Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Mikrofon probléma

• Please log in to reply
40 válasz erre a témára

#1 cheatech

cheatech
  • Látogató

• Hozzászólás: 28

Elküldve: 2006. március 28. 17:59

Hali!

Az a problémám hogy vettem 2 mikrofont és egyik se mûködik mi lehet a probléma?
"Mert én vagyok a Megtorló" (Punisher bácsi)

#2 huang-ho

huang-ho
  • Látogató

• Hozzászólás: 79

Elküldve: 2006. március 28. 18:14

Start menü/Vezérlõpult/Hangok és audióeszközök/Hang fül/Hangerõ gomb/Felvétel ablak/Mikrofon. A kiválasztás ki van pipálva? Ha nem akkor tedd meg és ez segít.

#3 cheatech

cheatech
  • Látogató

• Hozzászólás: 28

Elküldve: 2006. március 28. 18:15

Ki volt pipálva de így sem jó! weep.gif
"Mert én vagyok a Megtorló" (Punisher bácsi)

#4 huang-ho

huang-ho
  • Látogató

• Hozzászólás: 79

Elküldve: 2006. március 28. 18:56

Jó helyre lett csatlakoztatva?

#5 Omega32

Omega32
  • Törzstag

• Hozzászólás: 673

Elküldve: 2006. március 28. 19:00

Ugyan itt a "Hangok és audióeszközök"-nél a hangerõ fülön, a speciális gombot lenyomva a megjelenõ ablakban a "Microphone"-t nézdd meg (hangerõ fel.. stb). Ha a "microphone" (érdekes magyar xp-m van és ez angolul van... vagy driver függõ roll.gif ?) nem látszik -> beállítások (ezen az ablakon) -> tulajdonságok, pipa megfelelõ helyre...

#6 Scorpion Spyke

Scorpion Spyke
  • Törzstag

• Hozzászólás: 774
  • Lakhely:Orosháza vagy Budapest

Elküldve: 2006. november 16. 23:09

Üdv!

Most vettem egy asus a6m-q014-es laptopot, és a beépített mikrofonnal elég gyér minõségû, ráadásul halk felvételt lehet csak készíteni. Ha külsõ mikrofont csatlakoztatok rá, azzal tökéletes a felvétel, de a beépítettel nem. Találtam egy olyan beállítást, hogy mikrofon erõsítése, bepipáltam, egy kicsivel hangosabb lett, de ennyi. Van még valami beállítás, hogy jobb legyen?

#7 enjoys1ng1ng

enjoys1ng1ng
  • Törzstag

• Hozzászólás: 294
  • Lakhely:London

Elküldve: 2006. november 27. 21:12

Sziasztok!
Van:
1 laptop
1 hangfalszet: Logitech X-230 (2.1)
1 mikrofon: Samson Q1U (USB)

A hangkártya teszteléskor működik, bár késleltetve, kicsit akadozva, eléggé visszhangosan szólal meg, de erőteljes hang).... a tesztelés végén azt az eredményt írja ki, hogy a hangkártya tökéletesen működik.
A hangfal tökéletesen működik, pl. CD-lejátszáskor szuperül szól...

A mikrofon új... Már mindent megpróbáltam, mindent ki-be pipálgattam, mindenhol feltoltam a csúszkát...
MÉGSEM HALLATSZÓDIK SEMMI A HANGFALON KERESZTÜL HA A MIKROFONBA BESZÉLEK.

Tudna valaki segíteni? Nagyon szeretném használni ezt a mikrofont!

#8 Scorpion Spyke

Scorpion Spyke
  • Törzstag

• Hozzászólás: 774
  • Lakhely:Orosháza vagy Budapest

Elküldve: 2006. november 27. 21:41

Vagyis azt akarod, hogy ha a mikrofonba beszélsz, akkor egyidejûleg hallatszódjon a hangod a hangszóróból? A hangerõbeállításnál menj bele a tulajdonságokba és a lejátszásnál pipáld ki a mikrofont is.

#9 enjoys1ng1ng

enjoys1ng1ng
  • Törzstag

• Hozzászólás: 294
  • Lakhely:London

Elküldve: 2006. november 27. 22:58

Kipipáltam, mégsem szól... azért hozzáteszem, hogy felvenni lehet a mikrofonnal, nagyon jól! Csak az nem sikerül, hogy ha belebeszélek akkor az egyidejûleg hallatszódjon a hangfalakon keresztül. A hangkártya: Avance AC97 - vagy ez nem számít?

#10 Vajk

Vajk
  • Vendég

• Hozzászólás: 5

Elküldve: 2006. december 28. 18:13

Szevasztok!
Nem tudom, hól lehetne beállítani, hogy a hangom ne magam, hanem a haverom halja.

#11 ProFiler

ProFiler
  • Veterán

• Hozzászólás: 14.105
  • Lakhely:Deutschkreutz (A)

Elküldve: 2006. december 28. 20:10

A hangerõszabályzóban.

Ciao.
Élj úgy, hogy senki ne vegyen észre, de ha elmész onnan, akkor mindenkinek nagyon hiányozz!

#12 Vajk

Vajk
  • Vendég

• Hozzászólás: 5

Elküldve: 2006. december 28. 21:53

Lehet, hogy félre értettük egymást.
Belebeszélek a mikrofonba, s nem közvetíti a hangott X-nek, például MSN-ben, hanem visszajön a saját hangszórómba a hangom.
Hol lehetne ezt orvosolni?

Igazad volt valahol ott kellett.

#13 ProFiler

ProFiler
  • Veterán

• Hozzászólás: 14.105
  • Lakhely:Deutschkreutz (A)

Elküldve: 2006. december 30. 13:22

Arról beszélek. Ott ki kell kapcsolni a mikrofon hangját.

Ciao.
Élj úgy, hogy senki ne vegyen észre, de ha elmész onnan, akkor mindenkinek nagyon hiányozz!

#14 nina313313

nina313313
  • Vendég

• Hozzászólás: 2

Elküldve: 2009. július 28. 08:04

Sziasztok!
Vettem egy mikrofon, de természetesen nem működik. Bedugom, jó helyre, mert ki is írja az én gépem  hogy hova mit kell dugni. (  tongue.gif  ) , ha beszélek akkor azt hallom a hangszórón, de Skype-on vagy egyéb hangrögzítő programon nem. blink.gif  Ha tudtok segítsetek, köszi.

#15 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

• Hozzászólás: 4.243
  • Lakhely:Álmosd

Elküldve: 2009. július 28. 08:13

Szerintem a vonalbemenetre dugtad ami kék mint a tenger, a mikrofonbemenet pedig rózsaszín mint a...
"Férfi-e az, ki nem teszi jobbá a világot?" /Mennyei Királyság/

#16 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.681

Elküldve: 2009. július 28. 09:53

Keverőpult-> mikrofon -> elnémítás
Aztán beállítások menü -> tulajdonságok -> felvételhez kiválaszt, mikrofont bekattint-> ok.
A csúszkák közül mikrofont kiválaszt.
Ha egy problémát nem lehet megoldani, akkor meg kell kerülni. Ha azt sem lehet...

#17 nina313313

nina313313
  • Vendég

Elküldve: 2009. július 28. 12:35

Jó helyre dugtam be. Arpsoft, így se megy. (Amúgy meg már úgy volt, de kipróbáltam többféleképpen.)

#18 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

• Hozzászólás: 9.775

Elküldve: 2009. július 28. 15:29

Talán ha kijelölnéd a használni kívánt programban, hogy a mikrofont használja (meg a Skype-ban kikapcsolnád az automatikus hangerõszabályzást). roll.gif
MCTS: .NET Framework 4, Web applications

#19 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

Elküldve: 2009. július 28. 16:29

Ha így lett volna, akkor nem hallhattad volna magadat a hangszóróban!
Ha egy problémát nem lehet megoldani, akkor meg kell kerülni. Ha azt sem lehet...

#20 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. július 28. 17:25

De, hallhatta volna. A Skype-ra nincs nagy hatással a Windows beállítása.

#21 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

Elküldve: 2009. július 28. 17:53

IDÉZET
Keverõpult-> mikrofon -> elnémítás

Ha ez így volt, akkor nem hallhatta magát.

#22 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. július 28. 17:59

Értelek.

Csak õ azt mondta, hogy hallotta magát, a Skype-pal és más programmal akadt gondja.

#23 Titkos Pál

Titkos Pál
  • Látogató

• Hozzászólás: 27

Elküldve: 2009. augusztus 1. 14:05

Segítsetek, plíz, már teljesen kész vagyok. Egy vírus után teljes gyalulás és vindózinstall után egyszerûen semmilyen mikrofont nem hajlandó engedélyezni a gép. Egy Gigabyte alaplapi hangkártya után egy usb-s külsõ, és most egy régi SB amiket kipróbáltunk. Hang van, de a mikrofon sehogy nem hajlandó megszólalni. Se én nem hallom magamat, sem mások a hálón. Pedig eddig simán ment, kisfiam játszott vele rendszeresen a neten. Ja, már három mikrofont is beledugtunk, nem hardveres gond van. Nincs a vindózban olyan beállítás, amit nem próbáltunk volna ki. Mi lehet, ami letiltja a mikrofont. Biztos a win, de hol?

#24 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2009. augusztus 1. 18:33

A driverek rendesen fent vannak? Egyébként szerintem a hangkártyák saját vezérlõpultján kell engedélyezni.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#25 Titkos Pál

Titkos Pál
  • Látogató

• Hozzászólás: 27

Elküldve: 2009. augusztus 1. 19:15

Természetesen mindegyik hangkártyához a saját driverét raktam fel, (az usb-snek nincs is saját) vezérlőpultja, de nem megy akkor sem.

#26 nagyan20

nagyan20
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2009. augusztus 11. 13:37

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem:
A minap vettem egy philips SBC MD110-es karaoke jellegû mikrofont, megkérdeztem az eladót, hogy számítógéphez is lehet e csatlakoztatni, és azt mondta elvileg PC-n is mûködnie kellene.Na most a mikrofonnak egyetlenegy csatlakozoja van, ami illeszkedik a hangkártya dugaszába(rózsaszínbe), viszont a számítógép ha fel is ismeri(mert nem mindig) akkor illesztõprogramot szeretne telepíteni hozzá, viszont én semmilyen CD-t nem kaptam a mikrofonhoz. A mikrofon így nem mûködik. Esetleg adapter kellene hozzá?Mert az egyik internetes oldalon rákerestem erre a mikrofonra és ott valamilyen 3,5 mm jack adaptert ír hozzá.Ha vennék egy ilyen adaptert akkor mûködne elvileg a mikrofon?Vagy ha nem akkor mi lehet a megoldás?(Én is megnéztem mindent a gép audió eszközeinél de a hangfelvételnél csak egy választásom van, ez pedig valami C-Media Wave Device.
Segítséget elõre is köszönöm!!!

#27 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

Elküldve: 2009. augusztus 11. 15:19

Mikrofonhoz nem kell szoftver. Lehet, hogy a hangkártyád nincs rendesen telepítve.

#28 Corsaboy

Corsaboy
  • Vendég

• Hozzászólás: 7

Elküldve: 2010. január 8. 19:40

Sziasztok, van egy kis problémám.

van egy Hama márkájú mikrofonom, és csak akkor működik, ha a rózsaszín lyukba dugom be hátul.
Ez eddig oké, de a hangszóró is csak a rózsaszínbe működik, a zöldbe nem, ahol kéne. Magyarul vagy hallok és nem beszélek, vagy beszélek és nem hallok.. ez picit trágya, segítségeteket kérném.

#29 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2010. január 8. 20:37

Nincs véletlenül 5.1 csatornás üzemmódra állítva a hangkártya?

#30 Corsaboy

Corsaboy
  • Vendég

Elküldve: 2010. január 8. 21:09

Nem tudom. Kérlek írj le mindent részletesen, mit csináljak, ilyenben nem vagyok otthon.

#31 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2010. január 8. 21:18

XP esetében: Start-->Vezérlőpult(klasszikus nézet)-->Hangok és audio eszközök-->Audio/hang (fül)-->Speciális gomb.
De a driver vezérlőprogramjában is lehet. Hogy hol? Az gyártó függő, de általában a vezérlőpultban vagy az értesítési ikonoknál (jobb alsó sarok az óra melletti rész) az is megtalálható.

#32 Corsaboy

Corsaboy
  • Vendég

Elküldve: 2010. január 9. 00:48

Kvadrofon hangszóró van beállítva, következő lépésbe mit csináljak? Bocsánat ha értetlen vagyok, ilyennel még nem volt dolgom.

#33 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2010. január 9. 07:28

Akkor állítsd vissza "Asztali Stereo hangszóró" -ra (vagy "Stereo fejhallgatóra" -ha ilyet használsz), az audio és a hang fülön is.

#34 Corsaboy

Corsaboy
  • Vendég

Elküldve: 2010. január 9. 12:30

Átállítottam, de még mindig csak a rózsaszínben szól a hangszóró.

#35 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2010. január 9. 17:15

Frissíts hangkártya drivert. Milyen alaplapod van?

#36 Corsaboy

Corsaboy
  • Vendég

Elküldve: 2010. január 9. 17:50

Hangkártyával biztos semmi baj, amikor visszahozta szerelõ gépet újrarakás után, mindenbõl legfrissebb volt, és akkor is rossz volt, azóta ígérgeti hogy eljön... Más ötlet?

Kérlek, írj rendesen! Ha hozzáfûzni valód van, használd a szerkeszt gombot! arrow.gif Fórumszabályzat. <KGigi>

#37 chymera87

chymera87
  • Vendég

Elküldve: 2010. január 28. 11:25

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Ma reggel elszállt az egyik winchesterem és természetesen az amelyiken a windows volt! Újra kellett raknom és azóta nem mûködik a miki! A hangerõ szabályzónál minden beállítást kipróbáltam. (a mikrofon is jó helyre van bedugva biggrin.gif )
Viszont én a hangkártya driverre gyanakszom. Sajnos nem tudom milyen integrált hangkártya van benne. Így az elsõ olyan drivert ami elém  került és adott hangot vele a gép felraktam... viszont ugye nem jó a mikrofon..

Alaplap tulajdonságai
Alaplap azonosítója 09/16/2003-nVidia-nForce-JL61BC3CC-00
Alaplap neve Chaintech 7NJL4

PCI/PnP audio:
nVIDIA MCP2 - Audio Codec Interface PCI

Jelenleg egy nvidia driver pack van fent és így van hang a gépen!
Pls segítsetek!
Elõre is köszönöm!

#38 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2010. január 28. 12:49

Sima Realtek AC'97 hangchip van benne.  arrow.gif Ezt telepítsd fel.

#39 chymera87

chymera87
  • Vendég

Elküldve: 2010. január 28. 13:16

Felraktam, viszont így még a hang is elment!

#40 Temporary

Temporary
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.796

Elküldve: 2010. január 29. 09:14

Én ez alapján, ezt találtam. Próbáld meg hátha jó.
Minden számítógép-javítás, -építés alapja:  Keríts egy megbízható tápegységet!

#41 endre999

endre999
  • Látogató

• Hozzászólás: 30

Elküldve: 2010. július 29. 15:30

Sziasztok! Egy nagyon kicsi segítség kellene. Remélem nem gond hogy kérdezek. Vettem egy mikrofont ilyen talpas 700 forintos könig világmárkás full hd-s hangzás (nane), és szóval csak annyit várnák el tõle hogy ts3-mon tiszta legyen a hangom. Felraktam realtek drivert ott ha állígatom akkor vagy tiszta a hangom és háttérzajban zúg, vagy nem zúg de akkor meg olyan ts-en mintha vízalól beszélnék. Mi lenne a megoldás?

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó