Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Számítógép és TV összekötése (audio)

• Please log in to reply
19 válasz erre a témára

#1 balage187

balage187
  • Látogató

• Hozzászólás: 34

Elküldve: 2009. november 19. 19:33

Sziasztok!

Össze szeretném kötni a számítógépemet meg a TV-met úgy, hogy lehessen a TV-n is nézni videókat. A képet könnyen megoldottam egy DVI-HDMI kábellel. Viszont a hang nem megy.
Olyan kábelem van, hogy sima jack és akkor a másik vége az pedig fehér és piros (azt hiszem RCA-nak hívják). Azért ilyet vettem, mert a TV hátulján lévõ "Audio In" résznél ilyen portok vannak. Szóval hiába dugom be rendesen a kábelt a gépen oda, ahova a hangszórót is kéne (Speaker out), a TV-n meg az Audio In-be (de próbáltam már az Audio Out-ot is, meg az S-VIDEO port alatt lévõ hasonlóan fehér-piros audio portokat, szóval minden piros-fehért), akkor sincs hang a TV-n.

Ahogy olvastam a neten elvileg nem kell semmit beállítani, a hangnak egybõl mennie kéne, mintha a TV lenne a hangszóróm. Viszont azt is olvastam, hogy attól is függ hova kell dugni a hangot (= milyen audio kábel kell), hogy a képet milyen módszerrel viszem át. Most én nem tudom, hogy ez igaz-e vagy nem, de megnéztem és a HDMI bemenethez nem tartozik semmilyen külön audio bemenet.

Szóval most véglis milyen kábel kéne? Vagy nem azzal van a baj? Ha kell tudok képet a TV hátuljáról.

Elõre is köszi minden választ!

#2 SkyBird

SkyBird
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.393

Elküldve: 2009. november 19. 21:57

A legjobb az lenne, ha a HDMI kábelen menne a hang is a tévébe.
Ez attól függ, milyen videokártyád van, és milyen a DVI-HDMI átalakító, mert nem mindegyik jó hangátvitelre is. A régebbi 3x ATI kártyákhoz adottak nem jók, a 4x-hez már többnyire igen.
Persze a megfelelő driver telepítése is kell. A Vistának már van saját drivere az ATI HD audiohoz.
Az Nvidia kártya egy másik tészta.
A RCA kimenetet az erősítő egyik bemenetére köthetnéd.
Egyes tévéknél talán össze lehet rendelni az egyik HDMI bemenet az RCA hangbemenettel. Ennek megvannak a feltételei, a használati leírásból kiderülhet, vagy valamelyik az adott típussal foglakozó fórumban.

#3 nagyjani

nagyjani
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.323

Elküldve: 2009. november 20. 08:34

Ha a TV-n bedugod az audio in-be a hangot és váltogatod az AV bemeneteket, akkor valamelyiknél szólnia kell (ha így van, akkor ez a része mûködik). Van amikor így is csak akkor fog megszólalni, ha kép jel is érkezik mellé s-videón, vagy rca-n.
A HDMI kábelt használva szinte biztos, hogy a hangot is ott akarná fogadni.

#4 balage187

balage187
  • Látogató

Elküldve: 2009. november 20. 11:38

Azóta sikerült megoldanom. Figyelmetlenül olvastam el az alaplapom leírását, így a Jack-et rossz helyre dugtam a számítógépbe. Mert az a "Speaker Out" port az csak akkor használatos, ha 4, 6 vagy 8 csatornás hangrendszer van, és akkor az a hátsó hangszórónak való. Amúgy a Line Out-ot kellett használnom.

De akkor már érdekelne a HDMI-n való hangátvitel csak azért is. Szóval nekem egy ATI HD 2600XT videókártyám van, és DVI-HDMI kábelt nem kaptam hozzá, azt úgy vettem. A kábel pontos neve: DVI-M - HDMI kábel, a márkája Roline. Ennyit tudok elmondani a kártyáról meg a kábelrõl. Most akkor lehetséges az, hogy HDMI-n is mennie kéne a hangnak? Esetleg egy másik kábellel? Egyáltalán érdemes ezt megpróbálni? Van valami észrevehetõ minõségbeli különbség HDMI és RCA között. Gondolom ez leginkább attól függ, hogy milyen hangszóróra akarom átvinni a hangot, meg attól, hogy milyen minõségû a hang.

#5 SkyBird

SkyBird
  • Veterán

Elküldve: 2009. november 20. 12:30

A hangminőség nem lesz jobb, legfeljebb ha az 5.1 hangzást ki tudod használni. De ahhoz meg erősítő kell hangfalakkal.
Inkább az, hogy egyszerűbb, és együtt egy kábellel egy bemeneten tudod kezelni a hangot. Nem lesz hangcsúszás. Azután még a tévé hangkimenetről is el tudod vinni a hangot egy erősítőre, ha úgy adódik. Optikai tévékimenet az 5.1-re nem jó, úgy hallottam ilyenkor a koax csatlakozós kell, ha van rajta. Az RCA persze nem gond sztereóban.
Ezekhez a kártyákhoz aktív DVI-HDMI átalakító kell. Az aktívság pontos mibenlétét nem kerestem, de ha csak veszel a boltban egy ilyen 19 lábú átalakítót, az vagy jó lesz, vagy nem. Lutri, ha nem pontosan tudod milyen kell a kártyádhoz.
Sőt a helyzetet bonyolítja, hogy amelyik átalakító jó a 3000-es sorozatú kártyákhoz, az nem jó a 2000-eshez. Vagy van olyan, amelyikre ezt írták.

#6 balage187

balage187
  • Látogató

Elküldve: 2009. november 20. 13:01

Értem. Akkor egyelõre maradok az RCA-nál.

Köszönöm a válaszokat!

#7 beer7466

beer7466
  • Vendég

• Hozzászólás: 3

Elküldve: 2010. február 17. 17:54

Sziasztok!

Én összekötöttem a TV-t és a számítógépet DVI-HDMI kábellel. A kép telejesn jól átmegy, de nincs hang. Kell valamit beállítanom a számítógépen? Ha igen, akkor pontosan mit?

Elõre is köszönöm a segítséget.  mad.gif

#8 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

• Hozzászólás: 4.248
  • Lakhely:Álmosd

Elküldve: 2010. február 17. 22:36

ATI (AMD)  arrow.gif ATI HDMI Audio Driver
Nvidia  arrow.gif NVIDIA S/PDIF kábel a kártya és az alaplapi kimenet közé (a kábelt általában mellékelik a kártyához):

IPB kép
"Férfi-e az, ki nem teszi jobbá a világot?" /Mennyei Királyság/

#9 mechanikus_narancs

mechanikus_narancs
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2010. február 24. 20:35

Üdv.!
Nekem egy pont ilyen kábelre lenne szükségem, a GTX260 csomagjában ugyanis nem volt. :/ Hol tudnék ilyen kábelre szert tenni (eddig nem találtam sehol), és mi a pontos megnevezése?
Most jack dugóval megy át a hang, de elég szarul mûködik a dolog, az nvidia vezérlõpulton le kell tiltani, hogy hdmi kábelen továbbítsa a hangot, azonban bizonyos esetekben, játék elindításánál, abból történõ kilépéskor nem továbbítja a hangot, a vezérlõpulton engedélyezni kell majd ismét letiltani a hang továbbítását hdmi kábelen...

#10 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

• Hozzászólás: 4.248
  • Lakhely:Álmosd

Elküldve: 2010. március 4. 08:04

A neve: belsõ SPDIF kábel (vagy ilyesmi). Utólag már nagyon necces a beszerzése, fõleg hazánkban. Mikor nekem kellett egy, én sem kaptam sehol. Így magamnak barkácsoltam egyet, egy analóg CD audió kábelbõl.  smile.gif
Kérdezd meg a PC boltosokat, hátha van nekik feleslegbe ottmaradt példány, vagy kérdezd végig az új nv kártyával rendelkezõ ismerõseid, akiknek nem kell.
"Férfi-e az, ki nem teszi jobbá a világot?" /Mennyei Királyság/

#11 balage187

balage187
  • Látogató

Elküldve: 2011. január 23. 11:48

Sziasztok!

Na szóval nekem még régebben össze lett kötve a gépem a TV-mmel, ami ennek a topiknak az elõzõ hozzászólásaiban is látszik. tongue.gif HDMI-n megy a kép egy HDMI-DVI kábel segítségével és egy Jack-RCA kábelon megy a hang, a hangkártya Line Out portjából a TV Component Audio In-jébe. Ha a TV-n kiválasztom azt a HDMI portot forrásnak, ahonnan jön a kép, akkor lesz kép és hang is.

Viszont a gond az, hogy most haverom is megpróbálta ezt az õ tévéjével és nem jött össze. Neki csak akkor lesz hang, ha Componentre állítja a TV-jét, de akkor ugye kép nem lesz. Ha HDMI-n van, akkor meg hang. Ez miért van? Tegyük hozzá, hogy sokkal logikusabb, ahogy az õ tévéje mûködik tongue.gif, de ettõl függetelnül örülök, hogy az enyémen még így "mixelve" is, de megy a hang és kép is.

Ha esetleg ez egy TV-típusonként változó tulajdonság, amivel nem lehet semmit se tenni, akkor az a kérdésem, hogy hogy lenne érdemes összekötni a TV-t számítógéppel? Venni kéne egy DVI-RCA kábelt a képhez és a Component-et használni képhez is, vagy esetleg valahogy máshogyan?

Elõre is köszi a segítséget!

#12 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2011. január 23. 12:52

A HDMI lényege, hogy hangot is átvisz, nem kell audio kábel. Persze ha DVI-ról alakítja át, akkor ez nem játszik. A megoldás valószínűleg az, amit írtál.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#13 balage187

balage187
  • Látogató

Elküldve: 2011. január 23. 13:08

Igen, én tökéletesen tudom mi a HDMI lényege, ezért is írtam, hogy logikusabb, ahogy haverom TV-je mûködik, mert az HDMI-rõl várja a hangot is. Csak akkor van szivás, ahogy mint mind a kettõnk esetében is, nincs HDMI kimenetünk a videókártyán, tehát DVI-HDMI kábelt kell használnunk, amin ugye csak kép megy.

De nekem ennek ellenére a hangot fogadja RCA-n, és a Composite-ról megy a hang, HDMI-rõl a kép. Neki pedig nem, vagy csak hang megy, vagy csak kép. Az volt a kérdés, hogy ez mitõl van? TV-tõl függ, és ennyi? Nem lehetne valahogy nála is életre kelteni a hangot RCA-n, miközben a kép HDMI-n megy (egy HDMI-DVI kábel segítségével)?

#14 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2011. január 23. 14:40

Szerintem TV-függõ.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#15 SkyBird

SkyBird
  • Veterán

Elküldve: 2011. január 23. 14:43

Rémlik valami, hogy össze lehet rendelni az analóg hangbemenetet a HDMI bemenettel, vagy talán az sem mindegy, hogy melyik HDMI az.

#16 balage187

balage187
  • Látogató

Elküldve: 2011. január 23. 15:01

Sajnos mind a két HDMI-vel rossz. annoyed.gif

Viszont akkor talán megnézem majd a TV könyvében, hátha van benne valami ilyesmi. Bár most így hirtelen, amilyen TV-knek én nézegettem eddig a menüjét (nem soknak), nem emlékszem, hogy ilyen beállítások lettek volna.

#17 jocospeed98

jocospeed98
  • Vendég

• Hozzászólás: 8

Elküldve: 2011. március 18. 14:00

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-...85_1000018675... összeakarom kötni a gépemmel,annak meg olyan bemenetele van,ami ennek pont az ellenkezõje,vagyis ami benne van a tv-ben,az ugyanolyan,ami a gépben van benne!!

Pc-t a tv-re,hangszoróm van,csak a kép kellene a tv-re..annoyed.gif

#18 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2011. március 18. 14:37

Nem jó a kép.

#19 [OP]Destroy-man

[OP]Destroy-man
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.907

Elküldve: 2011. március 18. 16:25

A leírás szerint neked sima apa-apa kábel kell. Kép hiányában nem tudni, hogy VGA vagy DVI, de talán ezt már el tudod dönteni. smile.gif

#20 spunge

spunge
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2014. október 12. 22:04

Sziasztok

Nekem olyan problemám lenne hogy most vásároltam egy philips 42PFH6309/88 típusu tv-t.
Link: http://philips.hu/c-...zerrel/overview

Vídeó kártyám Nvidia N250 GTS 2db DVI csatlakozó van rajt
S/PDIF nincs összekötve a videó kártyával
alaplapom MSI p35 platinum combo

Vettem hozza DVI - HDMI kábelt a kép tökéletesen megy de hang sajnos nics

próbáltam jack - RCA val a hangot ki küldeni de sehogy sem ment
próbáltam jack - jack kábelel is mert a tv-n van jack bemenet de ugy sem volt jó

Most lehet az is a baj hogy HDMI-n keresztül várja a hangot is ezért nem figyeli a többi portot de ezt sajnos nem tudom,
de próbáltam úgy is hogy csak jack - RCA val kötöm össze nem megy át a hang a zöld analóg porton keresztül és a naranysárga SPDIF porton se

Találtam egy cikket hogy lehet átküldeni DVI -. HDMI porton http://logout.hu/bej..._kartyaval.html
végig csináltam de nekem a hang beálitásoknál nem látszik a tv.

Lehet hogy azért mert az SPDIF nincs összekötve a videó kártyával???
De valahol azt is olvastam hogy DVI port nem alkalmas hang átvitelére.

Ebben a problémában kérnék segítséget.

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó