Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Laptop + PC összekötése

• Please log in to reply
49 válasz erre a témára

#1 hpbk

hpbk
  • Látogató

• Hozzászólás: 29
  • Lakhely:Magyarország/Szolnok

Elküldve: 2006. február 28. 15:56

Van 1 P1-es laptopom windows 98SE fut rajta és van egy P4-esem Windows Xp-vel. Ezt a két gépet szeretném összekötni, párhuzamos porton keresztül, de a laptopban nincsen hállózati kártya. Hogy alakíthatnák ki a kettõ között hállózatot?
HELP!  weep.gif

#2 Chabi

Chabi
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.177

Elküldve: 2006. február 28. 17:21

A párhuzamos porthoz mi szükség hálózati kártyára ? roll.gif  Nem értem miért a párhuzamos LPT portot akarod a hálózatra használni  roll.gif
Soros (COM) port biztos van a laptopon és a P4-es gépen is, használd azt. Másolni is akarsz a hálózaton ? Vagy csak játszani ?
Ne azzal foglalkozz ahogy írok, hanem azzal hogy mit...

#3 hpbk

hpbk
  • Látogató

Elküldve: 2006. február 28. 17:55

Másolni is akarok, párhuzamos csatlakozóm van hozzá!

#4 Chabi

Chabi
  • Veterán

Elküldve: 2006. február 28. 17:58

Hát a másolás az biztos nagyon lassú lesz a párhuzamos LPT porton. A COm is lassú ebbõl a szempontból sad.gif , de még mindig jobban járnál vele.  COM nincs a laptopon  question.gif  blink.gif

#5 hpbk

hpbk
  • Látogató

Elküldve: 2006. február 28. 18:19

Nincsen. Hogy todnám beállítani?

#6 Chabi

Chabi
  • Veterán

Elküldve: 2006. február 28. 18:31

LPT port-ra rá tudsz dugni egy nyomtatót ?

#7 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.687

Elküldve: 2006. február 28. 18:34

Szerintem a párhuzamos port gyorsabb lenne, mivel elméletileg 1 Mbit/s-ot lehet vele elérni. Biztonságosan a soros portal max 512 kbit/s érhetõ el.

Kell hozzá egy laplink kábel. Ilyet kapsz a legtöbb számtechboltban.

Azonban tudni kell, hogy a párhuzamos portoknak képesnek kell lenniük a kétirányú kommunikációra.
Ha egy problémát nem lehet megoldani, akkor meg kell kerülni. Ha azt sem lehet...

#8 KeLa

KeLa
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.155

Elküldve: 2006. február 28. 19:04

Van egy régi Qompack laptopom, miutánn ellopták belõle a hálókártyát kénytelen vagyok én is a párhuzamos portot használni, ha adatmozgatásra van szükség. Tapasztalat, a soros port sokkal lassabb. Totál Commanderrel jól kezelhetõ. A Windows ezirányú funkcióját még nem sikerült beállítanom.
KeLa

#9 nascar

nascar
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.732

Elküldve: 2006. február 28. 20:29

Szintén laptop, és PC összekötésérõl lenne szó, egy ismerõsömnek. Mindkettõben van hálókártya, és adatok másolgatása, állományok mozgatása lenne a cél. Kérdés: Milyen kábel használható erre a célra, sima UTP, vagy Crosslink? (Én azt mondtam, hogy Crosslink!)
A száj az emberi test legnehezebb része, mert nagyon kevesen tudják tartani!

#10 Chabi

Chabi
  • Veterán

Elküldve: 2006. február 28. 20:54

A Crosslink is UTP  ani_wink.gif

Két gép összekötése (pc-pc, laptop-pc) crosslink kábellal lehetséges.

#11 nascar

nascar
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.732

Elküldve: 2006. február 28. 21:26

IDÉZET(Chabi @ 2006. február 28., 20:54 - kedd)
A Crosslink is UTP  ani_wink.gif

Ezt tudtam!
Csak ugye van sima patch kábel, meg crosslink. Én is a Crosslink-et mondtam... ani_wink.gif
A száj az emberi test legnehezebb része, mert nagyon kevesen tudják tartani!

#12 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

Elküldve: 2006. március 1. 10:31

Nagyon helyesen.
Ha egy problémát nem lehet megoldani, akkor meg kell kerülni. Ha azt sem lehet...

#13 pardiimre2

pardiimre2
  • Törzstag

• Hozzászólás: 206

Elküldve: 2006. március 8. 18:16

@Bárki laughing.gif :

Crosslinkkel milyen gyors az adatátvitel? 2,4GHz-es Laptopról 4200+ os asztalira?

Annyi mint mondjuk C-rõl D-re v. lassabb? blush.gif

#14 Chabi

Chabi
  • Veterán

Elküldve: 2006. március 8. 18:22

100Mbit-es (12.5Mbyte/s) hálózattal lassabb mintha vinyóval másolnál. 1000Mbit-es (1Gbit - 125Mbyte/s) hálózattal gyorsabb. Ez nem függ a proci sebességtõl, csupán a vinyók sebességétõl.  bulb.gif

#15 pardiimre2

pardiimre2
  • Törzstag

• Hozzászólás: 206

Elküldve: 2006. március 8. 18:26

És olyan hálózathoz mi kell? Vezeték és? blush.gif

#16 janowolf

janowolf
  • Törzstag

• Hozzászólás: 204

Elküldve: 2006. március 8. 18:37

gigabites hálókártya (mind a két gépbe)
"egy pillantás az ellenfél lapjába többet ér minden impassznál"

#17 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

Elküldve: 2006. március 8. 19:34

IDÉZET(Chabi @ 2006. március 08., 18:22 - szerda)
100Mbit-es (12.5Mbyte/s) hálózattal lassabb mintha vinyóval másolnál. 1000Mbit-es (1Gbit - 125Mbyte/s) hálózattal gyorsabb. Ez nem függ a proci sebességtõl, csupán a vinyók sebességétõl.  bulb.gif

Na ez érdekes! Ha 1 Gbit-es hálózaton másolok, akkor gyorsabban tudnék másolni, mintha vinyóról  másolnék?   laughing.gif
Ezek szerint, ha 10 Gbit-es optikai hálót építek ki, akkor meg aztán, olyan sebességgel fogo másolni, hogy nincs az a vinyó, ami követni tudja!

Nyugi, értem mirõl van szó, de a pontosság kedvéért: a másolási sebességet mindig a leglassabb eszköz határozza meg. E 100 Mbit esetén a hálózat, 1 Gbit esetén a merevlemez.

#18 Chabi

Chabi
  • Veterán

Elküldve: 2006. március 8. 19:38

Egy RAID rendszerrel és megfelelõ vinyókkal simán elérhetõ a 125MB/s  smile.gif

#19 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

Elküldve: 2006. március 8. 19:47

Ez így van, de az már egy külön alrendszer, ami egy eszköznek látszik. Mondhatnám cheat-nek is! ani_wink.gif

#20 balage123

balage123
  • Vendég

• Hozzászólás: 2

Elküldve: 2006. augusztus 24. 19:34

Hi!
Nekem megvan minden ami kéne a hálózathoz csak azt nem tudom, hogy lehet kiépíteni azt? Mindkét gépen xp van. Van UTP és Firewire összekötés is. Csak nem tudom, hogy lehet azt megcsinálni, hogy a két gép lássa egymást. Hogy lehet megállapítani, hogy milyen UTP kábelem van? (nem én vettem, csak apum hozott egyet)

A fórumon ne rövidíts! Még egy ilyen rendetlen hozzászólás és elbúcsúzhatsz a fórumtól. <PF>

#21 kfx

kfx
  • Törzstag

• Hozzászólás: 333
  • Lakhely:Csongrád

Elküldve: 2006. augusztus 24. 20:02

Ha UTPn keresztül kötöd össze, akkor  az XPnek van aranyos kis "otthoni hálózat beállítása varázsló" menüpontja, amivel lehet szenvedni.(Vezérlõpult ---> hálózati kapcsolatok--->bal oldalt, otthoni, vagy kisebb...)
Ezt mind a 2 gépen elvégzed. Munkacsoportnak célszerû ugyanazt megadni.
Ezután megosztani kívánt meghajtón jobb klikk, tulajdonságok, megosztás, a mappa megosztása a hálózaton...
És már meg is találod a hálózati helyek-->teljes hálózat--->microsoft windows hálózat-->munkacsoportod neve-->számítógép neve.
Ha minden igaz mûködik.
Ehelyett léteznek sokkal jobb segédprogramok, mint például az Access Remote "programocska", ami nekem nagyon bejött.
Ha a kábeled egyeneskötésû, akkor a "hálózati kábel nincs bedugva" embléma maradni fog a tálcán, ha pedig crosslink, akkor meg kijelzi a kapcsolatot.(Ha be van állítva, hogy a tálcán mutassa). Persze csak utóbbival mûködik.

Sok sikert!
A világban az a legérthetetlenebb, hogy megérthetõ.

#22 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

Elküldve: 2006. augusztus 25. 07:33

Viszont, ha FireWire-t használsz, akkor szinte megy minden automatikusan.

#23 Kazy

Kazy
  • Látogató

• Lakhely:Budapest, Hungary

Elküldve: 2006. szeptember 13. 09:39

Hali

Van egy laptopom meg egy asztali gépem, összekötve. Minden frankó! Az asztalira kötött netet szeretném megosztani a laptoppal, de eddig még nem sikerült. Minden tippre vevő vagyok.
Kazy

#24 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

Elküldve: 2006. szeptember 13. 09:50

A téma címe szerint párhuzamos kábelen vagytok összekötve. Így van?

#25 Töki

Töki
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2006. október 29. 18:43

Szisztok
Nálam valamiért ez a probléma jelentkezik. Tudnátok segíteni?
IPB kép

#26 tavigote

tavigote
  • Vendég

Elküldve: 2006. november 10. 14:02

töki által felvetett probléma nálam is jelentkezett a tesco-ban vásárolt crossover kábelnél. Visszavittem és a készletükön lévõ 17 db-ot átvizsgáltam az alábbi leirás alapján:

http://www.freesco.hu/t/content/content.php?content.65

Eredmény: egy sem volt jól bekötve.

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem-kérésem, tudna-e valaki ilyen kábelt késziteni.

Üdv: Gõte

#27 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

Elküldve: 2006. november 11. 11:49

Bármelyik számtech boltban megcsinálják.

#28 patex

patex
  • Vendég

Elküldve: 2006. november 14. 12:13

Üdv!
Lenne egy nagy kérdésem.
Adott egy 486-os laptop,amin nincs semmilyen operációs rendszer...és adott egy asztali gép.
A laptopon soros és párhuzamos portok vannak csupán,külsõ meghajtó nincs....se cd,se floppy....
Kérdésem az lenne,hogy hogyan lehetne megoldani mondjuk egy Win95 telepítését a laptopra ilyen körülmények között!Várokm a válaszokat,fontos lenne!!! roll.gif

#29 Shia-ko

Shia-ko
  • Veterán

• Hozzászólás: 4.163

Elküldve: 2006. november 14. 14:20

A benne lévõ merevlemezre egy másik gépen rá kell másolni a telepítõ file-okat miután DOS rendszernek megformáztátok, és onnan DOS-ban elindul, ahonnan fel lehet telepíteni a felmásolt rendszert.
Üdvözlettel: Gabi

#30 patex

patex
  • Vendég

Elküldve: 2006. november 14. 14:34

Köszi,de az a problem,hogy hogyan másoljam rá a dolgokat,milyen progi kell ahhoz hogy lássa a laptopot a másik gép? Soros vagy párhuzamos porton kössem össze õket?

#31 Victoryus

Victoryus
  • Látogató

• Hozzászólás: 137

Elküldve: 2006. november 24. 21:19

Sziasztok!

Adva van egy Xp-s asztali gép megy egy XpSp2-es notesz. A gépeket crosslink kábellel kötöttem össze. /kolink kábel/
A hálózati beállításokban a notesz a fõnök-ez adja a netet a másiknak, mivel wlanon van netem. Sajna a hálózat nem akar összejönni. A munkacsoport neve mshome mindkettõ gépen. Vannak megosztott mappák is mindkét gépen.
Az asztali megtudja pingelni a notieszt, de a notesz nem az asztalit. Viszont mindekettõ látja a helyi hálót, ott van az ikonja a tálcán.
Mit kéne még beálltani?
A számítógép nem kívánságaid, hanem parancsaid szerint mûködik! / Kivéve néhány programot, ami idõnként sehogy sem! /

#32 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

Elküldve: 2006. december 5. 19:15

Nem lehet, hogy a neted a 192.168.0.x tartományból használ ip címeket?

#33 Matvác

Matvác
  • Törzstag

• Hozzászólás: 434

Elküldve: 2006. december 5. 22:11

IDÉZET(patex @ 2006. november 14. 14:34) Üzenet megtekintése
Köszi,de az a problem,hogy hogyan másoljam rá a dolgokat,milyen progi kell ahhoz hogy lássa a laptopot a másik gép? Soros vagy párhuzamos porton kössem össze õket?

Nem tudod összekötni semivel.
Vedd ki a vinyót a laptopból rakd be az asztali gépbe, telepítsd fel, s rakd vissza a nootbookba

Üdv M
May the downforce be with us!

#34 Calyd

Calyd
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.161

Elküldve: 2006. december 25. 18:15

Tudom, hogy régi hozzászólás, de mégis jobb fórumozgatni, mint analízist tanulni smile.gif
Szóval azt elmondanád, hogy ez miért is jó megoldás? Volna egy sanda gyanúm, hogy nem egyezik meg pl. a PC és a notebook alaplapja, meg ilyen apróságok.
Ráadásul ha nincs átalakítója a winyót sem valószínû, hogy használni tudná egyáltalán a PC-ben (bár lehet, hogy régi laptopokba még 3,5"-os HDD-ket tettek, de ezt sem hiszem).
Brain kills beer cells! :D [Az agy elpusztítja a sörsejteket!]

#35 Victoryus

Victoryus
  • Látogató

Elküldve: 2006. december 26. 11:45

IDÉZET(arpsoft @ 2006. december 5. 19:15) Üzenet megtekintése
Nem lehet, hogy a neted a 192.168.0.x tartományból használ ip címeket?

De, onnan veszi:-( Akkor nincs remény? Nem is a net megosztás a lényeges, hanem hogy fájlokat tudjak mozgatni a két gép között. Mondjuk most ezt megoldottam egy pendrivval, vagy fogok egy újraírható dvd-t, az gyorsabb.
Még egy kérdés, bár nem ide passzol: a windows updateket el lehet menteni valahogy?
A számítógép nem kívánságaid, hanem parancsaid szerint mûködik! / Kivéve néhány programot, ami idõnként sehogy sem! /

#36 lalaw

lalaw
  • Látogató

• Hozzászólás: 34

Elküldve: 2006. december 31. 17:22

Usb-vel össze lehet-e kötne két gépet fájlmegosztásra?
Ne bántsd meg embertársaidat, fõleg ne alaptalanul!      lalaw

#37 Victoryus

Victoryus
  • Látogató

Elküldve: 2007. január 17. 16:35

igen, az újság mostani számában írnak egy ilyen spec. usb kábelrõl.

#38 shane24

shane24
  • Vendég

Elküldve: 2007. március 26. 13:10

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Szeretném az új laptopomat összekötni az asztali pc-mel, mindkét gépben van hálókártya és ezeken keresztül szeretném összekötni õket. Vásároltam egy háózati kábelt, de amikor bedugom a gépbe, csak azt írja ki az ikonnál, hogy a HÁLÓZATI KÁBEL NINCS BEDUGVA! Mi lehet a megoldás erre a problémára? Ötleteket, tanácsokat várok mindenkitõl, aki tud vmiféle megoldást. Elõre is köszönöm. Shane24 smile.gif

#39 Shia-ko

Shia-ko
  • Veterán

Elküldve: 2007. március 26. 16:48

Cross link kábelt vettél?

#40 Shia-ko

Shia-ko
  • Veterán

Elküldve: 2007. március 27. 11:39

IDÉZET
Elõre is köszönöm, ha tudsz nekem segíteni. Amikor bementem egy számtech. boltba, mondtam az eladónak, h. két gépet szeretnék összekötni, ehhez kéne nekem hálókábel. Adott is nekem egy UTP patch kábelt, azt mondta ez kell hozzá, és igen említett Valami ilyesmit, h. keresztbe van kötve ez a kábel  Nem tudom, h. ha ez a kábel mégis jó, akkor mi lehet a gond? Van Valami ötleted?

Köszönettel: shane24

A patch kábel nem jó, abban egyenesen vannak kötve a szálak.

#41 somat

somat
  • Vendég

• Hozzászólás: 3

Elküldve: 2008. február 9. 21:33

Sziasztok

Egy ki segítség kellene a pc és a tv összekötésében. Egy Gforce 7300-as videokártyám van. Olyan kábellel probáltam összekötni amelyiknek az egyik végén olyasmi csatlakozó van mint a ps2 billentyûzete ezt dugtama videokártyába, a másik végén piros illetve feker videodugasz ezt dugtama tv megfelelõ helyére. Beállítottam hogy elsõdleges másodlagos monitor, engedélyeztem a tv-n az asztal megjelenítését de semmi. A tv AV módban volt, semmi.

Ha valaki tud valami használható infot adni az írjon vagy ha tud valamilyen képekkel illusztrált oldalt.
Elõre is kösz

#42 Alex99

Alex99
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.765

Elküldve: 2008. február 9. 21:41

Hello. Már van Pc és TV összekötése topik. Ha elolvastad volna, már talán készen is lennél. Íme: Katt.

#43 Abo27

Abo27
  • Vendég

Elküldve: 2008. március 8. 11:14

Hello!!!!
Van egy kis problémám! Szeretnék egy asztali PC-t és a laptopot összekötni!  biggrin.gif
NAmost a részletek: A Laptopomon Windows Vista van Home Premium. Az asztali gépen Xp SP2. Az asztali gépemen a hálókártya integrálva van, két olyan csatlakozóval amibe jó a hálókártya. Az egyikbe az Internet van bedugva, a másikba pedig egy Cross-kábel. Ezzel a Cross-al szeretném a lapit bekötni.
Automatikusan nem ismerik fel egymást mert azt írja, hogy a hálózat korlátozott vagy nem elérhetõ...
Próbálkoztam már mindennel amit hallottam a kérdésrõl. Szóval létrehoztam eg otthoni hálózatot az Xp-n, de nem jött össze, azután próbálkoztam az Ip címek beállításával. Azt a hálózati kapcsolatot, amelybe a cross van kötve átállítottam TCP/IP protokollra, aztán bírtam IPnek, hogy 192.168.0.1 az alhálózati maszk 255.255.255.0. De ennyi. Így sem jött be. Próbáltam TCM-mel is. A sima kábeles kapcsolta két PC között nem mûködött mert nem lehetett a port meghajtót beolvasni. Másképp se ment. Szóval mit tudok tenni?

#44 Kernel

Kernel
  • Látogató

• Hozzászólás: 96

Elküldve: 2008. március 8. 14:26

Például, ha elméletben az egyik gépet kinevezem szervernek, a másikat pedig kliensnek, akkor a szervernél így néz ki:

IPB kép

A kliens kétféleképpen állítható be. Automatikus címkérésre:

IPB kép  

...vagy fix IP-címre:

IPB kép

Ellenõrzésként ping-tesztet lehet végezni, mappát vagy meghajtót meg kell osztani.

#45 Zsoc@m

Zsoc@m
  • Törzstag

• Hozzászólás: 433
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2008. március 22. 17:35

Sziasztok!
Laptopot és asztali gépet szeretnék összekötni, adatmozgatás céljából.
Mit ajánlotok, mi a gyorsabb? Firewire vagy UTP (routerrel vagy közvetlen)?
UTP-nél tudom mit kell csinálni, de firewirénél nem. Mit hogyan kell beállítani? Total Commanderrel tudok másolni  Firewire-n keresztül?

#46 Gereby

Gereby
  • Veterán

• Hozzászólás: 6.874

Elküldve: 2008. március 23. 21:39

FireWire-nél is osztani kell IP-t, és teljesen úgy mûködik mint egy ethernet hálózat.

#47 Zsoc@m

Zsoc@m
  • Törzstag

Elküldve: 2008. március 23. 21:41

Köszi!
És gyorsabb mint az UTP kábel?

#48 Alex99

Alex99
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.765

Elküldve: 2008. március 23. 21:52

FireWire gyorsabb. (Tipp). Mintha láttam volna valami 3,2 Gbit/s-t valahol. smile.gif

De mindkettő gyors. Gyorsabb, mint az USB 2.0. laughing.gif

#49 Zsoc@m

Zsoc@m
  • Törzstag

Elküldve: 2008. március 23. 21:53

Gondoltam, illetve reménykedtem.
Köszi.

#50 anubis07

anubis07
  • Vendég

Elküldve: 2008. április 15. 18:45

Hali !
Ha jól emlékszem az USB 2.0 két féle kivitelben létezik. Van a low speed, ami 12mbit/s, illetve az high speed
ami viszont 480 mbit/s. A firewire viszont a régi szabvány szerint 400 mbit/s. Van már újabb 800 mbit/s is a MAC-eknél, talán pc-n még nem szabványos

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó