Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Lefagy a számítógép

• Please log in to reply
445 válasz erre a témára

#1 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

• Hozzászólás: 9.783

Elküldve: 2009. február 4. 22:02

Lefagy a számítógép Ez tök ugyanaz, mint az újraindulásos! :lol:

:ny Ha kékhalállal száll el a gépünk, akkor másik topikban a helyünk, klikk!

:ny Ellenőrizzük tápegységünket!

• Ha tápegységünk szerepel a nem ajánlott listában, akkor cseréljük le egy, az ajánlott listában szereplőre!
  • Viszont, ha elméletileg jó minőségű tápegységünk van, akkor is ellenőrizzük, hiszen bármi elromolhat. Szervizekben van rá eszköz, ennél egyszerűbb, ha kölcsönkérünk egyet. A tesztelés annyiból áll, hogy leterheljük a gépet. Ha huzamos ideig stabil marad, akkor örülhetünk.
  • Ha nincs már garancia a tápegységünkre, akkor ki is nyithatjuk, hogy a kondenzátorokat ellenőrizhessük. Ha púposak, akkor cseréljünk tápot!
Felhívnám a figyelmet, hogy a linkelt topikban egyéb okosság is akad!

Melegedés

Nézzük meg az alakrészek hőmérsékletét, mert könnyen lehet, hogy túlmelegszik valami. Ha úgy véljük, hogy egy-egy alkatrész hőmérséklete magas, akkor tisztítsuk ki a hűtőjét, illetve pasztázzunk újra. Az is előfordulhat, hogy a házunk szellőzése rossz. Ebben az esetben szereljünk ventilátorokat a házba (elől be, hátul ki)!

:ny Memóriahiba kizárása

Alaplap

• Alaplaphiba miatt is újraindulhat a számítógépünk, de nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni. Előfordulhat, hogy csak a BIOS beállításai nem megfelelőek, célszerű lehet CMOS resetet végezni, illetve a problémás beállításokat ellenőrizni (pl. AGP fast write kikapcsolása)!
  • Ha ennyi nem elég, akkor szintén kérjünk kölcsön egy alaplapot teszteléshez.

Merevlemez

• Kábelcsere
  • Hard Disk Sentinel

:ny Szoftveres ellenőrzés

MCTS: .NET Framework 4, Web applications

#2 Friedrich

Friedrich
  • Vendég

• Hozzászólás: 7

Elküldve: 2009. június 9. 11:21

Sziasztok.

Van egy olyan apró, uszkve 3 hónapja tartó problémám a géppel, hogy bármit futtatok rajta -legyen az játék, vagy egyéb- kb 15-20p múlva befagy. Tulajdonképpen nincs kék halál, egyszerűen megáll és csak resettel lehet újra életet lehelni bele.
Először mikor ez jelentkezett a memória ugrott be elsőnek, no azt ki is cseréltem de a hiba nem szűnt meg.
Ezt követően új vinyó került bele, új dvd olvasó, új proci de még mindig ugyanez a gond.
Az alaplapom kb fél éves, a vga dettó, egyedül most már csak a táp az ami elmúlt 8 éves.

A bios-t átnéztem, az rendben van, a win szintén kifogástalan, minden cumó ami a gépen van vírusmentes és csak azokat a progikat szoktam feltenni amiket nap mint nap használok (mint pl.: ACDsee, Daemon-tools, winrar + amik kellenek, így az alaplapi vezérlők és a latest vga driver) de mostanra már ott tartok, hogy kivágom az egészet csukott ablakon keresztül, mert egy egészségeset nem tudok játszani se vele, hogy be ne fagyjon.

A gépem most így néz ki:
- Win Xp Pro v.2002 sp2
- Intel P4 2600mhz proci
- 1gb DDR1 400
- ASRocK P4VM900-SATA2 alaplap
- GF EN8400GS 256DDR2 vga (bár spec ennél nem értem, hogy a driver, everest vagy bármi más miért 512mb-nak írja a memóriáját miközben csak 256)
- 160Gb Seagate HDD (ide)
- alaplapi hang
- codegen/sowah [atx 2.03(p4) model: 300x]

Tulajdonképpen már szinte mindent kipróbáltam. Kicseréltem azon cuccokat mik már picit idősebbek voltak, újra lett húzva a win, víruskukucs lett minden mentett adatomon, portalanítva lett mindenhol (!) a gép de semmi látszatja, hogy bármit is tettem volna. Van, hogy filmet se tok végignézni, vagy egyszerűen már az indulásnál megfagy.

Nagyon szépen megköszönném ha tudnátok nekem segíteni, hogy mi lehet a gond.

Ha nem kékhalál, akkor megvan a megfelelő topikja. Valamint ajánlok egy magyar nyelvtanfolyamot. <KGigi>
§May the Light protect you and the powers of Heaven shine upon your path.§

#3 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. június 9. 11:22

Tápcsere: FSP 350PNF

#4 ezermester

ezermester
  • Veterán

• Hozzászólás: 2.761
  • Lakhely:Szekszárd

Elküldve: 2009. június 9. 11:30

Ha itt kezdted volna, a táppal kezdted volna, meg az adatkábelek cseréjével. Most olcsóbb lenne. roll.gif
Mindent kicseréltél, csak éppen az ATA adatkábelt nem. Pedig ha érintkezési hiba okozza a fagyást, az az első, aztán hamar utána a táp is.
8 éves codegen. Eddig te vagy a nyerő a kategóriában. Ezt a kort még nem haladta meg senki.
Vedd ki, és tegyél rá egy kétgombos CD-t, meg egy aktív hangfalat. Jó lesz konyha CD lejátszónak. biggrin.gif
“Senkinek semmit sem vagyok képes megtanítani, csupán elgondolkodtatni tudom az embereket.” (Szókratész)

#5 Friedrich

Friedrich
  • Vendég

Elküldve: 2009. június 9. 11:41

Erről jut eszembe: a létező összes Ide kábelt kicseréltem a gépben kb 1 hónapja bontatlan, vadi új darabokra de ez se volt okés. Tehát mégiscsak maga a táp lenne a ludas? Annyit filóztam rajta, hogy le kéne cserélni mert már matuzsálem de arra jutottam mindig, hogy ha nem lenne jó akkor már elfüstölte volna a gépem, vagy be se indulna. De ezek szerint mégis az, rendben, nagyon köszönöm a segítséget, amint tudom, kicserélem egy újra. Bár, hogy őszinte legyek, nemigazán tudom, megéri-e öt rongy alatt venni de sajna kilőttem szinte minden tartalékom amit a gépre tettem. Még egyszer köszönöm a segítséget. Most már legalább tudom, hogy ha van valami gáz, van hol megérdeklődhetem, nem pedig ''észnélkül'' cserékbe ugrani. ani_wink.gif A cd lejátszós ötlet oda***, meg is csinálom. smile.gif

Ugyanaz...

Szerkesztve KGigi által: 2009. június 9. 11:47

§May the Light protect you and the powers of Heaven shine upon your path.§

#6 ezermester

ezermester
  • Veterán

Elküldve: 2009. június 9. 11:47

A trabant is még megy.

Kérdés kit visz el a zebrán 30 éves kopott fékkel.
Cseréld le, minél gyorsabban.
Ne 5000.-ért, hanem legalább 10-ért. Ha valami kereskedő tud egy príma tápot, de tényleg nagyon jót 4300-ért, akkor keress egy másik kereskedőt! Ha 5600.-ért tudja, az ugyanaz, csak drágábban.

A CD-s kütyü műszaki segítségét privátban, ha szükség lesz rá.
“Senkinek semmit sem vagyok képes megtanítani, csupán elgondolkodtatni tudom az embereket.” (Szókratész)

#7 Akapella

Akapella
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2009. július 28. 12:04

Sziasztok!
Segítség kéne, mert a gépem leszokott fagyni van amikor a windows logonál fagy le és van amikor már teljesen belépett és lépnék be Valami játékba vagy internetbe.De igazából nem csak ennyi baja van, van amikor nem akar be bootolni és kéri a cd\dvd-t, ilyenkor kikapcsolom a gépet és várok 30percet utánna általában elindul és van még 1 gond az pedig olyan hogy teljesen belépett a gép, jáccok vagy valamit csinálok huzamosabb ideig és 1x csak kattanás a merevlemezbõl és lekapcsolja.(2 hdd-m van és szerencsére nem azt kapcsolja le ameiken a Windows van.)
Segítségeteket elõre is köszönöm.

#8 Temporary

Temporary
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.860

Elküldve: 2009. július 28. 16:16

A kattanás a merevlemezbõl és utána fagyás szerintem tápellátási hibájára utalhat.  Ki kellene próbálni másik csatlakozón, tápkábelen, majd esetleg másik táppal is. Próba kedvéért betehetsz egy másik diszket is amiért nem kár smile.gif  Ha továbbra is ugyanazt csinálja, akkor keress egy szakembert.

Minden számítógép-javítás, -építés alapja:  Keríts egy megbízható tápegységet!

#9 djgala123

djgala123
  • Látogató

• Hozzászólás: 15

Elküldve: 2009. augusztus 3. 13:02

Sziasztok!

Állandóan lefagy a gépem és hardveresen (lefagyás után nem reagál a numlockra pl.). Teljesen független lefagyás: netezés közben, win bootolás közben, sőőt még akkor is mikor csak bejön az alaplap screenje és megáll. Ilyenkor az újra indítás reset-el történik de néha ez sem segít rajta.(reset és utána sötét képernyő, utána még1 reset attól a gép leáll és beindul utána megint leáll és utána indul újra. A hőmérséklettel szerintem nincs gond, a processzor hőmérséklet nem haladja meg a 43 fokot, az alaplap a 38fokot, a videokártya pedig az 50fokot. Memóriabusz: 265,9
  • ASRock 945GCM-S (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, LAN)
  • Kingmax KLDE88F-B8NU5 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
  • NVIDIA GeForce 8400 GS (512 MB)
  • FSP ATX 300PNR
Volt olyan eset is, hogy ment a gép 1 órát hiba nélkül. Elkezdtem dvd-t írni, a konvertálás 1 óra volt (ekkor se fagyott), elkezdte írni a dvd-t és 5%-nál lefagyott....
  • Memória tesztet futtattam Memtest86+ progival, semmi hiba.
  • Hdd teszt is volt Hard Disc Sentinel-el. Minden ok.
A számítógép még nincs 3hónapos, de sajna már le szedtem az oldalát...úgyhogy a gari ugrott.
A segítség előre is köszönöm!

Üdv. Gala

Szerkesztve Pjotr által: 2009. augusztus 3. 13:18

#10 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. augusztus 3. 13:19

Nézd meg másik táppal, ha ugyanúgy rossz, akkor másik alaplappal!

#11 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

• Hozzászólás: 4.256
  • Lakhely:Álmosd

Elküldve: 2009. augusztus 3. 13:21

Alaplap csere elõtt, még nézd meg integrált grafikus vezérlõvel is.
"Férfi-e az, ki nem teszi jobbá a világot?" /Mennyei Királyság/

#12 djgala123

djgala123
  • Látogató

Elküldve: 2009. augusztus 3. 14:29

Köszi a gyors választ. Magyarul vidi kártya helyett az alaplapnak a ''videókariját'' használjam?

Szerkesztve KGigi által: 2009. augusztus 3. 14:37

#13 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2009. augusztus 3. 14:37

Igen.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#14 djgala123

djgala123
  • Látogató

Elküldve: 2009. augusztus 3. 20:41

Még egy kérdés.
Kivegyem a viderókarit és úgy használjam az alaplapét?
Azt pedig ma vettem észre, hogy lefagyás után a cd író sem nyílik ki.

#15 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2009. augusztus 3. 21:15

Igen, mivel hogy másképp nem is aktiválódna.

#16 djgala123

djgala123
  • Látogató

Elküldve: 2009. augusztus 4. 14:20

Na Sziasztok...

Kivettem a videó karit és a monitort az alaplapra kötöttem. Bekapcsoltam, betöltött a win és felismerte, hogy integrált videó vezérlő. Beraktam az alaplap cd-t meg is találta rajta, csak ahogy felpörgött a cd, fagyott.
Ezután az ismerős reset, sötét kép, még egy reset még sötét kép, és a harmadik reset-nél indult ujra és utána megint install megint fagyás...annoyed.gif

Lehetne hogy a táp rossz? pedig az is csak 3 hónapos.

Választ előre is köszi.
Üdv Gala

#17 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. augusztus 4. 14:36

Leszedted elõtte a régi VGA driverét?
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#18 Temporary

Temporary
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.860

Elküldve: 2009. augusztus 4. 21:52

A próbálj ki egy másik DVD írót vagy csak húzd le a  kábeleit. Nekem egy hasonló esetben ez segített.
Minden számítógép-javítás, -építés alapja:  Keríts egy megbízható tápegységet!

#19 djgala123

djgala123
  • Látogató

Elküldve: 2009. augusztus 5. 15:37

Üdv.

Nem szettem le az elõzõ drivert, de rájöttem valamire. Van nekem a winyón egy windows 7 rc telepítõje. Ezt elindítom és a windows fájlokat másol, na ott egybõl lefagy. Kipróbáltam ezt úgy is hogy lehúztam mindent a dvd rõl. Most kipróbálom azt hogy leszedem a videókártyám driverét. Kiveszem, kiveszem, kötök az alaplapra és megpróbálom fölrakni az alaplap videó driverjét.

Köszi mindent.
Csáó

Szerk. 1:
Újabb fejlemény. Régi driver le, kártya ki. Bekapcsolás kéri a drivert(alaplapét) cd- felpörög h telepítse, fagy...

Kb negyed óráig el sem indult.

Ugyanezt  megcsináltam úgy, hogy kihúztam a dvd-t de ugyanúgy fagy...
Most olyat vettem észre, hogy lehet hogy a winyók melegednek. az egyik max hõfoka 41 fok, ezt már narancssárgával jelzi  a HARD DISK SENTIEL. a másiknak pedig 39fok a maximuma.

Megnéztem a gépben, hogy közel vannak egymáshoz. Széjjelebb szedtem õket, most tesztelek.
Írjatok mi lehet a bajom.

Köszi. Csáó

Szerk. 2:
Ugynézki, hogy ez a winyó hõmérséklet se hiba, mert ugyanúgy fagyott, 33fokon is annoyed.gif

Valamit írjatok légy szíves. Köszi. Csáó

#20 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. augusztus 5. 16:04

Szerintem annyi mindent tettél már rá a gépre, hogy formázz. Aztán menjenek fel normálisan a driverek. Ha marad a hiba, akkor hardver.

#21 djgala123

djgala123
  • Látogató

Elküldve: 2009. augusztus 11. 16:31

Üdv. Szerintem biztos hardver...
Megint a win7 telepítést mondom(ami más gépen föl tudtam rakni).

Ugye gépen indítom elindul a telepítés, gép automatikusan újraindul, folytatódik a telepítés és egy bizonyos százaléknál lefagy. És itt szerintem semmi köze a drivereknek hozzá.

Léécci valami ötletet.

Csáó

#22 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2009. augusztus 11. 17:46

Korábbi Windows verziók telepítésénél is fagy?

#23 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.686

Elküldve: 2009. augusztus 11. 19:10

Milyen optiai meghajtók vannak a gépedben? Mert egyszer CD-t írsz, egyszer DVD-t. Több is van?
Ha egy problémát nem lehet megoldani, akkor meg kell kerülni. Ha azt sem lehet...

#24 djgala123

djgala123
  • Látogató

Elküldve: 2009. augusztus 11. 20:57

Igen másnál is fagy, pl xp-nél is.

Csak egy meghajtó van és az is uj egy Lg dvd író.

De már próbáltam ugy hogy kikötötem és ugyis fagyott...

#25 ezermester

ezermester
  • Veterán

Elküldve: 2009. augusztus 12. 00:53

Én most cseréltem le egy tápot. Egy hónapos volt. Folyton lefagyott a gép. Nem találtam hibát, így tápcsere volt. Most jó. Ha nem lenne jó, akkor alaplap kuka.

#26 djgala123

djgala123
  • Látogató

Elküldve: 2009. augusztus 12. 09:23

Üdv.

Remélem akkor táp lesz. Van itthon tápom ami jó csak az a baj vele hogy a csatija 20 pin-es, ami kell az meg 24 pin-es.

De megpróbálok szerezni, jó lenne ha ez lenne a baja ez nem olyan nagy kiadás.

Köszi mindent.

Szép napot cool.gif

#27 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. augusztus 12. 09:28

20 pin-essel is elindulhat. ani_wink.gif

#28 djgala123

djgala123
  • Látogató

Elküldve: 2009. augusztus 12. 10:33

Elindulhat?

Az mit jelent?

Ha nem indul akkor nem lesz baja másnak ugye?

#29 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. augusztus 12. 10:38

A +4 drót extra tápellátás miatt van, ha a géped nem igényel semmi ilyet, akkor elindul. Ha nem, akkor szerezned kell egy átalakítót, vagy egy másik tápot.

#30 djgala123

djgala123
  • Látogató

Elküldve: 2009. augusztus 12. 10:42

Köszi a választ, akkor kipróbálom.

#31 djgala123

djgala123
  • Látogató

Elküldve: 2009. augusztus 13. 13:07

Üdv.

Érdekes események...

Valahogy, nem tudom, hogy feltudtam rakni a win7-et amitõl fagytam egyfolytában.

Na amióta az van fönt egyszer sem fagytam le. (egyszer talán, mikor újraindítottam, és sötét kép volt, reset után indult simán)

Drivert nem raktam fel semmit, az van fent amit a win fölrakott magától.

Lehet mégiscsak a driver-ek miatt fagyott...

Üdv...

#32 mokuska1

mokuska1
  • Vendég

• Hozzászólás: 3

Elküldve: 2009. augusztus 20. 17:08

Sziasztok!

Ez pontosan mit jelent?
"A képernyő illesztő nem válaszol és utána helyreállt,az nvidia windows kernel mode driver version 186.18"
Ezután pár másodpercre lefagy utána megy. Windows 7-en van ilyen hiba, XP-n nincs. Gainward 6600GT videokártyáról van szó.
Új driverrel ugyanez a baj.

Szerkesztve Pjotr által: 2009. augusztus 21. 10:06

#33 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2009. augusztus 20. 17:29

Eleve hiba volt felrakni a régi 186.16-ost, hiszen az túl régi  driver és nem is Win 7-re készült.
Takarítsd le a Driver Cleaner-el vagy a Driver Sweeper-el. Majd tedd fel a legújabb Windows 7-es drivert (Platformra ügyelni: 32 bit, 64 bit)

#34 mokuska1

mokuska1
  • Vendég

• Hozzászólás: 3

Elküldve: 2009. augusztus 21. 08:31

Köszi, megnézem, jó-e.

köszi meg nézem jó e.
---
Sajnos a hiba megmaradt, ugyanazt csinálja.

sajnos a hiba meg marat ugyanezt csinálja drv nem jó  amit ajánlotál.

Vazz...

#35 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2009. augusztus 21. 13:10

Formázz, és felejtsd el a régi, nem kompatibilis driverek-et.

#36 Darkfun666

Darkfun666
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2009. október 29. 12:50

Sziasztok! Lenne egy kicsit nagy problémám.
Egy hónapja vettem egy 4 magos amd phenomX4-es procit, hozzá alaplappot, 4 gb ramot. Működött, semmi baja nem volt. Most elkezdte azt csinálni, hogy akármelyik játékba belépek, fél perc után befagy. Eltűnik a kép, majd visszajön, megy tovább a játék, majd fél perc után visszajön, megint eltűnik, majd újraindul...
Nem tudom már, mi lehet a gáz. A videókarim INNO 3d 8800 GT 1Gb. Lehet a vga-mal van valami?
Help pls biggrin.gif
Előre is köszönöm!

Ezt csak azért nem dobom ki, mert első hozzászólásod. Gyakorlatilag az egészet újra kellett írnom, hogy értelme legyen. <KGigi>

#37 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2009. október 29. 13:22

Milyen tápod van?

#38 Zajos

Zajos
  • Vendég

Elküldve: 2009. október 30. 11:02

Sziasztok!!!
Olvastam a fórumot de nem kaptam választ a hibára ami a gépemet sújtja !!!
A hiba jelenség elégérdekes mivel nem mindig jelentkezik , úgy három-négy naponta gondol egyet és kimerevedik a kép [lefagy az egész] és csak újra indítás után áll helyre !!
A kérdésem az hogy okozhatja a merevlemez túlmelegedése ami 50-52fokos!!!
Vagy valami más? A meghajtó samsung ! no.gif  blush.gif
A kábeleket cseréltem!
A lefagyás teljesen független volt , hogy a bootolás során , internetezés közben ....stb  
A táp egy Chieftec amit nem rég raktam be , szerintem az jó !!!!
Memória modul jó le lett próbálva a memtessel !!!

#39 Dávid Csaba

Dávid Csaba
  • Veterán

• Hozzászólás: 2.095

Elküldve: 2009. október 30. 12:58

A merevlemez magas hõmérséklete okozhat ilyesmit, na de bootolás közben? Hacsak nem hevítetted elõtte, nem lehet induláskor ilyen meleg. Ha jól emlékszem, 50 fok a felsõ határ, ami még elfogadható, de csak több órás intenzív használat után.
Hasonló gondom nekem is volt egy korábbi géppel, annak az alaplapja volt beteg.
Hosszú és eredményes életet!

#40 Zajos

Zajos
  • Vendég

Elküldve: 2009. október 30. 13:43

Szia!!!

Köszönöm a választ !!!!
Úgy látom, hogy nálam összetett hiba van !!!!
Mind a merevlemez és a alaplap is rendetlenkedik !
Valami programmal letudom próbálni az alaplapot ? bulb.gif

#41 update0630

update0630
  • Látogató

• Hozzászólás: 17

Elküldve: 2009. október 31. 11:39

Ha isorol telepítek, nem mindig, de kb minden 2. alkalommal lefagy a gépem. Hűtés meg van oldva rendesen, próbáltam több progival is a mountolást, egyik se jó.
Ötletek?

#42 knoxie

knoxie
  • Vendég

• Hozzászólás: 9

Elküldve: 2009. november 3. 22:20

Sziasztok!
Problémám:Nem rég cseréltem alaplapot a gépembe (GA-M720-US3) fel raktam a win 7-et. A driverek rendesen fel is települtek minden okés volt. Aztán egyszer csak elkezdett lefagyni a játékoknál, aztán már akkor is amikor csak windows-ba zenét hallgatok és töltök meg közbe böngészek mindezt úgy, hogy a hang is beragad. Aztán el telt pár nap lefagyás nélkül. Utána bekapcsoltam a gépet és bejött a windows recovery tool. Ott Startup repair-re rámentem utána indult csak el. Ez után csinálta a lefagyásokat ugyanúgy. Aztán, egyszer csak nem bootolt be a win 7 a régi xp viszont igen csak nem tudott elindulni mivel a régi alaplapi driverek voltak rajta. akkor úgy sikerült életre keltenem a win 7-et, hogy nyomtam F8-at bejött a windows memory diagnostic azt hagytam végig menni utána bebootolt. Ezek után ramokat megfordítottam meg másik portba is raktam de ugyanaz. Leszedtem a memtestet be bootoltam róla de közbe is lefagyott, az óta nem futattam még de amíg ment nem írt ki semmi hibát. Szóval kérdésem az lenne, hogy most szerintetek a memóriákkal van baj amiknek eddig semmi baja nem volt elõzõ deszkán vagy a deszkának van baja vagy driver összeakadás?
Esetleg még arra tippelek, hogy nekem azt mondták, hogy a procira egy borsószemnyi pasztát tegyek na én ennél egy kicsivel kevesebbet raktam rá mivel úgy is szétterül rajta és a bordát is a régihez képest 180 fokkal elforgatva tettem rá, mert különben nem érte volna el a drót a CPU_Fan-t. Segítségeket, véleményeket elõre is köszönöm.

#43 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. november 6. 23:25

Ha közvetlenül bekapcsolás után sem tudsz memtestet futtatni, akkor a melegedést kizárhatjuk. Érdemes lenne memtestet futtatni egy másik gépen.

#44 StevieTheGod

StevieTheGod
  • Vendég

• Hozzászólás: 4

Elküldve: 2009. november 7. 15:39

Hello!

Az én problémám:

Alig egy hónapja raktam össze egy teljesen új gépet. És gyakran elõfordul, hogy a bekapcsolásnál nem indul el rendesen. Azaz a gép bekapcsol, csak nem indul el... a monitor sötét és nem történik semmi. Kikapcsolom, bekapcsolom újra és elindul. És a legtöbb játéknál 10-20 perc után lefagy, és indíthatom újra.
A gép:

-Alaplap:         ASRcok A770De+
-Processzor:    AMD Phenom II X3 720 Black Edition
-VGA:             Sapphire HD4850 1GB DDR3
-Táp:              Gigabyte Superb 460W
-Memória:       Samsung 2GB
-Merevlemez:  SAMSUNG HD321KJ

Esetleg valamelyik alkatrész nem jó a többihez? Elõre is köszönöm a segítséget!

#45 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. november 7. 19:08

Hogyan fagy le? Kimerevedik, kékhalál, fekete lesz a képernyõ, kidob az asztalra stb.

#46 StevieTheGod

StevieTheGod
  • Vendég

Elküldve: 2009. november 7. 19:13

Hát egyszerûen kimerevedik és kész...se kép se hang, nem lehet csinálni semmit a géppel csak reset...

(Ahogy elkezdtem ezt a hozzászólást írni, akkor is lefagyott)

#47 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. november 7. 19:57

Futtass memtestet. Legalább 2-3 alkalommal menjen végig.

#48 StevieTheGod

StevieTheGod
  • Vendég

Elküldve: 2009. november 7. 22:13

Okés, köszönöm szépen!

#49 StevieTheGod

StevieTheGod
  • Vendég

Elküldve: 2009. november 11. 20:17

Lefuttattam a memtestet, ment vagy 18 órát, de nem talált hibát. Akkor most mit csináljak?

#50 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. november 14. 15:22

Akkor próbálkozz egy másik VGA-val. Elõtte ha beindul, csökkentett módban Driver Sweeperrel le kellene szedni a másik drivert.

7 felhasználó olvassa ezt a témát.

2 felhasználó, 4 vendég, 0 anonim felhasználó