Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Asztali DVD író

• Please log in to reply
346 válasz erre a témára

#1 uzs_joy

uzs_joy
  • Vendég

• Hozzászólás: 8

Elküldve: 2005. augusztus 23. 08:37

Hali!
Kölcsönkaptam egy asztali DVD írót (Philips DVDR 880), hogy a családi videót DVD-re vegyem, de nem sikerült. Amint elindítottam a felvételt, pár másodperc után elkezdett villogni a DISC WARNING üzenet, majd a DISC ERROR. Megnéztem számítógépen is, és nem rögzített rá semmit. Véletlenül beraktam egy olyan újraírhatót, amin volt valami, de bele se rontott. A tulaj is evvel a problémával küzd, de ha megformázza, akkor neki mûködik. Bármi tanács, ötlet jól jönne.
köszi,
Joy

#2 ProFiler

ProFiler
  • Veterán

• Hozzászólás: 14.105
  • Lakhely:Deutschkreutz (A)

Elküldve: 2005. augusztus 23. 12:50

Biztosan kezeli azt a lemezt, amit beletettél? Próbáltad már több típussal is?

Ciao.
Élj úgy, hogy senki ne vegyen észre, de ha elmész onnan, akkor mindenkinek nagyon hiányozz!

#3 mizsi

mizsi
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.005

Elküldve: 2005. augusztus 23. 18:46

Plusszos vagy mínuszos lemezre próbálsz írni? Tényleg utánna kéne nézni a felvevõ leírásában, hogy mely lemezeket támogatja.
Személyesen szoktam a fizetésem bevinni a bankba. Túl kicsi ahhoz, hogy egyedül menjen.

#4 uzs_joy

uzs_joy
  • Vendég

• Hozzászólás: 8

Elküldve: 2005. augusztus 25. 10:00

Csak Plusszost kezel, és próbáltam már több fajtával is, Philips-el is próbálkoztam, de ugyanaz a hiba. Tegnap frissítettem firmware-t is, de semmi haszna nem volt. most tanulmányozom a leírását, amit a honlapján találtam. Az online hibakeresõjükben meg azt írták, hogy új dvd esetén full format kell.

#5 Adani

Adani
  • Veterán

• Hozzászólás: 8.652

Elküldve: 2005. augusztus 25. 10:07

Próbáld meg azt, hogy veszel egy újraírható lemezt, majd a gépen vagy ha lehet magában az íróban megformázod. Elvileg ezután már mûködnie kell.
Amibõl lekvárt lehet fõzni, abból pálinkát is!

#6 mazda6diesel

mazda6diesel
  • Törzstag

• Hozzászólás: 929

Elküldve: 2005. augusztus 28. 19:39

Sziasztok!

Asztali DVD- írót szeretnék vásárolni de a rengeteg féle közül nem tudok választani ezért kérem a segítségeteket?

Milyen márkát,típust érdemes választani?
merevlemezes legyen vagy ne?
A Time Shift funkció az csak a merevlemezes változatoknál van?
Fontos dolog,hogy tud e DVD Ram-ra írni?

Nem akarok vele nagyon-nagyon sokat felvenni havonta kb. 5-10 filmet,meccset vagy egyéb sporteseményt.
A filmeket azokat megtartom a sporteseményeket pedig ha megnéztem akkor törölném kivéve a fontosabbkat pl vb-döntõ,eb döntõ stb.
Ennyi lenne az a felhasználói igényem és még annyi,hogy megbízhatóan mûködjön hosszú idõn keresztül!

Inkább most áldoznék rá többet,de az jó legyen,ne pedig évente kelljen cserélgetni vagy szernvizekbe járni.

Minden hozzászólást szívesen fogadok!
Ha csak a felét hiszed el annak amit hallasz, okos vagy! Ha tudod melyik felét, zseniális!   A.E.

#7 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.438

Elküldve: 2005. augusztus 28. 20:04

Ha valamelyest értel a számítógépekhez és a videószerkesztéshez akkor inkább digitalizálókártyát vegyél.
Nekem egy Panasonic DMR E-60 dvd-felvevõm van amit kb 1.5 éve vettem és tök trutyi a minõsége. Még a legjobb (1 órás) felvételi módban is tömbösödik a kép gyors mozgásoknál. Véleményem szerint egy jó videómagnóval jobban jársz.
Ha asztali dvd-felvevõt akarsz venni akkor mindenképpen olyat válassz ami tudja a flexible recording funkciót.
DVD-RAM azért jó mert egy csomó plusszfunkciót ad: pl. az enyém tud SD meg mindenféle kártyáról az adatot RAM lemezre átmenteni. Vagy esetleg a reklámokat ki tudod vágni.

Egyébként érdemes megfigyelni a hirdetéseket, nem írják azt hogy kiváló minõségû képet kapunk, hanem azt hogy dvd-minõséget. Kihasználják azt hogy az emberek azt hiszik hogy a dvd-minõség = kiváló.

#8 mazda6diesel

mazda6diesel
  • Törzstag

Elküldve: 2005. augusztus 29. 17:57

Szia!

Köszönöm a hozzászólásodat!

Az igazat megvallva,nekem az is megfelelne,ha olyan minõségben tudna felvenni mint mondjuk egy gyári Vhs-kazetta minõsége.Ez túl nagy elvárás?

Mi az a flexible recording?
Ha csak a felét hiszed el annak amit hallasz, okos vagy! Ha tudod melyik felét, zseniális!   A.E.

#9 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. augusztus 29. 19:57

Tehát. A DVD-felvevõkön többféle felvételi mód van, ezek általában: 1órás, 2órás, 4órás, 6órás, (van amelyik tudja a 8órást is). A flexible recording mode az annyit jelent, hogy te magad állítod be perce pontosan hogy mennyit akarsz rá felvenni és úgy állítja be a bitrátát. Pl. hogyha a film 1 óra 10 perces akkor beállítod neki a flexible recording mode-ot 1 óra 10 percre, és így nem kell a 2órás felvételt használni. Így ugyebár jobb lesz a minõség.

Ami a VHS vs. DVD csatát illeti: ha VHS-re veszel föl akkor a kép kicsit tompább/fakóbb lesz és némi plussz zaj is beszûrõdhet. DVD-nél nincsen tompulás/fakulás és plussz zaj, a színeket tökéletesen megtartja, viszont pixelezõdik. Minél jobb VHS-magnót veszel (minél többet költesz rá), a tompulás/fakulás/zajbeszûrõdés annál kisebb lesz, viszont a DVD-k terén nincs nagy különbség a minõségben (MPEG2 mindegyik, ezen nem tudnak mit javítani), inkább a funkciókban (winchesteres, kezeli a különféle memóriakártyákat stb).

Ezek saját tapasztalatok/gondolatok, ha valaki jobban tudja az cáfoljon meg.

#10 Adani

Adani
  • Veterán

Elküldve: 2005. augusztus 29. 21:21

A winyós felvevõkön pedig ott a Time-Shift nevû csodálatos funkció, amivel az utált reklámoktól is meglehet szabadulni ( késõbb kezded el nézni a filmet, és áttekersz rajtuk). Az újabb felvevõk már egész jó minõségben vesznek fel ( persze a rossz minõségû tv adással, és a 100 éves öreg VHS kazettákkal nem tudnak csodát teni), a belépõ szintûek is képesek a VHS-nél jobb vagy legalábbis megegyezõ minõségben felvenni. A jobb (és drágább) típusokon van winyó, esetleg ethernet port is, így még könnyebb átrakni gépre a mûsort, de akár magán a felvevõn is lehet alapvetõ szerkesztési mûveleteket végezni (vágás élesítés, digitális effektek, feliratozás)

#11 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. augusztus 30. 06:55

Time Shift megoldható a Panasonic készülékeknél DVD-RAM lemezre történõ felvételkor is.

#12 mazda6diesel

mazda6diesel
  • Törzstag

Elküldve: 2005. augusztus 31. 20:19

Köszönöm a segítségeket,még pár kérdésem lenne:

1. az asztali írók tudnak írni a dupla rétegû lemezekre?
2. A flexible recording mode mûködik akkor is ha a vinyóra rögzítek?
esetleg konkrét márkát/típust tudtok javasolni?

Elõre is köszönet!

Üdv.: Bazs

#13 Adani

Adani
  • Veterán

Elküldve: 2005. augusztus 31. 20:24

Szerintem ez írófüggõ. Lehet, hogy van olyan felvevõ, ahol a bitrátát is lehet állítani, az pedig már majdnem Flexible recording. De a legtöbb felvevõben csak profilok vannak 1 órás, 2 órás, 4 órás, 6 órás, esetleg SP (120), LP (240), SLP (360) értelemszerûen az SP adja a legjobb minõséget. Winyóra is több profil lehetséges, pár próbafelvétellel belõhetõ, hogy melyik az ami már jó minõség, és akkor lehet azt használni. Pl. Lehet választani egyet a megtartandó anyagoknak és egy rosszabbat, olyan cuccoknak, amit nem akarsz megtartani, csak megnézni ( tv sorozat, híradó, legyenönismilliomos)

#14 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. augusztus 31. 21:26

LG-bõl meg Sony-ból van ami kétrétegûre vesz föl:
http://www.videohelp.com/dvdrecorders.php?...h&Search=Search

#15 Lex

Lex
  • Törzstag

• Hozzászólás: 989

Elküldve: 2005. augusztus 31. 22:44

@uzs_joy:
Próbáld meg PC-n tele venni a lemezt, majd az asztaliban formázni és használni. Nekem egy Sony márkájú Ritek lemezzel sikerült ez.
Full format normál esetben nem kell, de új lemezt inkább avass be bármivel, így biztos, hogy nem a kedvenc sorozatodat rontja el. Én átállítom 1 órás hosszra, így 1 óra alatt végez vele.

@bazs198081, Aneurysm:
Nekem Panasonic DMR-ES10 van (60 eFt). És hihetetlenül jó minõségben vesz fel. A VHS to DVD fórumban írtam egy pár sort róla.
Merevlemezest akkor érdemes venni, ha:
1. Sok pénzed van.  biggrin.gif
2. Sokat veszel fel, de csak ritkábban van sok idõd rendbe rakni.
3. A vágást, és a végleges verzió kiírását is a felvevõn akarod megcsinálni. Pontosabban nem a PC-n akarod. Próbáltam RAM-on vagdosni, de kicsit mazohista meló egy távirányítóval ilyet csinálni, úgyhogy áttértem a PC-re. A PC-re viszont jobb nem RAM-ra, hanem RW-re venni, mert jobban kezelik a programok ráadásul gyorsabban olvassa a PC. Na meg persze, ha olvassa a DVD meghajtód (pl. LG).
Az asztalik közül tudtommal az újabb és drágább modellek írják a DL-est.

@Aneurysm:
A DVD felvevõ kiváló minõséget ad, ha a jelforrás is kiváló minõségû. Pl. Ha digitális adást veszel fel, az olyan jó minõségû marad. A DVD minõsége messze jobb a VHS-nél vagy a PAL rendszerû TV adásnál. Persze más egy DVD film, mert azt jó esetben digitális eredetirõl készítik, így semmilyen analóg zaj nem kerül bele. Hiába digitálisan rögzít a felvevõ, ha a jelforrás analóg, ami zajjal terhelt.
MPEG2 és MPEG2 között nagy a különbség. A Digi kártyáknál is nem véletlen, hogy kapsz 10 ezerért, meg 300 ezerért is. És van köztük különbség. Egyrészt az analóg rész minõsége (zaj, ...), másrészt a DA minõsége (10, 12 bit) sebessége (54 MHz, 104 MHz, ...), és persze az MPEG2 chip sem mindegy mennyire gyors, mert a gyorsabb több optimalizálást tud elvégezni. Pl. a Pana ES-10-ben Hybrid VBR-t tudó chip van.

@Adani: Nem az SP a legjobb, mert pl. a Panán van XP, ami 1 órát vesz fel.
Én 4 órás LP módban veszek fel, mert az ES10-es dupla (500) soros LP felvételt készít a Diga Engine-nek köszönhetõen. Még ez is jobb a TV adás minõségénél (nem a felbontásánál)

DL-es felvevõnek szerintem jelenleg nem sok értelme van, mert sokkal drágább és nincs RW-s belõle. Márpedig elsõre DL-re venni értelmetlen pocséklás. Inkább egy jó minõségû felvevõ, ami 4 órát LP-ben szuper minõségben rárak egy 4,7-es lemezre. Valahol egy tesztben írták, hogy az ES-10 LP módban jobb minõséget, ad, mint a többi márka azonos kategóriája SP-ben. És a Panának ez a legkisebb modellje.
Több dolgok vannak földön és égen, mintsem bölcselmetek álmodni képes!

#16 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 1. 07:21

Lex: lenne rá lehetõséged hogy néhány screenshotot megmutass nekünk azokból a hihetetlenül jó minõségû dvd-kbõl?

#17 Lex

Lex
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 1. 08:26

Részlet a Hantaboy c. filmbõl LP módban (4 óra/DVD):
1 2 3 4
És fél perc mozi (6,6 MB)
Azt azért figyelembe kell venni, hogy antenna kábelrõl van felvéve, tehát nem lesz olyan, mint egy digi fénykép. Ráadásul az állókép mindig szemcsésebb, mintha folyamatában néznéd, és persze nem monitoron, hanem TV-n. Szóval, TV-n nézve egy leheletnyivel jobb a kép az eredetinél.  smile.gif

#18 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 1. 14:07

Valóban szép. Gyors mozgásoknál is ilyen? Mert én felvettem pár F1-es futamot és nem lett valami jó smile.gif
A videóból tudnál csinálni egy rendes mpeg2-es kis klippet? Kösz

#19 Adani

Adani
  • Veterán

Elküldve: 2005. szeptember 1. 14:25

Gyors mozgásokért nem lelkesedik az mpeg2, de nekem van LP módban DVD felvevõvel felvett F1-es futamom, és meglepõen jó a minõsége. Nincs blokkosodás, nincs színhiba.

#20 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 1. 14:46

Na most én jövök:

SP módban álló
SP módban mozgásos

LP módban álló
LP módban mozgásos

Na mit szóltok hozzá?

#21 Adani

Adani
  • Veterán

Elküldve: 2005. szeptember 1. 14:57

Az LP-n látszik egy kis kockásodás, de nem vészes, csak az autó körül látszik egy kis maszat, meg a tv csati logójánál, de ez nem nagy gond, ill. akinek mégis az használjon SP-t.

#22 mazda6diesel

mazda6diesel
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 1. 19:15

Sziasztok!

Tudtok olyan helyet Bp-en ahol meg lehet nézni a fent említett dvd írókat mûködés közben?Mondjuk nekem az is elég lenne hogy egy felvételt egy igazi tv-n meg tudjam nézni,hogy milyen élesben a minõsége.
Az a nagy helyzet,hogy így monitorról nem nagyon tudom eldönteni,hogy mennyire lehet jó a tv-n.

#23 Lex

Lex
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 1. 19:26

@bazs198081:
A TV-n mindig jobb minõségû, mert távolabbról nézed és jobban elmossa a hibákat.

@Aneurysm:
Mozgásosnak nincs értelme, mert elmosódott lesz, ugyanis az eredeti is elmosódott. Ez a kamerák alaptulajdonsága. Legfeljebb ha gyors mozgás közben pillanatra megáll a jelent és azt vágod ki, akkor látszik az MPEG2 esetleges hibája. Mint írtam a Pana Hybrid VBRrel tömörít, tehát nem egy rossz módszer.
Klipet nem készítek, mert nincs rá idõm, de a belinkelt klipben van elég mozgás és nem kockásodik sehol.
Milyen felvevõd van?

Majd veszek fel valami mostani sportmûsort, mert az jobb minõségû, mint a régi filmek és van benne elég mozgás.

#24 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 1. 20:09

Tudom hogy elmosódott lesz, de az elmosódás helyén meg pixeles és engem ez zavar. Nézd meg jobban az SP mozgásos képet, elég sok tömbös rész van. Csináltam egy próbát XP módban és még úgy is vannak pixelek.

#25 Lex

Lex
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 1. 22:39

Semmi jelentõsége, mert ha megy a film, akkor nem látod a blokkosodást. És ugye a filmet folyamatában szokás nézni és nem képkockánként. Az élvezeti szintet nem rontja.  ani_wink.gif
Szóval milyen felvevõd van?

#26 Lex

Lex
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 2. 08:41

Most jöttem rá a merevlemezes felvevõk még egy elõnyére (vagy inkább a merevlemez nélküliek hátrányára): idõzítve 1 lemeznél többet is tudsz felvenni. Hétvégére nem tudom magára hagyni, mert annyi mindent kellene rögzíteni.  roll.gif

#27 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 2. 17:01

Ha megy a film akkor is látom a blokkosodásokat. Lehet hogy csak nagy a tv-nk (72cm), vagy túl jó a szemem.

#28 mazda6diesel

mazda6diesel
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 2. 18:40

Sziasztok!

Azt szeretném még tudni az írókkal kapcsolatban,hogy milyen dvd-re lehet írni a time shift funkcióval?Újraírhatóra lehet?

2. Az újraírható lemezeket törli magától ha rá akarok venni másikat,vagy nekem kell töröltetni?

Ezek az írók lezárják a lemezeket?Arra gondolok,hogy pl. veszek fel egy meccset és a félidõnél megállítom a felvételt majd amikor kezdõdik a 2. félidõ akkor elindítom újra mint a videokazinál.Ezt meg tudom csinálni?

#29 Adani

Adani
  • Veterán

Elküldve: 2005. szeptember 2. 18:48

1-2. kérdés:

Írója válogatja, de általában mint a Nero is, szólnak, hogy a lemez nem üres. Letöröljem? Ha igent nyomsz rá letörli.

A timeShift pedig csak az írótól függ, hogyan engedélyezi, de általában mindenfajta lemeznél mûködhet, mert manapság már elég gyors a belsõ mpeg2 proci, ahhoz, hogy egyidõben tudjon felvenni és lejátszani.

Utólag, ha még van hely a DVD-n természetesen tudsz felvenni dolgokat. Vagy megállítod a felvételt, és akkor lezárja a menetet, vagy pedig a csak szünetelteted (Pause), ekkor nem záródik le, de gombnyomásra folytatja. Az elsõ megoldásnál lezáródik a menet, a másodiknál nem.

#30 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 2. 18:48

GRRR adani elõbb válaszolt, namindegy azért nem törlöm ki smile.gif

Csak a 3. kérdésedre tudok biztos választ adni: annyiszor stoppolsz ahányszor csak akarsz, ha a lemez megtelik akkor lesz egy olyan gomb hogy Finalize és ekkor zárja le. Egyébként reklámoknál/félidõknél érdemes Pause-olni a stopp helyett és akkor nem fogja 2 külön mûsorként feltüntetni.

Újraírható lemeznél semmit se töröl magától. Ha nincs hely akkor hibaüzenetet ír ki. Neked kell kiválasztanod a programot amitõl meg akarsz szabadulni és õ kitörli. Aztán megnyomod a Rec gombot ha felvenni akarsz. A felvevõ megkeresi magának az üres helyet.

#31 Adani

Adani
  • Veterán

Elküldve: 2005. szeptember 2. 18:52

Ne is töröld ki, hiszen pontosabban leírtad a dolgokat. Neked van DVd felvevõd, nekem pedig nincs, csak hangosan gondolkodok biggrin.gif, ill. azért láttam már ilyen masinát, de még sohasem használtam.

ui: A nevem nagybetûvel kezdõdik, de nem fogok megsértõdni ha kicsivel írod, ha neked úgy tetszik. Max elkönyvelem, hogy áruló vagyok  biggrin.gif

#32 mazda6diesel

mazda6diesel
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 2. 19:01

Na ez király! Köszönet!

Még 1 Valami: filmek közbeni "pörgetés" hogy néz ki?Esetleg nincs olyan, hogy beállítom hogy ennyi perc:ennyi másodperc-nél kezdjen lejátszani?
Vagy ha filmet nézek de kikpcsolom,de késõbb visszakapcsolom akkor onnan folytatja ahol abbahagytam?

Tudom idióta kérdések de mindent tudni akarok!

A DMR ES10,DMR ES20,DMR EH50 közül vacillálok. Szerintetek?

Az ES 20nál az a helyzet,hogy még nincs videokamerám,de majd lesz és akkor jól jön a DV-bemenet.

#33 Adani

Adani
  • Veterán

Elküldve: 2005. szeptember 2. 19:19

A legtöbb lejátszóval lehet pozícionálni. A pörgetés pedig úgynézki, hogy különbözõ sebességekre tudod gyorsítani a lejátszást. A mi asztali DVD-nken (nem író csak lejátszó) 2-16X-ig lehet gyorsítani, de van a távirányítón egy GOTO gomb is, amivel akár másodpercre pontosan is oda tudom pozícionálni,ahová akarom.

A második kérdésedre pedig szintén írója váltogatja a dolgot. A legötbb író képes erre, de alternatív megoldás, ha megjegyzed, hol hagytad abba ( óra:perc:mp), felírod, és odaállítod.

#34 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 2. 20:35

Enyém is tud olyat hogy megadod hogy hány percet/órát szeretnél ugrani. Nem tudom miért de csak DVD-RAM lemezeknél mûködik és a Time Slip gombot kell hozzá lenyomni.

Adani: rájöttem utólag de lusta voltam még1x szerkeszteni a hozzászólást smile.gif

Ja és tök fura hogy van egy olyan funkció amivel beállíthatod hogy a felvétel 30,60 stb perc múlva álljon le, a leírás szerint ehhez a Rec gombot kell nyomogatni felvétel közben, nem tudom miért de nekem ez a funkció nem mûködik, pedig nyomogattam a Rec gombot mint az állat sad.gif

#35 Adani

Adani
  • Veterán

Elküldve: 2005. szeptember 2. 20:47

Ez nem újdonság, ilyet a videónk is tud.

#36 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 2. 21:03

Tudom, én inkább arra tettem a hangsúlyt hogy nálam ez a funkció valami miatt nem mûködik.

#37 mazda6diesel

mazda6diesel
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 3. 17:27

Sziasztok!

Egy DVD RAM lemez hányszor írható újra?

#38 Lex

Lex
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 3. 17:31

Bocs, de egy pár dolgot megismétlek.
@Aneurysm: Ha nagyon a blokkosodásra koncentrálsz, akkor úgyis észreveszed. Viszont, ha a filmre, akkor nem.  biggrin.gif
-----
Az idõzített felvétel leállítás azért van, hogy ha felvétel közben el kell menned, vagy aludni akarsz, akkor ne kelljen megvárni a végét, hanem 30 perces lépésekben megadhatod, mikor álljon le. A leírás valóban félreérthetõ, de azt pontosan leírják, hogy a készüléken lévõ Rec gombot kell nyomkodnod. Talán azért, hogy ha nem találod a távirányítót, akkor is gyorsan végezzél. De mi van akkor, ha nem találod a felvevõt.  biggrin.gif

@bazs198081: A Panánál a Time-Shift, csak DVD-RAM lemezen mûködik, mint sajnos sok más extra funkció is. Tehát RW-sen nem megy. Ennek kis részben az oka, hogy a Pana nyomja a saját RAM lemezeit, nagyobb részben viszont az, hogy a RAM-ot szektor szinten lehet írni (szektorokra van osztva a lemez), az RW-t pedig csak folyamatosan, pozícionálás nélkül. PC-n is ezért nem lehet megállni az írással és folyamatosan kell etetni az írót.
2. Az RW-s lemez mûködése a Panánál: Kicsomagolod, beteszed, kiírja, hogy nincs formázva, ha kéred, megformázza. Felveszel, Pause után folytatja, Stop után ezt a "title"-t már nem tudod folytatni. A következõ felvétel egy új részként lesz felvéve. Tehát meccs közben Pause, akkor csak kivágod a reklámot, Stop-pal két külön mûsorként veszed fel.
Egész addig, míg be nem telik a lemez, vagy le nem zárod, ugyanis a lezáratlan lemezt nem tudod másutt lejátszani, vagy PC-n beolvasni. Ha nincs lezárva és van rajta hely, akkor még tudsz felvenni. Ha lezáratod a lemezt, akkor már nem tudsz felvenni rá, hiába volt rajta esetleg hely. Lezárt lemezt már csak formázni tudsz.
-------
A Panánál mûsorokat törölni RAM-ról bárhonnan tudsz, míg -RW-nél csak az utolsót.
-------
Filmnézés közben csak tekerni lehet a Panánál, sajnos adott pontra ugrani nem (kivéve RAM lemezen a TimeSlip-et, ahogy Aneurysm is írta). Legalábbis az ES-10-nél. Viszont RAM-on lehet fejezetekre darabolni a filmet. Én ha megtartok egy felvételt, akkor PC-n megvágom és 5 perces fejezetekre bontom, így tudok 5 perceket ugrani.
---------
Ha Stop-olom a lejátszást, akkor Play-re onnan folytatja, ahol leállítottam (mint a videomagnó).
---------
Az általad írt 3 változatot kibõvíteném: EH-60. A különbségek:
ES-10 az alap, ES-20 és EH-60 +DV bemenet, EH-50/60 + vinyó 80/200 GB.
---------
A DVD-RAM 100.000-szer.

@Adani: Mint írtad is, nincs írod, csak láttál ilyet. Nem szeretnélek megbántani, de feltételezésekkel ne vezesd félre a másikat. A felvevõ nem szól, hogy a lemez nem üres. Ha nincs televéve, akkor még tudsz rá felvenni. Ha lezártad, akkor formázni lehet, de alapban az ilyen lemezt nem törölni akarja, hanem lejátszani.
A TimeShift nem az MPEG2-tõl ill. az írótól függ, hanem a lemeztõl, mint fentebb írtam, hogy tud-e a lemezen a felvétel közben a lejátszási pozícióba ugrani, majd visszapozícionálni az írási pontba. -RW-s lemezen ez nem lehetséges. +RW-s lemezen elvileg lehetséges, de ezt nem tudom állítani, mert +RW-t író felvevõvel nem volt dolgom.
A felvevõ nem zárja le a "menetet", mert nem multi-session formában írja a lemezt, mint a PC-s írók. Az egész lemez egy videó adatfolyam (stream) lesz, csak az .IFO file-ban lesznek benne a részek adatai, ami alapján az író tudja, mi hol kezdõdik, ... A felvételek után történhet a teljes lemez lezárása, ami nem lezárás, hanem "Finalize", azaz véglegesítés, amikor menüt rak a mûsorok elejére és befejezi a lemez DVD-Video formátumát.

#39 mazda6diesel

mazda6diesel
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 3. 18:34

Köszi a részletes választ!
Neked vmilyen Pana íród van?

#40 Lex

Lex
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 3. 18:40

Panasonic DMR-ES10. Amilyet az Indexen is kérdeztél.

#41 mazda6diesel

mazda6diesel
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 3. 18:56

Küldtem neked egy mailt amibe lenne egy kérésem!

#42 Adani

Adani
  • Veterán

Elküldve: 2005. szeptember 3. 19:29

@Lex

Attól még, hogy nincs nekem ilyen eszközöm, még tudhatok róluk egy s mást. Szerintem senkit nem vezettem félre, a hozzászólásomban leírtam, hogy csak feltételezés, meg egyébként is készülékfüggõ ( A pana így csinálja, lehet, hogy egy másik meg amúgy)

#43 Lex

Lex
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 3. 20:04

@Adani:
Leírtam, hogy miben nem helytálló az elképzelésed és a hozzászólásodban nem írtad, hogy ez csak feltételezés, csak késõbb. De ne nyissunk vitát ebbõl, mert nincs értelme. Bocs, ha megbántottalak, csak a DVD-felvevõkkel most ismerkedõk miatt javítottam.

Itt egy másik TV felvétel részlet (30 sec, 19 MB) SP módban. Talán ez jobb minõség, mint egy régebbi film. Reklám blokk vége és élõ adás részlet.

#44 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 3. 20:54

Bocsi Lex én ilyen vagyok, múltkor is majdnem megölt a düh mert egy eredeti 3 órás koncertDVD-n egy tizedmásodperce lehet hallani egy nyikkanást. Ezek után nem tudom úgy élvezni, mert én 100%-os hibátlanságot várok el egy hivatalos dvd-kiadástól. Volt egy hasonló helyzet egy eredeti audio CD-vel is... namindegy ez offtopic

Egyébként a készüléken nyomogattam a Rec gombot és nem reagált egyáltalán.

#45 Lex

Lex
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 3. 20:57

IDÉZET(bazs198081 @ 2005. szeptember 03., 19:56 - szombat)
Szia!

Arról lenne szó, hogy ha nem lenne nagy kérés akkor tudnál nekem küldeni pár megabájtnyi felvételt amit ezzel az íróval készítettél?

Azért kérem mert meg szeretném nézni hogy milyen minõségben vesz fel.
Itt a segélyfórumon valaki már feltöltött kb 6 Mb-nyit és megmondom õszintén amikor megnéztem tv-n nagyot csalódtam,hát annál még a 15 éves videónk is szebbet vesz fel.Szerintem ott nem a készülék miatt lett olyan hanem szerintem a tv adás vétele volt Kellemetlen.

Szia!

Nem értem, ezt miért ne lehetne megbeszélni a fórumon, hiszen arra van.

Egyébként az ezen a fórumon lévõ 6 MB anyagot én raktam fel. A minõség természetesen nem lesz jobb, mint a TV adás, de jobb anyagot nem tudok felvenni, mert nincs jobb forrásom. A minõséget, hogy ellenõrizted a TV-n? Úgy értem, mivel jelenítetted meg a TV-n, mert nekem jó minõségben jelenik meg.

PS.: Ha hozzájárulsz, akkor ezt a levelezést átraknám a fórumba.

IDÉZET(bazs198081 @ 2005. szeptember 03., 20:50 - szombat)
Persze,a fórumra nem is gondoltam!

Egy kollégámnál néztem egy noname lejátszón!Ez szerinted befolyásol vmit?

Ha az MPG állomány konvertálva lett kiírva a DVD-re, akkor igen. Ha nem volt konvertálva, akkor nem teljesen értem, mert nekem jól jelenik meg.

#46 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 3. 21:01

Lex megnéztem a klippedet és kb annyira tömbösödik mint az enyém. Ugye nem tömörítettél rajta semmit?

#47 Lex

Lex
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 3. 21:07

@Aneurysm:
A hibás DVD-t vissza lehet vinni. Ha a master-en is ott a nyikkanás, az már gond, és egyben a kiadó minõsítése. Ha tökéleteset akarsz, akkor vegyél digitális vevõt, bár azt sem fogod tudni digitálisan rögzíteni, mert a TV társaságok nem örülnek ennek. Lehet, hogy nem sokára a TV adásokba is Macrovision védelmet raknak.  sad.gif A tökéletességnek persze ára van.
IDÉZET
Egyébként a készüléken nyomogattam a Rec gombot és nem reagált egyáltalán.
Sima felvétel közben? Neked is ES10 van?

Nem tömörítettem. Egy TV adástól ne várj tökéletességet. Gondolj bele, hogy egy tyúkbélen jön 30 analóg adás.

#48 Adani

Adani
  • Veterán

Elküldve: 2005. szeptember 3. 21:20

Pontosan, de nálunk, csak a UPC Direct, meg DVB van mint digitális TV-adás. A DVB ráadásul nem is érhetõ el, mindenhol (BP-n és a kab-hegyen van adó). De az adás rögzíthetõ digitálisan, akár DVD-felvevõvel,  akár géppel, vannak rá pluginek, ha pedig Macrovison védelmet tesznek az élõ adásban, arra is van megoldás ( illegális persze).

ui: Persze csak magyar adásoknál alternatív a UPC Direct meg a DVB TV, külföldi mûsorokat lehet nézni egy sima digitális beltérivel és parabolával.

#49 Aneurysm

Aneurysm
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 4. 06:22

Lex:

1.) nem hibás a DVD, a nyikkanás minden kópián megtalálható (utánanéztem).

2.) igen, sima felvétel közben nyomogatom a Rec gombot, pontosan úgy ahogy a kézikönyvben írják.

3.) Tapasztalataim szerint TV-adásból való felvétel minõsége megegyezik mondjuk egy Hi8 kamerából való felvétel minõségével.

#50 Lex

Lex
  • Törzstag

Elküldve: 2005. szeptember 4. 09:23

1. Ha nem cserélik, akkor esetleg készítesz egy kópiát, amibõl kivágod a nyikkanást.
2. Nekem mûködik, lehet, hogy hibás a készüléked.
3. Ugyan Hi8 kamerát nem próbáltam átvenni, de azért az nem mindegy, hogy S-Video-n vagy RF-en jön a jel.

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó