Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Miért nem futnak (megfelelõen) a játékok?

• Please log in to reply
164 válasz erre a témára

#1 LordDzseff

LordDzseff
  • Látogató

• Hozzászólás: 122

Elküldve: 2009. július 5. 20:56

Miért nem futnak (megfelelően) a játékok?
Ellenőrizd le a konfigurációd!

Erre két lehetőség van:
  • Fogod a játék dobozát, vagy felmész a játék oldalára, megnézed mi a minimum illetve ajánlott rendszerkövetelmény

• Nyitsz egy új ablakot, begépeled: http://canyourunit.com Itt szépen kikeresed a legördülő listából a játékot amit futtatni szeretnél (nincs minden fent, de azért a ma használt játékok többségét megtalálod!) és szépen ráklikkelsz a "Can you run it?" gombra. Lehetőleg Internet Explorer alól nézd, mert különben futtatásához Java szükséges, amire rá is fog kérdezni, hogy szeretnéd-e engedélyezni a futtatását, sajnos e nélkül nem megy, míg Internet Explorer esetében "csupán" egy ActiveX vezérlőt telepít.
    Ha ezzel végeztél, hagyod dolgozni egy picit, és ha minden rendben ment, akkor szép részletesen kidobja az eredményt. A kék dolgokkal nem feltétlenül kell foglalkozni, de akár lehetnek problémásak is. Ha a minimumot se érte el, szerintem nem érdemes posztolnod, inkább fejlessz! Ha viszont a recommended-en is túl ment és mégsem fut a játék, akkor szépen begépeled a konfigurációt, esetleg a PrintScreen gomb használatával lefotózod az eredményt, és mellékeled a linkjét a hozzászólásodban!

Ha ez mind megvan akkor várjuk a posztod, próbálunk segíteni!
Üdv, LordDzseff
(Asus P5QL Pro, Intel E5200, 2GB Kingston 800 MHz, Asus EAH4670)

#2 scientist

scientist
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2009. december 21. 16:12

Hali!

Első lépésként a gépem: MSI P45, iP4 core 2 E7200, 2*1GB samsung, GF7600GS, XP SP2 hun.
A játékok amikkel gondom van a Terrosist Takedown 2 ill. a Saboteur.
A telepítés előtt ellenőríztem a konfigurációs megfelelőséget, ami az én megítélésem szerint fedi a szükségest.
De TI majd megmondjátok a frankót.
A gond a következő. A telepítés fajinul végigmegy, a csatolt DirectX-et is felnyomom, majd újraindítás.
Elindítom a játékot, beállítom a nekem megszokott billentyű kombinációt, start game...
lefut a bevezető videó kezemben a fegyver (Terrorist Takedown) és... és semmi, nem reagál csak az ESC-re.
Nomeg a WIN billentyűre.
Másik játékkal próbálkoztam. Alulról kezdtem: Wolfeinstein=működik, Quake4=működik,
STALKER SoC=működik, STALKER CoP= NEMmegy!

Ötlet? Elnéztem valamit???

Szerkesztve scientist által: 2009. december 21. 16:14

#3 BMWM635CSI

BMWM635CSI
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2009. december 24. 17:59

Sziasztok!
Feltettem egy játékot, meg akarom nyitni a Configot, hogy beállítsam a felbontést, stb. (mert nem a játékban kell) erre ezt kapom:

Nem kezelt kivitel történt az alkalmazásban. Ha a folytatás gombra kattint, az alkalmazás figyelmen kívül hagyja a hibát, és megpróbálja folytatni a futtatást. A Kilépés gombra kattintva azonnal bezárhatja az alkalmazást.

Az index a tömb határain kívülre mutatott.

Lásd az üzenet végét ezen párbeszédpanel helyett
az igény szerinti hibakeresés megjelenítéséhez.

************** Kivétel szövege **************
System.IndexOutOfRangeException: Az index a tömb határain kívülre mutatott.
   a következõ helyen: MortalityConfig.FrmMain.enumerateVideo()
   a következõ helyen: MortalityConfig.FrmMain.FrmMain_Load(Object sender, EventArgs e)
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.Form.onload(EventArgs e)
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.Form.OnCreateControl()
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible)
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.Control.CreateControl()
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.Control.WmShowWindow(Message& m)
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m)
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.ContainerControl.WndProc(Message& m)
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.Form.WmShowWindow(Message& m)
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.Form.WndProc(Message& m)
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.Control.ControlNativewindow.OnMessage(Message& m)
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.Control.ControlNativewindow.WndProc(Message& m)
   a következõ helyen: System.Windows.Forms.Nativewindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

************** Betöltött szerelvények **************
mscorlib
    Szerelvény verziója: 2.0.0.0
    Win32-verzió: 2.0.50727.3603 (GDR.050727-3600)
    Kódbázis: file:///c:/WINDOWS/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll
----------------------------------------
MortalityConfig
    Szerelvény verziója: 1.0.0.0
    Win32-verzió: 1.0.0.0
    Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Oxygen%20Interactive/PDC%20World%20Championship%20Darts%202008/MortalityConfig.exe
System.Windows.Forms
    Win32-verzió: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
System
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
System.Drawing
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
System.Windows.Forms.resources
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/2.0.0.0_hu_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
Microsoft.DirectX.Direct3D
    Szerelvény verziója: 1.0.2902.0
    Win32-verzió: 9.05.132.0000
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC/Microsoft.DirectX.Direct3D/1.0.2902.0__31bf3856ad364e35/Microsoft.DirectX.Direct3D.dll
Microsoft.DirectX
    Szerelvény verziója: 1.0.2902.0
    Win32-verzió: 5.04.00.2904
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC/Microsoft.DirectX/1.0.2902.0__31bf3856ad364e35/Microsoft.DirectX.dll
mscorlib.resources
    Win32-verzió: 2.0.50727.3603 (GDR.050727-3600)
    Kódbázis: file:///c:/WINDOWS/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll

************** Igény szerinti (JIT) hibakeresés **************
Az igény szerinti (JIT) hibakeresés engedélyezéséhez fel kell venni
a jitDebugging értéket az alkalmazás .config fájljába, illetve a
gépkonfigurációs fájlba (machine.config), a system.windows.forms
szakaszba. Emellett az alkalmazást a hibakeresés engedélyezésével
kell lefordítani.

Példa:

<configuration>
    <system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

Ha engedélyezve van az igény szerinti hibakeresés, akkor a nem kezelt
kivételeket a rendszer a számítógépen regisztrált JIT-hibakeresõnek
küldi el, és nem a jelen párbeszédpanel megjelenítésével kezeli.

#4 Zalán

Zalán
  • Látogató

• Hozzászólás: 76

Elküldve: 2009. december 24. 20:22

A gépemen elfutna a CoD Modern Warfare 2 yikies.gif:O:O
Eddig biztos voltam benne, hogy nem futna el

#5 action74

action74
  • Látogató

• Hozzászólás: 169

Elküldve: 2010. február 11. 19:12

Szép napot minden fórumozónak.
Adott egy Windows 7-operációs rendszer, erre szerettem volna feltenni a Pokoli szomszédok nevezetû játékot. Minden rendbe lezajlott a telepítésnél, átállítottam a képernyõfelbontást is, és amikor elindítom a játékot, valamiért leáll. Igaz a játék telepítése során, a telepítõ rákérdez hogy szeretném e telepíteni a Directx 9 -et. Nem vagyok egy számítógépes zseni, így nem tudom hogy ez az alkalmazás már alapból benne van e az új operációs rendszerben. Erre gondoltam, hogy ez miatt nem indul el a játék. Valakinek ötlete, amit egy magamfajta felhasználó is megért. Mindenkinek elõre is köszönöm a segítõ válaszait, tanácsait.

#6 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2010. február 11. 22:48

Fel kell tenni a DirectX Runtime-ot. Keress rá, és a legfrissebbet tedd fel.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#7 action74

action74
  • Látogató

Elküldve: 2010. február 12. 10:13

KGigi köszönöm a segítségedet, de sajnos az általad ajánlott kiegészítõ feltétele után sem mûködik a játék. Szépen feltelepül, de viszont elindítva valami miatt leáll. Pedig már a Directx 9-et is feltettem. Nem tudom mi lehet a gond blush.gif

#8 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

• Hozzászólás: 9.774

Elküldve: 2010. február 12. 10:15

Futtasd rendszergézaként, hátha csak sz.rul van megírva.
MCTS: .NET Framework 4, Web applications

#9 action74

action74
  • Látogató

Elküldve: 2010. február 15. 09:59

Sziasztok.
Kipróbáltam az általatok javasolt lehetõségeket, de sajnos nem sikerült elindítanom a játékot. Valaki próbált már ezzel a játékkal játszani Windows 7-operációs rendszeren?

#10 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

• Hozzászólás: 13.770

Elküldve: 2010. február 16. 10:42

XP-kompatibilitással futtatod?

#11 mazda6diesel

mazda6diesel
  • Törzstag

• Hozzászólás: 929

Elküldve: 2010. február 16. 16:25

Sziasztok!

A következõ problémával kapcsolatosan írok: Vadi új konfiguáráció, mindenbõl a lehetõségek szerinti legjobbat vettem a fórum segítségével,a cdken található driverekkel telepítve, de a régebbi kedvenc játékaim nem indulnak. Mindegyikhez azt írja ki, hogy tegye be a cd-t, de az bent van. Az elõzõ gépemen, ami kb 3 éves volt minden teljesen simán futott az elsõ telepítéstõl kezdve. Mi lehet a gond?
Ha csak a felét hiszed el annak amit hallasz, okos vagy! Ha tudod melyik felét, zseniális!   A.E.

#12 tvilmos5

tvilmos5
  • Látogató

• Hozzászólás: 49
  • Lakhely:Püspökhatvan

Elküldve: 2010. február 19. 07:17

Eredeti?

#13 mazda6diesel

mazda6diesel
  • Törzstag

• Hozzászólás: 929

Elküldve: 2010. február 19. 09:33

Igen, minden eredeti az xp is és a játékok is. Annyi változás történt hogy a régi mobilrack és dvd író került be az új gépbe. De mûködik a rack is és az optikai meghajtó is. Lehet, hogy esetleg valami xp összetevõt telepíteni kellene még?
Ha csak a felét hiszed el annak amit hallasz, okos vagy! Ha tudod melyik felét, zseniális!   A.E.

#14 Kbyteman

Kbyteman
  • Vendég

• Hozzászólás: 3

Elküldve: 2010. április 29. 17:40

Van egy téma amiben nem látok tisztán. Ami azt illeti más sem, mert néhány fórumon feltéve, elég ködös, és egymásnak ellentmondó válaszokat kaptam.
A feladat adott.
Valaki homályosítson fel végre, hogy hogy is van ez a direcX!
DX 9 csak XP-n elérhetõ ezt tudjuk.
DX 10 vistában van, DX 11 meg W7-ben.
Namármost, ha W7-en egy DX 9-es játékkal szeretnék játszani?
Telepítenem kell, vagy benne van a W7-ben?
És ha W7-en egy DX 10-et használó programot futtatnék?
Az is benne van W7-ben? mert ugye az vistában van csk ??? blink.gif
Akkor ezek szerint W7-ben van kettõ, avagy három DX????
Jó lenne ha valaki egyszer tiszta vizet öntene a fejekbe (vagy pohárba vagy mi)
Szóval hogy' is van ez a DirectX dolog?
Elõre is köszönöm a nem túlbonyolított, közérthetõ, amolyan szõke nõknek típusú válaszokat.

#15 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2010. április 29. 17:53

Windows 7: DX11 vagy lejjebb (DX9 library-t frissíteni kell)
Windows Vista: DX11 vagy lejjebb (DX9 library-t frissíteni kell)
Windows XP: DX9, library-t frissíteni kell

#16 Kbyteman

Kbyteman
  • Vendég

• Hozzászólás: 3

Elküldve: 2010. április 29. 18:14

(FSP Epsilon 600)

"DX9, library-t frissíteni kell"
"mondom szõke nõknek..."
Mi az, és hogyan kell frissíteni?

#17 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2010. április 29. 18:21

Így.

#18 Forevör

Forevör
  • Látogató

• Hozzászólás: 26

Elküldve: 2010. június 5. 20:27

Sziasztok!

Feltettem ma a gépemre a 911 - First Responders-t, de sajnos hibába ütköztem. A játék elindul, a fõmenü bejön, de amikor konkrétan szeretnék játszani vele, akkor elmosódik a kép.

Itt van róla egy screenshot: http://img42.imageshack.us/img42/8696/hibau.jpg

A konfiguráció papíron megfelel.

Remélem valaki tudja a problémámra a megoldást és segít majd.

Üdv: Roland

#19 Sebi

Sebi
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.465

Elküldve: 2010. június 5. 23:31

Operációs rendszered és konfigod?
I Want to Believe

#20 Forevör

Forevör
  • Látogató

Elküldve: 2010. június 6. 09:02

Operációs rendszer: Windows XP
Alaplap: Asus P5PL2-E
Processzor: Intel 3Ghz
Videokártya: ATI Radeon X1300 (256MB, tegnap frissítettem a driverét)
RAM: 1,5 Gb
DirectX-bõl a legfrissebb

Próbáltam kodeket is frissíteni, de azzal sem jött össze, a hiba még mindig ugyanaz.

#21 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2010. június 6. 11:10

Próbáld meg Driver Sweeperrel lepucolni a VGA drivert, aztán újra feltenni. Ha nem lesz jó, akkor kevés a VGA.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#22 Forevör

Forevör
  • Látogató

Elküldve: 2010. június 6. 22:05

Megpróbáltam. Nem jó.  sad.gif  Lemondtam róla. Köszi a segítséget.

#23 olibenis

olibenis
  • Látogató

• Hozzászólás: 17

Elküldve: 2010. augusztus 5. 20:47

Nekem fut rendesen a Call Of Juarez nevû játék, csak  azt nem tudom, hogy hogyan nyomjak a csalások elindításához ~ gombot, mert ezt Alt Gr+1-gyel tudom megjeleníteni.

#24 [OP]Destroy-man

[OP]Destroy-man
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.802

Elküldve: 2010. augusztus 5. 21:30

Miért akarsz csalni? Egyébként neked magyar billentyüd van, de a játékot nem arra fejlesztették. biggrin.gif Az amcsi billentyükön a 0 helyén van tilde.

#25 olibenis

olibenis
  • Látogató

• Hozzászólás: 17

Elküldve: 2010. augusztus 6. 08:06

Kösz.
Csak kipróbálom.

#26 Temporary

Temporary
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.779

Elküldve: 2010. október 24. 22:47

Sziasztok!

4Story Gates of Andaron
Létezik, hogy a tömeges csata idején (amikor akár 50 játékos is van a képernyõn) azért van lagg mert kevés egy PHENOM II X4 965,  5770/1GB, 4GB,  RAM, 1TB HDD konfig ehhez a játékhoz?

Válaszaitok elõre is köszönöm
Minden számítógép-javítás, -építés alapja:  Keríts egy megbízható tápegységet!

#27 Dave89

Dave89
  • Törzstag

• Hozzászólás: 833

Elküldve: 2010. október 25. 00:12

Ha nincs több magra optimalizálva, akkor lehetséges, de a netkapcsolat is okozhatja.
XFX 9600GT 512MB @ 48SP :( - 2*1GB DDR2 800Mhz Kingmax  - Asus M2N-E - AMD AthlonX2 4600+ @2,4Ghz  || HP Compaq 8510p || pcworld.hu

#28 Temporary

Temporary
  • Törzstag

Elküldve: 2010. október 25. 09:13

Nincs több magra optimalizálva, de egy "illetékes", így magyarázta a laggot:
"CPU: AMD AM3 PHENOM II X4 965
Ez a processzor egy Quad processzor, azaz 4 magos. 3.4 GHz-es, ami a 4 mag együttes teljesítményét jelenti. Leosztom a 3.4 GHz-et 4-gyel, kapok 850 MHz-et magonként. Mint TÖBBSZÖR elmondtuk, a játék csak egy magot használ. Ergo a kliens szempontjából a te géped összvissz 850 MHz-es, ami egy P3 processzornak felel meg. Ez nagyjából az én Intel T5450-es Core Duomnak felel meg, ami 1.66 GHz-es, ami magonként 830MHz-et jelent."

#29 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2010. október 25. 10:31

Nem illetékes, hanem egy barom.

#30 Dave89

Dave89
  • Törzstag

Elküldve: 2010. október 25. 11:10

IDÉZET(Temporary @ 2010. október 25. 10:13) Üzenet megtekintése

Ez a processzor egy Quad processzor, azaz 4 magos. 3.4 GHz-es, ami a 4 mag együttes teljesítményét jelenti. Leosztom a 3.4 GHz-et 4-gyel, kapok 850 MHz-et magonként.

Na ilyen verzióval még nem találkoztam a többmagos processzorokat övezõ legendák között. biggrin.gif

XFX 9600GT 512MB @ 48SP :( - 2*1GB DDR2 800Mhz Kingmax  - Asus M2N-E - AMD AthlonX2 4600+ @2,4Ghz  || HP Compaq 8510p || pcworld.hu

#31 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2010. október 25. 13:39

A facepalm.gif ehhez már nem is elég.

Mi lehet a fejében annak, aki ekkora baromságot ki bír találni le tud írni? Hol él? Hogy nem akad bele sehol a valóságba, ami kizökkenthetné a végtelen sötétségből?

#32 Athos

Athos
  • Veterán

• Hozzászólás: 2.161

Elküldve: 2010. október 25. 13:55

Nekem ebben az tetszik, hogy még írja is, hogy többször elmondtuk. biggrin.gif Többszöri elmondás után sem világosította fel valaki?
386DX 40MHz, 2 MB RAM, 80 MB winchester, 512 KByte-os videokártya

#33 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2010. október 25. 14:02

Valószínûleg azt a jelenséget értette félre,  de nagyon, hogy az alacsonyabb órajelû több magos procikon az olyan alkalmazások, amelyek abszolút nem támogatják a több magot, ténylegesen lassabban futnak, mint a korábbi, erõsebb, egy magos P4-eken. Nekem 2,8-as (Northwood) P4-em volt korábban, ehhez képest az Athlon II X4-em csak 2,4 GHz-es (ha jól tudom), tehát simán járhatok így.

#34 Dávid Csaba

Dávid Csaba
  • Veterán

• Hozzászólás: 2.095

Elküldve: 2010. október 25. 17:21

Temporary, erõsen feltételezem, hogy ezt a választ email-ben kaptad. Most már csak az a kérdés, hogy hol mondták el ezt eddig többször?
Hosszú és eredményes életet!

#35 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2010. október 25. 20:04

IDÉZET(Spányik Balázs @ 2010. október 25. 15:02) Üzenet megtekintése
Valószínűleg azt a jelenséget értette félre,  de nagyon, hogy az alacsonyabb órajelű több magos procikon az olyan alkalmazások, amelyek abszolút nem támogatják a több magot, ténylegesen lassabban futnak, mint a korábbi, erősebb, egy magos P4-eken. Nekem 2,8-as (Northwood) P4-em volt korábban, ehhez képest az Athlon II X4-em csak 2,4 GHz-es (ha jól tudom), tehát simán járhatok így.

Nem, ez pont egy másik tévhit. Ugyanis a mostani processzorok több műveletet végeznek egy órajelciklus alatt, mint a régi egymagosok. A Pentium 4 és a Pentium D között valóban fennállt ez a probléma, de ez ma már nem fordulhat elő.

#36 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2010. október 25. 20:07

Amikor kijöttek az első több magos procik, tele volt ilyen benchmarkokkal a net. Nem tudom, hogy az D volt-e vagy sem.

Meg amikor lecseréltem a gépet tavaly, érezhetően "kényelmesebb" lett minden, mint korábban, úgyhogy tévhitnek lehet, hogy az, de akkor nagyon érdekes, húsba maróan valóságos... :-)

Azóta is akarok venni egy magasabb órajelű X4-et, mert a "több mag"-támogatás a béka alsója alatt van.

#37 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2010. október 25. 20:23

A 2,66 GHz-es Core 2 Quadom egy szálon is mérhetõen gyorsabb, mint a régi 3,2 GHz-es P4-esem, úgyhogy abszolút valóságos. smile.gif

#38 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2010. október 25. 21:28

Celeron 356 @5 GHz-re szavazok. gap.gif

#39 Dávid Csaba

Dávid Csaba
  • Veterán

• Hozzászólás: 2.095

Elküldve: 2010. október 25. 22:24

rotflmao.gif
Hosszú és eredményes életet!

#40 Temporary

Temporary
  • Törzstag

Elküldve: 2010. október 25. 23:13

Nos, azon megy/ment a vita, hogy a fent nevezett játék szervere miatt van az alacsony fps a tömegjeleneteknél vagy a user konfigja (procija) miatt. Tekintettel arra, hogy nincs több magra optimalizálva a játék, inkább az utóbbi okból lehet a "lagg"-nak titulált jelenség.
IDÉZET(Pjotr @ 2010. október 25. 22:28) Üzenet megtekintése
Celeron 356 @5 GHz-re szavazok. gap.gif
roll.gif Az is hozná ezt: min:11 max:48 átlag:19 fps
Intel i3-530 @4Ghz OC.
4 Gb DDR3-1600@1830
HD5670 1GB

#41 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2010. október 25. 23:15

A gépeddel egészen biztosan nincsen semmi baj.

#42 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2010. október 26. 02:13

IDÉZET(Temporary @ 2010. október 26. 0:13) Üzenet megtekintése
Tekintettel arra, hogy nincs több magra optimalizálva a játék, inkább az utóbbi okból lehet a "lagg"-nak titulált jelenség.

Lag - egy g, de ez részletkérdés. Szerintem nem lehet tudni. Lehet, hogy a szerver nem tudja ilyen gyorsan küldeni-fogadni 50 játékos adatát. Lehet, hogy a szerver tudná küldeni, de az internetkapcsolatod nem elég gyors ehhez. Vagy lehet, hogy hiper-szuper az internetkapcsolatod, de pont a szerver felé menet, útközben van egy olyan hálózati eszköz, ami lagot okozza, amirõl abszolút nem tehetsz. És az is lehet, hogy minden stimmel, de a géped kevés hozzá mégis. Ki tudja?

#43 Temporary

Temporary
  • Törzstag

Elküldve: 2010. október 26. 08:13

Jól gondolom, az Everest naplózás funkciójával ki lehet szûrni, hogy a CPU vagy a memória a szûk keresztmetszet?
Mi különbség van a helyi és nem helyi video memória között. Az egyik a VGA kártya memóriája lenne?

#44 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2010. október 26. 12:58

Elég, ha naplóztatod a CPU terhelését, miközben játszol. A memória nehéz eset, ugyanis nem csak a telítettsége, hanem a sebessége is lehet szűk keresztmetszet. Milyen késleltetése van? Minden esetre erre igen kicsi az esély, főleg ha egy szálas a játék.

#45 Fujitsu

Fujitsu
  • Veterán

• Hozzászólás: 6.690

Elküldve: 2010. október 28. 19:28

IDÉZET(Spányik Balázs @ 2010. október 25. 21:07) Üzenet megtekintése
Meg amikor lecseréltem a gépet tavaly, érezhetõen "kényelmesebb" lett minden, mint korábban, úgyhogy tévhitnek lehet, hogy az, de akkor nagyon érdekes, húsba maróan valóságos... :-)

Azóta is akarok venni egy magasabb órajelû X4-et, mert a "több mag"-támogatás a béka alsója alatt van.

Ott valami más gond lesz. Kizárt dolog, hogy egy Athlon II-es processzormag lassabb legyen egy Northwoodnál. És ha 4-et nem is, de két processzormagot ma már elég sok alkalmazás ki tud használni, többek között maga a Windows is.  ani_wink.gif Manapság, amikor a leggyengébb processzorok is több ezer megabájtos másodpercenkénti sebességgel kommunikálnak a memóriával, leginkább a merevlemezek maximálisan 100-120 megabájt/s-os sebessége a korlátozó tényezõ. Ha a rendszer betöltését követõen egyszerre akarom elindítani az Outlookot, a VMware-t, a Firefoxot, a Total Commandert és mondjuk az aMSN-t, akkor éppen úgy kell várnom az egyes programok betöltõdésére, mintha valami egymagos processzor lenne a gépben. Persze a merevlemez közben halálra kerregi magát, a négymagos Core i7-esem meg halálra unja magát.

A processzor inkább csak akkor lehet korlátozó tényezõ, ha valami olyan programot futtatunk, aminél a teljesítménynek nincs túl sok köze a merevlemezhez. Így például egy játék, ami a memóriába töltõdés után általában békén hagyja a merevlemezt, könnyen okozhat meglepetéseket, ha a videokártya erõsebb a processzornál.
Ja, és pusztán az órajel miatt biztos, hogy nem vennék egy ugyanolyan architektúrájú, de drágább processzort. Inkább vennék egy rendes hûtõt, és emelnék az órajelen.  ani_wink.gif Feltéve, hogy tényleg szükség van rá.

#46 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2010. október 28. 20:51

IDÉZET(Fujitsu @ 2010. október 28. 20:28) Üzenet megtekintése
Kizárt dolog, hogy egy Athlon II-es processzormag lassabb legyen egy Northwoodnál.

Core órajelben? Miért kizárt? Tényleg lassabb.

IDÉZET
Inkább vennék egy rendes hûtõt, és emelnék az órajelen.

Sosem tuningoltam, nem hiszem, hogy most fogom elkezdeni. smile.gif

#47 Fujitsu

Fujitsu
  • Veterán

Elküldve: 2010. október 28. 22:46

IDÉZET(Spányik Balázs @ 2010. október 28. 21:51) Üzenet megtekintése
Core órajelben? Miért kizárt? Tényleg lassabb.

Nem órajelben. Sebességet már rég nem órajelben mérünk. Ez alapján egy Celeron D 3 GHz-en gyorsabb lenne, mint mondjuk egy 2,66-os i7-es processzormag.  biggrin.gif Jó vicc.
A megfejtést már KGigi leírta. Az órajel csak azonos architektúrájú processzormagok összehasonlításánál lehet mérvadó. Eltérõ architektúrák esetében még akár az is elõfordulhat, hogy az egyik processzormag egyetlen órajelciklus alatt kétszer (vagy – kapaszkodj meg – akár háromszor, négyszer) annyi mûveletet végez, mint a másik.
De ha nekem nem hiszel, itt az egyik legerõsebb, 3,6 GHz-es Pentium 4-es és egy 2,8 GHz-es Athlon II-es összehasonlítása: Link. Hidd el, van a feladatok között olyan is, amely csak egy processzormagot használ ki igazán.
Ebbõl már sejtheted, hogy igen nagy gond van, ha te az akármilyen Athlon II-esedet lassabbnak érzed, mint a P4-est. ani_wink.gif

#48 Dave89

Dave89
  • Törzstag

Elküldve: 2010. október 29. 09:44

Itt ülök a laptopon előtt, benne egy T8300 @ 2,4Ghz-es kétmagos mobilprocesszor. Megvan nyitva egy halom weboldal, kismillió program, közben próbálok a VisualStudioban összehozni egy grafikaházit, és közben elindítottam egy 720p-s videót. Mindezt úgy, hogy energiatakarékos beállításon vannak a hardverek, videókártya powerplay-jel visszafogva, processzor 1200Mhz-en. És mégis lejátssza a 720p-s videót. Azért egy ugyanilyen órajelű P3-as processzorral (vagy akár egy kicsit nagyobb órajelű P4-essel) ezt most nem biztos, hogy meg tudnám megtenni. ani_wink.gif (Rendben, elismerem, néha meg-megáll egy töredékpillanatra, de tök jól lehet nézni ezt a szerencsétlen clippet.)

#49 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

Elküldve: 2010. október 29. 19:34

Akkor nagy gond van. Részben mert Phenom II X4 810-em van, és mert nincs az az isten, hogy ekkora teljesítménykülönbség van a két rendszer között, mint a P4 660-nal összehasonlítva. (És nekem csak 2,8-as Northwoodom volt.) Szipogok.

#50 Fujitsu

Fujitsu
  • Veterán

Elküldve: 2010. október 29. 20:38

Azért nem kell mindjárt kétségbe esni.  smile.gif Ezek tesztprogramok, amik nagyrészt csak a processzor teljesítményét mérik. Nyilván a napi rutinban nem fogsz óriási különbségeket konstatálni, mert bekorlátoz a merevlemez, meg még ki tudja, mi más. Mindenesetre ha gondod van a gép sebességével, akkor a processzor lenne az utolsó, amire gyanakodnék.

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó