veterán

Elküldve: 2010. május 10. 07:37

A beállítás jónak néz ki. Tûzfal nem blokkolja?
I Want to Believe

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó