Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

BIOS-beállítások

• Please log in to reply
179 válasz erre a témára

#101 Temporary

Temporary
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.859

Elküldve: 2009. november 14. 20:16

Próbáld meg:
1. A Catalyst Control Centerben kikapcsolt "VPU recover"-el.
2. A VGA táp csatlakoztatása nélkül.
Minden számítógép-javítás, -építés alapja:  Keríts egy megbízható tápegységet!

#102 zoli1000

zoli1000
  • Vendég

• Hozzászólás: 2

Elküldve: 2009. november 19. 21:26

Sziasztok!

A köv. laptop bios jelszót elfelejtettük,
most pedig ntldr hiba miatt nem indul az xp.
Be kellene lépni a bios-ba boot cd-re állítani
(xp javítás/újratelepítés céljából),
de nem tudunk.
Mit lehet tenni?

Aspire 5310 series Model No:JDW50

Köszönöm.

üdv, Z.

#103 pogpetike

pogpetike
  • Vendég

• Hozzászólás: 7

Elküldve: 2009. november 23. 16:25

Sziazstok

Kérdésem a következõ lenne ? Már egy ideje belassult a gépem egy hardver frissités során valószínû
megsérült egy windows rendszer fájl.
A gép már nem indul illetve a bios betöltés is lassan zajlik le.
Új operációs rendszert akartam telepíteni bootolással, addig el is jut a gép hogy keresi a rendszeren a
régi win verziót és nem történik ez után semmi nagyon sokáig.
Tápot cseréltem a helyzet változatlan processzort is cseréltem a helyzet változatlan.
A konfig a következõ P4P800-x alaplap
                               P4 2,4 GHz Celeron
                               2x 512Mb Ram
                               320 Gb WD Hdd
                               Codegen 300W
                               VGA Ati X 1650 512 mb

Várom mielõbbi ötleteiteket.
Üdv Pogpetike

#104 apa

apa
  • Törzstag

• Hozzászólás: 282

Elküldve: 2009. december 5. 15:06

Elsõ lépésben cseréld ki a tápegységedet egy jobb minõségûre
"Mulandó minden, ami összetett."

#105 Freestar

Freestar
  • Vendég

• Hozzászólás: 3

Elküldve: 2009. december 30. 19:35

IDÉZET(zerozeroz @ 2009. november 9. 1:04) Üzenet megtekintése
Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni, egy érdekes problémám van.
Cseréltem egy E4500 processzort egy Q8200-re egy ASUS P5K alaplapban, minden frankón megy.
Viszont az a helyzet,

1/ minden gépindítás elõtt ki kell venni az elemet : csak és kizárólag akkor áll fel a számítógép, akkor tudom használni, ha elõtte resetelem a BIOS-t (vagy elemmel vagy jumperrel). Ha nem teszem ezt meg, akkor pedig se kép, se hang.

vagy:

2/ minden indítás elõtt áramtalanítanom kell a tápot és nincs a PC-be elem. Csak ezután indul el. Persze nem jegyzi meg a bios a beállításokat, tehát óra mindig 2002-õn, és nem lehet így se resetelni.

- BIOS-t frissítettem a legújabbra, és próbáltam régebbivel is.
- Elemet cseréltem.
- Alaplap támogatja a processzort. (felismeri)

Mi lehet a gond?

Sziasztok!

Hasonló problémával küzködöm mint zerozeroz, annyi különbséggel, hogy én nem cseréltem semmit ki a PC-ben.
Új építésû géprõl van szó (kb. 1,5 hónapos):

Alaplap:   Gigabyte MA790XT-UD4P AMD790X sAM3 DDR3
Processzor: Phenom II AM3x4 955 Quad BlackEd 3,2G
Memória: DDR3 1333 MHz Apacer 2x2 GB
VGA Kártya: ATI Radeon 1950 XT (ideiglenesen, elõtte: HD 4850)
Merevlemez: Samsung 7200rpm HD103SJ 1 Tb
DVD Író: Samsung SH-S223L SATA
Sz. Ház: Enermax Phoenix Neo BK
Tápegység: Tap Chieftec GPS-500AB-A (500 W)

A konkrét jelenség: Eddig minden rendben volt, egyik napról a másikra a PC csak elsõ indulásra hajlandó bebootolni, de resetelés, újraindítás, újra-bekapcsolás esetén bejön a Gigabyte logo, és ott megragad, semmilyen billentyûzetgombra nem reagál (PS/2 billentyûzet). Ugyanezt megcsinálja többszöri resetelés esetén is. A megoldás ilyenkor általában a teljes áramtalanítás (vagy elemkivétel) és pár perc várakozás után bebootol minden hiba nélkül és stabilan mûködik kikapcsolásig/újraindításig.
Amit már megtettem:
1. BIOS Reset (elem kivétellel) -> majd beléptem a  BIOS-ba, beállítás, és az azt követõ betöltésig minden oké volt. Megjelent a "Verifying DMI Pool Data....AMD Data Change... Update New Data to DMI!" felirat, de a következõ reset/újraindításnál újra csak megáll a BIOS (úgy tûnik, hogy )hardware teszt közben.
2. Kikapcsoltam a Bootlogo-t, így aztán látom, hogy amikor megáll, akkor még utolsóként kiírja, hogy milyen processzor van benne, és ennyi... Memória és egyéb hardware jellemzõkrõl (merevlemez, író) nem ír ki már semmit. Sajnos tapasztalatom nincs afelõl, hogy pontosan milyen adatokat szokott ide kiírni, mert annyira gyorsan tölt be, hogy mire megjelenik a kép (CRT monitor) addigra már a windows tölti.

Semmiféle hibajelzést nem ad (hang, vagy szöveges).

Van ötletetek mi lehet a hiba oka?

#106 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

• Hozzászólás: 9.783

Elküldve: 2009. december 30. 19:49

Frissíteném a BIOS-t.
MCTS: .NET Framework 4, Web applications

#107 Freestar

Freestar
  • Vendég

Elküldve: 2010. január 1. 11:49

IDÉZET(Freestar @ 2009. december 30. 19:35) Üzenet megtekintése
IDÉZET(zerozeroz @ 2009. november 9. 1:04) Üzenet megtekintése
Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni, egy érdekes problémám van.
Cseréltem egy E4500 processzort egy Q8200-re egy ASUS P5K alaplapban, minden frankón megy.
Viszont az a helyzet,

1/ minden gépindítás elõtt ki kell venni az elemet : csak és kizárólag akkor áll fel a számítógép, akkor tudom használni, ha elõtte resetelem a BIOS-t (vagy elemmel vagy jumperrel). Ha nem teszem ezt meg, akkor pedig se kép, se hang.

vagy:

2/ minden indítás elõtt áramtalanítanom kell a tápot és nincs a PC-be elem. Csak ezután indul el. Persze nem jegyzi meg a bios a beállításokat, tehát óra mindig 2002-õn, és nem lehet így se resetelni.

- BIOS-t frissítettem a legújabbra, és próbáltam régebbivel is.
- Elemet cseréltem.
- Alaplap támogatja a processzort. (felismeri)

Mi lehet a gond?

Sziasztok!

Hasonló problémával küzködöm mint zerozeroz, annyi különbséggel, hogy én nem cseréltem semmit ki a PC-ben.
Új építésû géprõl van szó (kb. 1,5 hónapos):

Alaplap:   Gigabyte MA790XT-UD4P AMD790X sAM3 DDR3
Processzor: Phenom II AM3x4 955 Quad BlackEd 3,2G
Memória: DDR3 1333 MHz Apacer 2x2 GB
VGA Kártya: ATI Radeon 1950 XT (ideiglenesen, elõtte: HD 4850)
Merevlemez: Samsung 7200rpm HD103SJ 1 Tb
DVD Író: Samsung SH-S223L SATA
Sz. Ház: Enermax Phoenix Neo BK
Tápegység: Tap Chieftec GPS-500AB-A (500 W)

A konkrét jelenség: Eddig minden rendben volt, egyik napról a másikra a PC csak elsõ indulásra hajlandó bebootolni, de resetelés, újraindítás, újra-bekapcsolás esetén bejön a Gigabyte logo, és ott megragad, semmilyen billentyûzetgombra nem reagál (PS/2 billentyûzet). Ugyanezt megcsinálja többszöri resetelés esetén is. A megoldás ilyenkor általában a teljes áramtalanítás (vagy elemkivétel) és pár perc várakozás után bebootol minden hiba nélkül és stabilan mûködik kikapcsolásig/újraindításig.
Amit már megtettem:
1. BIOS Reset (elem kivétellel) -> majd beléptem a  BIOS-ba, beállítás, és az azt követõ betöltésig minden oké volt. Megjelent a "Verifying DMI Pool Data....AMD Data Change... Update New Data to DMI!" felirat, de a következõ reset/újraindításnál újra csak megáll a BIOS (úgy tûnik, hogy )hardware teszt közben.
2. Kikapcsoltam a Bootlogo-t, így aztán látom, hogy amikor megáll, akkor még utolsóként kiírja, hogy milyen processzor van benne, és ennyi... Memória és egyéb hardware jellemzõkrõl (merevlemez, író) nem ír ki már semmit. Sajnos tapasztalatom nincs afelõl, hogy pontosan milyen adatokat szokott ide kiírni, mert annyira gyorsan tölt be, hogy mire megjelenik a kép (CRT monitor) addigra már a windows tölti.

Semmiféle hibajelzést nem ad (hang, vagy szöveges).

Van ötletetek mi lehet a hiba oka?

Végülis megoldódott. "Valami" a memóriákkal volt, lanpartyra vittem a gépet, 1. nap semmi gond nem volt, csak 2. napra, de nem értem, mert ott helyben nem volt mozgatva, és a memória rögzítõk gondolom azért lennének, hogy ne mozduljanak ki a foglalatból. Egy szó mint száz, kivettem a modulokat, betettem csak az egyiket egy eddig nem használtba, és jól mûködött.
Végül visszatettem mindkettõt úgy, ahogy eddig használtam, és 2 nap után semmi problémát nem tapasztaltam szerencsére. A BIOS a memóriák paramétereinek kiírása elõtt állt meg.
Zerozeroz: Szerintem nálad nem feltétlen a processzor cserébõl adódóan jelentkeznek a a gondok. Mindenképp meg kellene nézni a memóriákat más foglalatokba téve (ha van még szabad), ill. ha csak egy van benne, hogy mit csinál. Ha tudsz, akkor ismerõstõl kérj kölcsön lehetõleg más típusú (eltérõ MHz, és kapacitás) memóriát, és próbáld ki azzal is! Ez talán azért lenne tanácsos, mivel az elõzõ 2 magos, a mostani pedig 4 magos processzor, és ugyan a felépítését nem ismerem, de valószínûleg másképp használja a rendszermemóriát (eltérõ memóriakezelés).
Meg kellene nézni, hogy hol áll meg a BIOS tesztje... (Eljut-e addig, ill. ugyanazokat írja-e ki, mikor elsõre betölt, ill. mikor "nem mozdul tovább".)
Gondolom ez a rész megvolt, de amit csak lehet, ki kellene húzni, majd vissza az alaplapon. Nem hiszem, hogy kontakthiba okozná a gondot, de hátha segít.

#108 apa

apa
  • Törzstag

Elküldve: 2010. január 19. 20:54

Szevasztok!
Adott egy Fujitsu Siemens Esprimo Edition P2411-es asztali gép, Phoenix 6.00 R1.14.2560.A3-as BIOS. Az alaplap D2560-A3-as. Processzor: AMD Athlon 64 X2. Videokártya alaplapi. Hangkártya alaplapi, hálókártya úgyszintén. 1db 1GB Samsung 667MHz-es DDR2-es memória. 1db WD 150GB-os vinyó, és egy LG DVD író van benne.
A jelenség a következõ: reggel gép indít, képernyõ sötét, post nem fut le, csak 1-4-2-es csipogás. Elöl a zöld power led világít, ventillátorok forognak. Gépet újraindítottuk, csipogás ugyanez,kép és post nincs.
Gépet szétszedtem,csatlakozókat leellenõriztem, a ház tiszta, nem poros.Memóriát kivettem, átraktam a másik foglalatba. A számítógépet újraindítottam, és be is töltött a windows. Igen ám, de bootoláskor nem csipogott egyet sem. A windows és a program, amit használunk rajta, az mûködik. Netre sosem volt kötve. Másnap reggel kollegámnak indításkor a post nem fut le, kép és csipogás nincs, ventillátorok mennek.Újraindítom a gépet, hangjelzés megint  nincs, de a windows betölt, a program fut. Memtest legújabb verziója szerint a memória jó, 12 órán át futtattam, standard módban.
Ha a memóriát kiveszem a foglalatból és úgy indítom minden külsõ periféria nélkül, akkor van hangjelzés, ami 1-3-3-1. Hi visszateszem a memóriát bármelyik slotba, akkor nem mûködik a rendszerhangszóró.De miért nincs néha még post sem, újraindítás után meg akár a windows is fut gond nélkül?Ha valakinek lenne ilyen hibára tapasztalata, vagy ötlete, akkor megköszönném a segítségét. Mindenesetre holnap veszek új memória modult próbaképpen.

#109 apa

apa
  • Törzstag

Elküldve: 2010. január 21. 20:35

Nos, a vadonatúj memóriával sincs változás.Illetve annyi, hogy ma minden indítás és újra indítás után volt post, és betöltött a windows xp is rendesen.Visszatettem a régi memót, lefuttattam a gyártó által készített tesztprogramot, nem talált hibát. BIOS  alaphelyzetre állítása után sincs csippanás. Kihúztam a billentyûzetet, akkor kiírta a postnál a hibaüzenetet és kisípolta a hibát. Visszadugtam a billentyûzetet, újraindítom, post lefut de a szokásos egy rövid csippanás nélkül. Holnap frissítek egy BIOST, aztán meglátjuk. De ma már legalább minden egyes indítás után volt post és betöltött a windows.

#110 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2010. január 21. 20:37

Táp.

#111 apa

apa
  • Törzstag

Elküldve: 2010. január 21. 22:10

Kösz Pjotr!
Az speciel nincs kéznél, de majd beszerzünk egyet próbaképp.

#112 Obkanl00

Obkanl00
  • Vendég

• Hozzászólás: 4

Elküldve: 2010. február 3. 18:47

Sziasztok!
Resetelni szeretném a BIOS-t, de az elemet nem tudom kivenni. Mivel alaplaphoz nem volt BIOS-os jumper, ezért kérdezném, hogy winchester jumper is jó a resethez?
S valahogy kilehet egyszerûen venni azt az elemet?
Köszönöm a segítségeket!

#113 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

• Hozzászólás: 4.256
  • Lakhely:Álmosd

Elküldve: 2010. február 3. 19:01

Az ugyan úgy jó. Rádugod vársz pár percet, majd lehúzod. Az elemet nem szükséges kiszedni.
"Férfi-e az, ki nem teszi jobbá a világot?" /Mennyei Királyság/

#114 Obkanl00

Obkanl00
  • Vendég

• Hozzászólás: 4

Elküldve: 2010. február 3. 20:18

Megcsináltam, de elõjött a CMOS - Checksum error üzenet bekapcsolás után, aztán restart és gondolom betöltötte a BIOS mentést.
Lehetséges, hogy elem kivételénél rendesen fogja resetelni és nem fog elõjönni ez az üzenet?

#115 Freestar

Freestar
  • Vendég

Elküldve: 2010. február 14. 09:21

IDÉZET(apa @ 2010. január 19. 20:54) Üzenet megtekintése
Szevasztok!
Adott egy Fujitsu Siemens Esprimo Edition P2411-es asztali gép, Phoenix 6.00 R1.14.2560.A3-as BIOS. Az alaplap D2560-A3-as. Processzor: AMD Athlon 64 X2. Videokártya alaplapi. Hangkártya alaplapi, hálókártya úgyszintén. 1db 1GB Samsung 667MHz-es DDR2-es memória. 1db WD 150GB-os vinyó, és egy LG DVD író van benne.
A jelenség a következõ: reggel gép indít, képernyõ sötét, post nem fut le, csak 1-4-2-es csipogás. Elöl a zöld power led világít, ventillátorok forognak. Gépet újraindítottuk, csipogás ugyanez,kép és post nincs.
Gépet szétszedtem,csatlakozókat leellenõriztem, a ház tiszta, nem poros.Memóriát kivettem, átraktam a másik foglalatba. A számítógépet újraindítottam, és be is töltött a windows. Igen ám, de bootoláskor nem csipogott egyet sem. A windows és a program, amit használunk rajta, az mûködik. Netre sosem volt kötve. Másnap reggel kollegámnak indításkor a post nem fut le, kép és csipogás nincs, ventillátorok mennek.Újraindítom a gépet, hangjelzés megint  nincs, de a windows betölt, a program fut. Memtest legújabb verziója szerint a memória jó, 12 órán át futtattam, standard módban.
Ha a memóriát kiveszem a foglalatból és úgy indítom minden külsõ periféria nélkül, akkor van hangjelzés, ami 1-3-3-1. Hi visszateszem a memóriát bármelyik slotba, akkor nem mûködik a rendszerhangszóró.De miért nincs néha még post sem, újraindítás után meg akár a windows is fut gond nélkül?Ha valakinek lenne ilyen hibára tapasztalata, vagy ötlete, akkor megköszönném a segítségét. Mindenesetre holnap veszek új memória modult próbaképpen.

Csak egy tipp: Szerezz be valamilyen videókártyát, az alaplapit tiltsd le, és nézd meg akkor mit produkál pár napig.

#116 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

• Hozzászólás: 361

Elküldve: 2010. március 15. 08:30

Sziasztok!
Az Everest-el nézegettem a gépem beállításait és ezt találtam érdekesnek.
Enhanced Halt State (C1E)...Támogatva,Letiltva
Viszont a proci nem megy állandóan a maxon, most mikor írok is csak 10%-on megy.Vagy ez a beállítás nem azt szabályozza?
Köszi a felvilágosítást.

A memória az amivel felejtünk.

#117 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2010. március 15. 09:06

De, ez azt szabályozza! Ha a proci terheletlenül nem megy max. órajelen (lsd.:CPU-Z), akkor ez Everest információi tévesek.

#118 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

Elküldve: 2010. március 15. 17:14

Köszönöm a segítséget.Szerintem is az everest téved.
CPU-z kép.
http://kepfeltoltes.hu/100315/143744846K_p...ltoltes.hu_.jpg

#119 szalaimark

szalaimark
  • Vendég

• Hozzászólás: 8

Elküldve: 2010. május 10. 14:02

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a számítógép használata közben, néha, minden mástól függetlenül (legalábbi én eddig nem vettem észre összefüggést semmivel), egyszer csak elkezd sípolni a gép beépített hagszórója (minha indításnál hibát jelezne). Ezután hol abbahagya, hol nem... Valamikor csak újraindítás után szûnik meg. A gép indításkor semmi hibát nem jelez, egyet sípol, de az ugye rendben van. A BIOS-ban nem tudtam a hagszórót kikapcsolni, szóval maximum kikötni tudnám, de én inkább azt szeretném megtudni, mi okozza ezt. USB eszközöket egyesével lehuzogattam róla, az nem segített. Hõmérsékletek elvileg rendben vannak.
Mi lehet a gond? Elõre is köszi a segítséget.

#120 Mr.Peter92

Mr.Peter92
  • Látogató

• Hozzászólás: 152

Elküldve: 2010. június 13. 12:12

Sziasztok!
Van egy kis problémám! Van egy ASUS laptopom amin CMOS resetet csináltam(táp ki aku ki majd elem is ki 2 perc váralozás és minden vissza)
Ezután bekapcsolom a gépet és az nem indul el.... mármint a venti felpörög a dvd meghajtó is, de a képernyőn semmi nem jelenik meg. no.gif
Nem tudjátok, hogy mi lehet a hiba forrása???

ohh! nah sikerült, csak egyszer memória és hddd nélkül kellett indítani és után a következőnek simán ment minden!
---<!!!KEEP IT REAL!!!>--

#121 tigerteam

tigerteam
  • Vendég

• Hozzászólás: 7

Elküldve: 2010. június 26. 16:20

IDÉZET(Mr.Peter92 @ 2010. június 13. 11:12) Üzenet megtekintése
Sziasztok!
Van egy kis problémám! Van egy ASUS laptopom amin CMOS resetet csináltam(táp ki aku ki majd elem is ki 2 perc váralozás és minden vissza)
Ezután bekapcsolom a gépet és az nem indul el.... mármint a venti felpörög a dvd meghajtó is, de a képernyõn semmi nem jelenik meg. no.gif

ohh! nah sikerült, csak egyszer memória és hddd nélkül kellett indítani és után a következõnek simán ment minden!

Vedd ki a HDD-t , utána elindul..

#122 Mr.Peter92

Mr.Peter92
  • Látogató

• Hozzászólás: 152

Elküldve: 2010. június 26. 17:09

IDÉZET(tigerteam @ 2010. június 26. 17:20) Üzenet megtekintése
IDÉZET(Mr.Peter92 @ 2010. június 13. 11:12) Üzenet megtekintése
Sziasztok!
Ezután bekapcsolom a gépet és az nem indul el.... mármint a venti felpörög a dvd meghajtó is, de a képernyõn semmi nem jelenik meg. no.gif

ohh! nah sikerült, csak egyszer memória és hddd nélkül kellett indítani és után a következõnek simán ment minden!

Vedd ki a HDD-t , utána elindul..

Igen! laughing.gif  biggrin.gif  Végülis így sikerült ahogyan mondod, csak az már régen volt....
De más oldalakon kévõ infókból sikerült rájönni végülis! biggrin.gif

---<!!!KEEP IT REAL!!!>--

#123 Csaba100-as

Csaba100-as
  • Törzstag

• Hozzászólás: 415
  • Lakhely:DILI-ház (LAMMER utca 4)

Elküldve: 2010. július 28. 10:44

Van nekem egy ilyenem: Intel Pentium 4 (478 pins) Mainboard w/VIA P4M266A PVM266aM-P Link
Alpaplapr int. vga de van benne egy AGP vga is. Az AGP-s az megy csak kékhalálal leál mikor ezközt keres xp telepitésekor már megvolt a particionálás is(merevlemez jó tesztelve másik gépben). Hogy tudom kikapcsolni a biosban az alaplapra integrált videó kártyát? Vagy az AGP-st bekapcsolni a biosban?

Menteni, menteni és menteni. A felhasználónak az adatok a legfontosabbak. Én ezt tanítanám számtech 1 órán, azután meg hogyan, addig a többi felesleges:)

#124 SkyBird

SkyBird
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.424

Elküldve: 2010. július 28. 12:58

Ez a BIOS típusától függ, hogy pontosan hogy.
Az alaplapit tudod kikapcsolni, vagy van állítás AGP-re, vagy valami Init Display First féle menüpont lehet.
Talán leginkább az Integrated Peripherals környékén.

#125 Csaba100-as

Csaba100-as
  • Törzstag

Elküldve: 2010. július 28. 15:29

Amibios
Alaplapi kiskönyv:
http://www.mercury-pc.com/download_file.ph...mp;item_id=1894

"vagy van állítás AGP-re," Primary Graphics Adapter itt AGP vagy PCI ra lehet váltani de melyik az alaplapi?
Ezeket találtam ami a vga-val kapcsolatos egy képbe beleraktam:

http://img814.imageshack.us/img814/6589/alaplap.jpg

weep.gif Csak nem találom az alaplapi hangkártyát azt látom de az alaplapi videokártya kikapcsolását nem.
Menteni, menteni és menteni. A felhasználónak az adatok a legfontosabbak. Én ezt tanítanám számtech 1 órán, azután meg hogyan, addig a többi felesleges:)

#126 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2010. július 28. 17:03

Szerintem az alaplapi IGP-nek automatikusan le kell hogy tiltsa magát, ha AGP -s vagy PCI-os kártyát raknak bele. Az általad említett beállítás, csak azt szabályozza, hogy a rendszer melyik portról inicializáljon legelsõnek video adapter-t.

#127 Csaba100-as

Csaba100-as
  • Törzstag

Elküldve: 2010. július 28. 18:35

IPB képÉn is ilyesmire gondoltam.IPB kép Remélem működik, kipróbálom.
Köszi. IPB kép

#128 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

Elküldve: 2010. augusztus 8. 18:27

Sziasztok.
Valaki tudna leírást készíteni a BIOS általános beállításairól?Arra gondolok hogy mit kell és mire állítani, szigorúan csak normál célra,nem tuning.Pl: Cool n' Quiet, AHCI, stb,stb.

#129 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2010. augusztus 8. 18:38

Biztosan, csak idõ és kedv kell hozzá.   smile.gif
-> Addig is..

#130 Csaba100-as

Csaba100-as
  • Törzstag

Elküldve: 2010. augusztus 8. 18:57

Biosban válaszd a Load setup default és kilépésnél mentés. Ez az alapértelmezett beállításokat tartalmazza. Ennél egyszerűbb beállítás nincs smile.gif

#131 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

Elküldve: 2010. augusztus 8. 19:12

Csaba.Köszönöm a linket, holnap lementem és elolvasom, bár csöppet régi.Jó lenne egy aktuális is,mivel már egész más alaplapok vannak, és több beállítása is van.Azt tudom hogy nem egyszerû a feladat és nem 1-2 órás munka.De, szerintem sok-sok hozzám hasonló lenne valakinek hálás érte.
Csaba100-as. Az alapértelmezett beállítások sokszor nem elegendõek.Pl: Cool n' Quiet, AHCI,. Ezek alapból nincsenek engedélyezve.Tehát olyan laikus mint én nem tudhatja mit és hol kellene állítani,illetve engedélyezni vagy tiltani.Egyébként igazad van, ezt még én is tudom. Ha más kiút nincs akkor alkalmazom is, hiszen a gyári beállítás a nagy átlagnak csak jó?

#132 Csaba100-as

Csaba100-as
  • Törzstag

Elküldve: 2010. augusztus 8. 20:37

Nos ujabb bios beállításokról a következõ pcworldben találod: 2009.12,2010.01,2010.02
Itt meg ingyen online is elolvashatod a régebbi magazinokat: http://3ddigitalispublikacio.hu/index.php?...p;issuetypeid=0

#133 Fujitsu

Fujitsu
  • Veterán

• Hozzászólás: 6.823

Elküldve: 2010. augusztus 8. 21:55

Többféle BIOS is létezik, és mindegyikben máshol találjuk ugyanazokat a beállításokat. Arról nem is beszélve, hogy az egyes alaplapoknak vannak speciális, egyedi beállításaik is, amelyek közül mindre nyilván nem lehet kitérni még egy hosszú és átfogó leírásban sem.
Viszont az a jó hírem van, hogy az alaplapokhoz szoktak adni kézikönyvet (vagy ha nem is adnak, de letölthetõ az internetrõl), és abban viszonylag részletesen taglalnak minden fontosabb beállítást.  ani_wink.gif Ha meg valami még így sem lenne világos, akkor lehet kérdezni. Akár az alaplapgyártó hivatalos fórumán, akár itt.

#134 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

Elküldve: 2010. augusztus 9. 09:31

Ez igaz, mind ahogy az is hogy figyelmetlen voltam Ugyanis  lap kézikönyve írja hogy a bios beállítások a cd-n megtalálhatók.Persze már letöltöttem a gyártó honlapjáról(PDF) és du. kinyomtatom.Majd ahhoz beállítom a BIOS-t,nem csak ahogy én(laikus)gondoltam.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

#135 Dreaman

Dreaman
  • Törzstag

• Hozzászólás: 372

Elküldve: 2010. augusztus 23. 13:36

Sziasztok!

Ismét segítségért folyamodok hozzátok, remélem ezúttal is sikerrel járok.. smile.gif
A tegnapi nap egy régi, ámde mûködõ analóg PCI Medion Tv tunert szereltem a gépbe. Minden mûködött, stabil volt a masina, csak tesztelés közben jöttem rá, hogy elfelejtettem az alaplapi CD_IN bemetre rákötni a tuner hangkimenetét. Szereztem megfelelõ kábelt rákötöttem, minden jól is ment. Próbálgattam a különbözõ programokat, míg egyszer csak durván belassult a gép, a merevlemez ezerrel dolgozott, és perceken belül sem volt képes érdemben reagálni az op.rendszer (eredeti Windows 7 Ultimate).. gondolom valamelyik program indexelni kezdte a meghajtóimat, de percek alatt sem jutottam el odáig, hogy feladatkezelõben legalább kilõjem. Bedühödtem, reseteltem a gépet. Most már belátom, hiba volt!

Indításkor sorozatos rövid pittyegések közepette kidobta a BIOS,hogy válasszak BOOT eszközt (pont mint ha F12-õt ütöttem volna boot elõtt.). Kiválasztottam, és minden ment tovább a Windows elindult, a gép stabil. Másnap bekapcsoltam, és akkor lepõdtem meg, hogy ismét jött a pittyegés, és válasszak eszközt... Innentõl nem írom részletesen, nekiálltam felderíteni a hibát. Csináltam CMOS resetet, BIOS frissítést, kicseréltem az alaplapi elemet, lehúztam az összes felesleges eszközt (csak CPU, RAM és VGA maradt), és ugyanúgy jött a csipogás, majd a választómenü..  Ha belépek a BIOS-ba, azonnal egy piros keretes írásba közli velem, hogy válasszak betöltendõ BIOS profilt (Default, Fail-Save, last working, stb...). Ha ESC-et nyomok, akkor a már általam beállított értékeket látom (és el is menti amit választok). Próbáltam már a gyári beállításokat, az optimizáltatat is, de mindegyiknél ez a hiba.

Rákerestem, Award bios esetén szerintük ez CPU túlmelegedés (gyári venti mûködik,jól van kötve, most a kánikulában is csak 31 fokos), táp hiba (ami nincs egy éves, FSP CRG-450 400 W-os modell) vagy memória hiba. Idõközben a tuner miatt fel kellett tennem az XP-t is (overlay/direct3d gondok...), a telepítés szépen ment, semmi hiba semmi fagyás. A gép mindkét operációs rendszerrel jól mûködik, és az aláírásommal ellentétben a nyáron nem hajtom túl, minden gyári értéken áll.  3D-s játékot gond nélkül tûri, semmi hiba. A Windows 7 memóriadiagnosztikáját már futtattam, nem talált semmit. Éjjel ráküldöm a memtest-et is.

Szervizben elemcserét és RAM tesztet ajánlottak, majd széttárták a karjaikat.. Ti mit gondoltok? (Ha kell feltöltöm valahová a csipogó hangfelvételt.)

Köszi elõre is!
Backup not found. (A)bort, (R)etry, (P)anic?

#136 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2010. augusztus 23. 14:08

Várjuk meg a memtest eredményét, addig szerintem nem éri meg tovább találgatni. Mivel a gép egyébként stabil, a táppal nem hiszem, hogy gond lenne. Hibás CPU-val pedig nem nagyon indulna el a gép.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#137 Csaba100-as

Csaba100-as
  • Törzstag

Elküldve: 2010. augusztus 24. 06:52

Nézd meg mit jelent a sipolás:
Füttykódok,bios sipolás
http://www.compszerviz.hu/altalanos/bios.html
http://kep.ivpicture.hu/279799.N.jpg
Mivel  azt mondtad "szereltem a gépbe" és utána jöttek a gondok, remélem megfelelően szerelted be áramtalanított gépbe, rendesen a helyén van-e a memória be van-e pattanva. Én pl a merevlemezt is letesztelném hátha nem tett jót neki a reset meg írtad "hogy válasszak BOOT eszközt (pont mint ha F12-őt" a kártya behelyezésénél nem értél véletlenül az órád a bioshoz vagy a behelyezett kártyával?Nyomkod meg pl a videó kártyát, meg amilyen kártyák benne vannak.Ellenőrizd a csatlakozókat, nyomkod meg.
De ahogy így elnézem alaplap csere lesz. abol gondolom hogy hiába mented el alap beállításra állítja a biost mintha nem is állítottad volna be (de az elemet már kicserélted) ebből gondolom "Ha belépek a BIOS-ba, azonnal egy piros keretes írásba közli velem, hogy válasszak betöltendő BIOS profilt (Default, Fail-Save, last working, stb...)" biztos rendesen érintkezik az elem?

Amúgy a szervizben egyszerűen meg tudják oldani, felteszik a (próba padra) kicserélgetik az eszközöket és kiderül melyik a hibás.

#138 Edinaedi

Edinaedi
  • Vendég

• Hozzászólás: 12

Elküldve: 2010. augusztus 25. 10:09

Sziasztok. Az a nagy gondom, hogy nem tudok belépni a biosba. Semmilyen gombra nem reagál és betölti a windowst.Kb egy évve ezelõtt lépptem be utóljára és akkor sikeresen beléptem. no.gif

#139 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2010. augusztus 25. 11:18

A leggyakrabban Delete vagy F2 szokott lenni, de itt van még néhány lehetőség. Ha nem sikerül, akkor PS/2 csatolású billentyűzettel kéne próbálkozni (ha jelenleg USB -ed van).

#140 Edinaedi

Edinaedi
  • Vendég

Elküldve: 2010. szeptember 5. 17:22

Szia. Megpróbáltam mindent. Az iduláskor F11-et ír ki (régebben is ezzel tudtam belépni), de most nem reagál rá. Egyébként PS/2-es billentyûzetet használok.  annoyed.gif

#141 hatsoszikviz

hatsoszikviz
  • Látogató

• Hozzászólás: 24

Elküldve: 2010. szeptember 23. 09:55

Jómultkor, és már régóta gondolkodtam azon: miért nem lehet ezt a biost az operácios rendszerbe integrálni, fõleg úgy, valamint amiatt, hogy a Windows felületérõl állítható, illetve egyes nem örvendetes programok  birizgálják is bõszen. Meg kell oldani! A bios képernyõn is képgenerálási gondok látszódnak, mert beleette magát valami a vga-ba, és a dsub kivezetésrõl át kellett tenni a másikba, mert nyomatja a fekete képernyõt, meg a nincs jelemet vírust, (bár rövid zár is lehetett).
ooops...nem viccelek!!,,,

#142 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2010. szeptember 23. 12:00

WTF? blink.gif

#143 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2010. szeptember 23. 14:41

+1. Mirõl beszélsz? blink.gif
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#144 SkyBird

SkyBird
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.424

Elküldve: 2010. szeptember 23. 18:35

A Win alól szeretné matatni a BIOS-t. Meg integrálni.   ani_wink.gif
Csak ez nem megy annyiban sem, hogy a BIOS még a platform független része az op. rendszernek.

Vannak már ilyen fecskék is, mert a Win alól a gépet turbózó programok is belepiszkálnak.
A másik meg az EFI BIOS is egy lépés efelé. Legalább is amit nálam a HP csinált, ott a Windows login jelszavamat exclamat.gif is belekeverte volna még a BIOS boot folyamatba, ha akarom. Kicsit hüledeztem.
Azután ezt a részt a többi HP Protecttel együtt leirtottam.

#145 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2010. szeptember 23. 21:08

Az BIOS és az operációs rendszer egymástól teljesen független, és ez így van jól. Mindennek megvan a maga feladata. Már csak azért sem lehet integrálni a BIOS-t az operációs rendszerbe, mert előbbi teszi be az utóbbi kernel folyamatait védett módba.

#146 b_sasa

b_sasa
  • Vendég

• Lakhely:kaposvár

Elküldve: 2010. október 1. 13:18

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a bios-ban H/W monitor beállításnál,
mi mit jelent, és hogy hogyan érdemes beállítani?

Az alaplap msi870a  
lehetõségek - Chassis instruction
                     Cpu smart fan target
                     Cpu min fan speed (%)
                     system fan control

Azt szeretném, hogy a ventilátor a processzor hõmérsékletének függvényében emelje a fordulatát!
Mi lenne a jó beállítás?

#147 b_sasa

b_sasa
  • Vendég

• Lakhely:kaposvár

Elküldve: 2010. október 1. 17:11

Közben keresgettem és megtaláltam mit jelent!

Cpu smart fan target  - az a hõmérséklet amikor a ventilátor nagyobb fordulatra kapcsol.

Cpu min fan speed (%)  - ezzel azt lehet beállítani ,hogy mennyi legyen a minimum fordulata a ventilátornak.

smile.gif

#148 apa

apa
  • Törzstag

Elküldve: 2010. október 18. 09:56

Sziasztok!
Adott egy ASUS A8N-E alaplap, és a legfrissebb Bios.Nem jegyzi meg az aktuális dátumot és idõt.Elemet cseréltem, Bios reset megvolt, Bios alapértelmezettre való visszaállítás megvolt. Ha nyomok egy mentést, és betölt a Windows, beállítom a dátumot és az idõt akkor megy minden. A gép kikapcsolása után, a legközelebbi újraindításkor megint elállítódik a Bios-ban. Alaplap kuka?

#149 Csaba100-as

Csaba100-as
  • Törzstag

Elküldve: 2010. október 18. 10:03

Biztos hogy enek az alaplap biosára frissiteted? Elõtte is elfelejtette az idõt, ha nem rakd vissza a régit. Nézd meg az elem behelyezésénél az elem oldala és az alján érintkezik-e az elem nincs-e elhajolva letörve megrepedve. Hát nem feltétlenül kuka mert ha bejön a windows akkor mindig megadod az idõt, talán egy rendes szervizben tudnak vele mit kezdeni, de ott már forrasztgatni kell.

#150 apa

apa
  • Törzstag

Elküldve: 2010. október 18. 10:27

Nem frissítettem biost, mert a legfrissebb van rajta.Elemcsere elõtt is ez volt a probléma. De azért mégegyszer meglesem az elem tartóját. Kösz.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó