Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Kártyaolvasó-probléma

• Please log in to reply
18 válasz erre a témára

#1 Bdany

Bdany
  • Látogató

• Hozzászólás: 97

Elküldve: 2006. január 3. 18:58

Helló!

Van egy 20 in 1 kártyaolvasóm (semmi márka vagy ilyesmi, annyi van ráírva hogy USB 2.0 Card Reader).

Csak néhány kártyát hajlandó beolvasni.

Mûködik:16MB MMC,64Mb DV-RS-MMC,256MB XD,512 SD
Nem mûködik:32MB MMC,512MB DV-RS-MMC

Ezeket a kártyákat beolvassa, illetve nem olvass be 4 különbözõ gépen, de mindig ugyanazukat tudja és ugyanazokat nem tudja. Gondolom visszaviszem garival (ugyanis pénteken vettem). Elmondtam a problémákat, mire megjegyezték hogy ma már többen hoztak vissza ugyanilyen olvasót ugyanazzal a problémával.

Gondolom megúszom, vagy kicserélik, vagy visszakapom a pénzemet, de nem. Bedugják a hozzá adott kábellel, Win XP alapból felismeri, és láss csodát mûködik az 512MB os DV-RS-MMC. Semmi telepítés automata minden. Mondják hogy csináljam meg ugyanezt otthon is.

Most újra itt vagyok hogy hiába rakom bele villan egyet a memóriakártyaolvasó hogy látja a memóriakártyát, aztán elalszik újra a lámpa, de Windowsban már üresnek látja az olvasót.

Át kell valamit állítanom, amirõl nem szóltak nekem?

Volt valakinek már hasonló problémája?

Remélem tudtok valami ötletet hogy mihez kezdjek mert amit a szervízben mondtak az nem sokat segített. angry.gif  annoyed.gif

#2 ProFiler

ProFiler
  • Veterán

• Hozzászólás: 14.105
  • Lakhely:Deutschkreutz (A)

Elküldve: 2006. január 3. 19:01

A driverét telepítetted? A memóriakártya - amivel próbáltad - biztosan jó? Olvasd el, miket támogat. Mi tartozik abba a 20-féle kártyába? SP2 szervízcsomag telepítve van?

Ciao.
Élj úgy, hogy senki ne vegyen észre, de ha elmész onnan, akkor mindenkinek nagyon hiányozz!

#3 Bdany

Bdany
  • Látogató

Elküldve: 2006. január 3. 19:13

Drivert mondták, hogy ne tegyem fel. 512MB DV-RS-MMC kártya biztosan jó a telefonomban használom, és ráadásul a szervízben nekik beolvasta ott a szemem elõtt.

SP2 van.

Driverrel sem mûködik.

#4 ProFiler

ProFiler
  • Veterán

Elküldve: 2006. január 3. 19:39

Az eszközkezelõben egy eszközként jelenik meg az olvasó? Az Intézõben minden támogatott formátumhoz jelen van egy meghajtó?

Nem lehetséges az, hogy a gépeden fennt maradt a(z esetleg hibás) driver és mindig azzal szeretné betölteni?

Ciao.
Élj úgy, hogy senki ne vegyen észre, de ha elmész onnan, akkor mindenkinek nagyon hiányozz!

#5 Bdany

Bdany
  • Látogató

Elküldve: 2006. január 3. 19:55

Igen, megjelenki.
5(!) különbözõ gépben ugyanazt produkálja,náluk meg megy minden és fogalmuk sincs hogy mi baj lehet,ráadásul má már nem is én voltam az elsõ aki az ilyet visszavitte.

De éppen az a fura hogy van amit itthon is beolvas,de ott meg mindet.

Ezt speciel nem tudja nálam sehogy sajnos.

Ami mûködik az egybõl felugrik egy ablakban,de ennél csak átvált a meghajtó színe színesre,úgy mint amikor máskor mûködik a kártya, de most azt mondja hogy nincsen benne semmi.

Akkor majd legfeljebb viszek nekik egy laptopot hogy tessék ittvan állítsák be rajta. smile.gif Aztán hátha a többi gépen is ugyanazt megtudom majd itthon egyedül csinálni. smile.gif Remélem sikerül így.

Légy szíves ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <Shia-ko>
Továbbá ne írj egymás után több hozzászólást! Használd a szerkeszt gombot! <PF>

#6 ProFiler

ProFiler
  • Veterán

Elküldve: 2006. január 3. 20:29

Windows újratelepítés?

Ciao.

#7 Bdany

Bdany
  • Látogató

Elküldve: 2006. január 3. 20:47

Nem az sem segítene, mert kipróbáltam 2 XP s és 3 2000 es gépen is és ugyanazokat olvassa és azokat nem tudja kezelni.

Szóval nem hiszem, hogy egyedi Windows probléma lenne.

Remélem megoldódik valahogy.

#8 zoli19

zoli19
  • Látogató

• Hozzászólás: 105

Elküldve: 2006. július 3. 09:48

Sziasztok!

Nemrégen vettem egy "20 in 1 Multi-Card Reader - Best connectivity USB2.0" kártyaolvasót.
Nagyon szépen olvassa a XD16Mb (fuji), XD256Mb(olimpus) és SD 1Gb (toshiba) kártyákat.
Viszont nem hajlandó beolvasni a SD 2Gb (Kingston) memóriakártyát.  mad.gif  A kártya biztos jó, mivel a fényképezõgépem (ebbe vettem eredetileg a kártyát) olvassa és írja, és a fényképezõgéppel a számítógép felõl is olvasható.
A kártyaolvasó látszólag "lefagy", ekkor más (XD) kártyát sem lát a számítógép és a kártyaolvasó lámpái kb. 3-4 másodpercenként felvillanak (a power lámpa is csak felvillan)!  ranting.gif

Tudtok valami tanácsot adni mi lehet a gond, illetve hogy lehetne megoldani? Lehet firmware frissítést letölteni valahonnan ehez a típushoz U2MCR3-V1 (Chip ALi M5635 A1).

#9 ProFiler

ProFiler
  • Veterán

Elküldve: 2006. július 3. 14:27

Valószínûleg kompatibilitási gondjai vannak azzal a kártyával. Firmware-t nagyon nehéz ezekhez szerezni.

Ciao.

#10 zoli19

zoli19
  • Látogató

• Hozzászólás: 105

Elküldve: 2006. július 4. 12:07

Köszönöm a segítséget!
Visszavittem az üzletbe a kártyaolvasót és sikerült egy olyat találni ami olvassa a 2GB-os Kingston kártyát.

#11 zsoleszpapa

zsoleszpapa
  • Látogató

• Hozzászólás: 114
  • Lakhely:Heves Megye

Elküldve: 2006. augusztus 30. 17:20

Hali !!

Minap vettem egy XD256-os memóriakártyát, az a problémám hogy a kártyaolvasóm nem olvassa. Viszont a fényképezõgépben tökéletesen mûködik, és innét ki is kehet olvasni, gondoltam akkor a kártyaolvasóval lehet baj, de ezenkívül van még 2 db XD kártyám, ezeket persze a kártyaolvasó is olvassa. Mi tévõ legyek, mi lehet a baj ? Légyszi segítsetek
Boldog ember az, a ki nem jár gonoszok tanácsán, bûnösök útján meg nem áll, és csúfolódók székében nem ül;

#12 ProFiler

ProFiler
  • Veterán

Elküldve: 2006. augusztus 30. 20:06

Nem ismeri a kártyaolvasód ezt a típust. Lehet, hogy más feszültségen üzemel, mint a többi kártya.

Ciao.

#13 Bernadette

Bernadette
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2010. november 4. 01:39

Sziasztok!
Van egy 2GB-os Kingston MicroSD kártyám hozzá tartozó adapterrel. Telefonban használom a kártyát, ott nincs vele semmi gond, viszont ha csatlakoztatom a géphez, lefagy a Sajátgép, majd bizonyos idõ után kiírja a gép, hogy helyezzen be lemezt a következõ meghajtóba.  sad.gif  Nem értem, mi lehet a gond.

#14 Temporary

Temporary
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.758

Elküldve: 2010. november 4. 09:40

Kérj kölcsön egy másik kártyát és próbáld meg azzal is. Adat mentés után próbáld meg újra formázni, és/vagy másik számítógépen, másik kártyaolvasóval, esetleg linux alatt.
A telefon gyári tartozéka ez a Kingston MicroSD?
Én egy Nokia márkájú kártyával jártam így. Végül arra jutottak a szervizesek, a telefonokhoz adott kártyák nem mindegyike használható a Win-el, és vettem egy új MicroSD kártyát.
Minden számítógép-javítás, -építés alapja:  Keríts egy megbízható tápegységet!

#15 tudniakaro

tudniakaro
  • Látogató

• Hozzászólás: 75

Elküldve: 2011. április 6. 20:47

Vettem egy Xpert Tech Xt502-es multi USB kártyaolvasót.
Az a bajom vele, hogy csak 700 Ft volt. Amit korábban kinéztem magamnak az Hama volt és 4 ezer körül.

Ez is olvassa a fõbb kártyákat.

Mi lehet vele a baj. Nem szoktam ilyet csinálni, de most kíváncsi voltam, mit tudhat ez ennyiért és milyen baj lehet a használata során.

Szerintetek?

#16 tudniakaro

tudniakaro
  • Látogató

Elküldve: 2011. április 6. 21:01

Most kipróbáltam: CF kártyát gond nélkül és nagyon gyorsan olvas és ír.

Csak annyi van, hogy nem villog a lámpácskája, mint a leírás szerint, amikor ír/olvas, hanem folyamatosan ég.

Ha megszakad az olvasás (azaz amikor a rajta lévõ dolgokat másolom a gépre), vagy valamiért ilyenkor hibázik, attól még a kártyán lévõ adatok nem romlanak el, nem? hiszen onnan csak olvasás van, írás nem.

Pontosítás: a Power led ég, a többi semmit sem csinál, vagyis ez esetben a CF led.

#17 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2011. április 6. 21:33

Olvasáskor elvileg nem sérülhet.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#18 tudniakaro

tudniakaro
  • Látogató

Elküldve: 2011. április 6. 21:44

Az jó, de mitõl ilyen olcsó. A tusfürdõ, amit ma vettem drágább :-)

#19 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2011. április 6. 21:51

Nincs rajta márkajelzés. smile.gif Valószínûleg kevesebb kártyát támogat, rosszabb minõségû áramkörökbõl épül fel stb.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó