Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Mobiltelefon kikódolása

• Please log in to reply
70 válasz erre a témára

#51 nascar

nascar
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.731

Elküldve: 2006. július 25. 21:44

Én is úgy tudom, hogy kóddal max. ötször lehet.  unsure.gif
A száj az emberi test legnehezebb része, mert nagyon kevesen tudják tartani!

#52 ProFiler

ProFiler
  • Veterán

• Hozzászólás: 14.105
  • Lakhely:Deutschkreutz (A)

Elküldve: 2006. július 25. 21:48

Van egy programom, ami képes generálni 7610-hez kódokat és amikor kipróbáltam egyet még kiírta, hogy maradt hátra 6 próbálkozás. Nem is piszkáltam többet, maradt Vodás. (Úgysem kell más.) cool.gif

Ciao.
Élj úgy, hogy senki ne vegyen észre, de ha elmész onnan, akkor mindenkinek nagyon hiányozz!

#53 gerisanyi

gerisanyi
  • Látogató

• Hozzászólás: 22

Elküldve: 2006. július 26. 08:58

köszi a válaszokat majd próbálkozom  még..

#54 csibe283

csibe283
  • Törzstag

• Hozzászólás: 203

Elküldve: 2006. augusztus 6. 02:07

Úgy gondolom, hogy ezek a telefonok, amikor lejár a garancia, akkor teljes mértékben a te tulajdonoddá kell, hogy váljanak. Amúgy meg, ha illegálisan függetleníted a telefonod, akkor ugrik a garancia is, szóval csak akkor érdemes játszani a kódoló programokkal, ha már lejárt a gari. ani_wink.gif
Intel P4 2,8 GHz / 800 FSB / HTT, 4x512 Dual PC3200, Sapphire Radeon HD3850 / 8x AGP, Plextor PX-750A, Samsung 250+320+500 GB HDD, Externet ADSL 8096/512

#55 CDNorbi8

CDNorbi8
  • Törzstag

• Hozzászólás: 361
  • Lakhely:Csernobil

Elküldve: 2006. augusztus 18. 13:24

Én pl. a függetlenítést nem a Voda ellen használnám, hanem arra, ha egy havernak lemerült az akisja, bele tudjam tenni az õ kártyáját, és tudjon telefonálni. Meg a live! az a halálom. Szóval...
AMD Athlon 64 3200+; ASUS K8N-E; WD Caviar 120GB; NEC 3540A; Sapphire 9600 256MB; myVIP meghívót pivibe kaphatsz

#56 Soma01

Soma01
  • Veterán

• Hozzászólás: 2.000

Elküldve: 2006. augusztus 18. 16:23

IDÉZET(Adani @ 2006. július 25. 20:11) Üzenet megtekintése
Kábellel mindig ki lehet kódolni. Kóddal ha jól tudom csak párszor lehet próbálkozni, és ha nem jól csináltad akkor bukta, marad a kábel.

IDÉZET(nascar @ 2006. július 25. 22:44) Üzenet megtekintése
Én is úgy tudom, hogy kóddal max. ötször lehet.  unsure.gif

Így van, 5x lehet! Aztán kábel.

IDÉZET(gerisanyi @ 2006. július 26. 9:58) Üzenet megtekintése
köszi a válaszokat majd próbálkozom  még..

De akkor már a kábles beavatkozásért is többet (kb. 2x annyit) kérnek, ha látják, hogy "eljátszottad", "elszerencsétlenkedted" mind az 5 próbálkozást és már 1 sem maradt!!
Próbálkozni nem nagyon éri meg, tudni kell mit csinálsz! Ha nem tudod kérdezd meg, nézz utánna! Nem csak annyi, hogy telefon tipus, IMEI, MCC+MNC!! Pl. a Box serial nem egyértelmû mindíg. Lehet neked kell utánajárnod, mert ami kell, az lehet nincs is a listán... Így aztán könnyel el lehet rontani. Általában itt buknak el a tapasztalatlanok.

#57 Adani

Adani
  • Veterán

• Hozzászólás: 8.619

Elküldve: 2006. augusztus 18. 16:42

Volt egy oldal kb. két éve, ahol ingyen lehetett a kódokat kérni. Le is volt írva részletesen mit kell tenni. A gyártási szám kellett ( *#06# és kiírja a telcsid), a szolgáltató kódja ( ez Magyarországon 216 és a szolgáltató körzetszáma), meg a telefon típusa (pl: 3100). Kaptál több kódot, ezt pedig úgy kellett ,hogy SIm kártyát kiveszed, majd bekapcsolod a telefont és beírod egymás után.
Amibõl lekvárt lehet fõzni, abból pálinkát is!

#58 Soma01

Soma01
  • Veterán

Elküldve: 2006. augusztus 18. 17:15

Igen, van most is ilyen oldal.
...csak 1 pár apró helyesbítés:
- "A gyártási szám kellett ( *#06# és kiírja a telcsid)" Az sorozatszám vagy IMEI-szám. (végül is lehet annak is hívni, de hívjuk annak) De tényleg úgy írja ki a telefon.
- "a szolgáltató kódja ( ez Magyarországon 216 és a szolgáltató körzetszáma)"  A 216 Magyarország, az igaz, és aztán a szolgáltató körzetszám nem pontos. Ill. csak a Pannonnál nem. A másik kettőnél is lehetne bármi, az csak "véletlen", hogy egyezik a körzetszámmal.
- És a tel. tipusán kívül kell még az említett box serial is. Ami 1 tipuson belül is változik.
- 1 kódot kell csak beírni, nem egymás után mindet.

Amúgy jó.  smile.gif

#59 root_kiskacsa

root_kiskacsa
  • Látogató

• Hozzászólás: 148
  • Lakhely:Baja

Elküldve: 2006. augusztus 18. 20:18

http://www.andreiground.com
Itt minden van smile.gif
r007_|<15|<4c54

#60 Adani

Adani
  • Veterán

• Hozzászólás: 8.619

Elküldve: 2006. augusztus 19. 09:17

A Szolgáltató adata az valóban lehetne bármi, de nálunk ha jól tudom mindenhol a körzetszám van, de azon az oldalon mintha egy legördülõ menübõl is ki lehetett volna választani.
Amibõl lekvárt lehet fõzni, abból pálinkát is!

#61 Soma01

Soma01
  • Veterán

Elküldve: 2006. augusztus 19. 13:45

Igen, azon az oldalon fent van minden kellék. (De nincs fent minden infó. De ami ott van elég szokott lenni.) Amúgy web-en talán ez a legjobb calc. Ajánl több box-ot is, nagyon jó!

"A Szolgáltató adata az valóban lehetne bármi, de nálunk ha jól tudom mindenhol a körzetszám van, de azon az oldalon mintha egy legördülõ menübõl is ki lehetett volna választani."
Így van, kivéve a Pannon, de a listán fent van (ha van lista, legtöbb helyen van) akkor nincs gond.

#62 csibe283

csibe283
  • Törzstag

• Hozzászólás: 203

Elküldve: 2006. augusztus 20. 07:04

Ilyen Nokia generátorokból többféle is van, nemrég letöltöttem egy újabbat, és összehasonlítottam egy régi progival, ami még az elsõ generátorom volt, illetve több nem olyan régivel is, amik ugyanazt a kódot hozták ki, mint az elsõ. Néhány szám tér csak el ezzel az újjal, de valószínûleg menne vele rendesen a függetlenítés. smile.gif A 2 éves Nokia 6610i-m még mindig függõ, mivel nem akarok szolgáltatót váltani, így felesleges lenne függetleníteni. smile.gif
Intel P4 2,8 GHz / 800 FSB / HTT, 4x512 Dual PC3200, Sapphire Radeon HD3850 / 8x AGP, Plextor PX-750A, Samsung 250+320+500 GB HDD, Externet ADSL 8096/512

#63 Soma01

Soma01
  • Veterán

Elküldve: 2006. augusztus 20. 09:00

IDÉZET(csibe283 @ 2006. augusztus 20. 8:04) Üzenet megtekintése
. Néhány szám tér csak el ezzel az újjal, de valószínûleg menne vele rendesen a függetlenítés.

Ha xp telepítésnél "csak néhány szám" de ha csak egy is eltér az eredetitõl, akkor még azért elfogadja? Úgyis csak 1-2 számot tévesztettél és tudja a szoftver, hogy tudod te azt, csak nem pontosan, ezért megkönyörül rajtad és elfogadja?? Én nem ezt tapasztaltam. Bár az tény, hogy van olyan telcsi ami nyílik több kóddal is, de a legtöbb nem. Meg ha 1 számot eltévesztesz az már bukta.
Amúgy az újabbakat kell használni mindig, azok jobbak, több info van bennük a telcsikrõl.
Nem kerestem mostanában szoftot erre, egy viszonylag régi van nekem. A webest használom. (kellene keresni valami újat...  cool.gif )

#64 mhorpheus

mhorpheus
  • Vendég

• Hozzászólás: 5

Elküldve: 2007. november 24. 13:52

Sziasztok!

azt olvastam a fórum elején hogy samsungokhoz létezik univerzális kod! ez komoly? van egy kod ami oldja az összes tipust?
a másik hogy az adatkábelen amiket lehet szerválni a mobilokhoz azokon lehet szerviz progikat is futtatni?vagy a szervizesek külön szerviz portot használnak?
csak mert most akarok venni egy vodas samsungot viszont pannonos karim van!
(sajna jelen pillanatban 90ft-nál nem tok többet adni egy telefonra:(ani_wink.gif)
szoval ha tudtok valami linket adni ahol lehet ilyen "eszközöket" szerválni akkor azért hálás lennék.

#65 mizsi

mizsi
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.005

Elküldve: 2007. november 25. 08:54

A második kérdésedre a váalsz: az adatkábel az a fájlátvitelt teszi lehetõvé a telefon és a PC között. A szervízprogramok futtatásához tudtommal ún. szervízkábel kell.
Az elsõre: Google a jóbarátod.
Személyesen szoktam a fizetésem bevinni a bankba. Túl kicsi ahhoz, hogy egyedül menjen.

#66 era0122

era0122
  • Vendég

• Hozzászólás: 1
  • Lakhely:----

Elküldve: 2008. január 22. 23:24

30-as vagyok és vettem egy 20-as kártyát bizonyos okokból. Ki szeretném kódolni, de senki nem segít. Kérek valakit, hogy segítsen.
A telóm Nokia 6070-es. IMEI számom, szóval a sorozatszámom (ill. a telómé): 353627014147162

KÖSZÖNÖM elõre is! smile.gif blush.gif sad.gif

Szerkesztve ProFiler által: 2008. január 23. 14:50

#67 mhorpheus

mhorpheus
  • Vendég

• Hozzászólás: 5

Elküldve: 2008. január 22. 23:37

Fúú most így hirtelen nem tudok mit modnani! Esetleg a nokiaprogramok.hu-n lehet találsz valami generátort, ami kioldja.
Nokiákban nem vagyok annyira benne.

De a szervizkábel ugyanúgy csatlakozik, mint az adat! Akkor mi az eltérés? Más portot használ?
Szerintem a komoly szerviznél úgyis a tüskés megoládst választják! A kábel nem hiszem, hogy olyan extra lenne!

Szerkesztve ProFiler által: 2008. január 23. 14:52

#68 kori

kori
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.951

Elküldve: 2008. január 23. 08:43

@era0122
Kártyafüggetleníteni a telefont (kisütni) szerintem szakszervizek sok pénzért, esetleg feketén válalnak, de vannak maszek mobilkereskedések akik olcsón válalnak ilyet. cool.gif Olvasd elölről a topikot , sok hasznosat találsz a témában! Egy Link is.  arrow.gif Itt aztán van minden, még a 6070-re is van megoldás, és program is, ha magad akarod csinálni.

#69 alfás

alfás
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2008. november 27. 15:45

sziasztok!
én ki szeretném kódolni a telefonomat nokia 3110C
és nem eladni szeretném hanem a barátnõm miatt kellene, hogy
tudjak vele olcsón beszélni smile.gif
remélem majd tudtok segíteni
amúgy új vagyok még itt

#70 kori

kori
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.951

Elküldve: 2008. november 27. 16:22

Az elõzõ hozzászólásomban van egy link, oda lépj be a Nokia függetlenítés topikba. Ott minden fontos tudnivaló le van írva. cool.gif

#71 misteriousmekele

misteriousmekele
  • Vendég

• Hozzászólás: 2

Elküldve: 2009. augusztus 18. 15:35

Azt hittem, hogy a kikódolás, kiüttetés minden formájában törvény sértő, bár erről sose hallottam, hogy a szolgáltató is megteszi neked.

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó