Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

BIOS-frissítés

• Please log in to reply
247 válasz erre a témára

#1 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

• Hozzászólás: 9.781

Elküldve: 2008. december 17. 21:35

BIOS-frissítés

Előfordulhat, hogy frissítenünk kell alaplapunk BIOS-át valamilyen okból, legyen az egy új processzor támogatása (ebben az esetben szükség van kompatibilis processzorra) vagy extra tuningopció. Ha számítógépünk megfelelően működik, inkább hanyagoljuk a BIOS-frissítést!

Ha mégis frissítenünk kell, azt verőfényes napsütésben, nem bejelentett áramszünet környékén, illetve lehetőleg szünetmentes áramforrásra csatlakozva tegyük!
Ha bárkinek elszúródik a frissítése, azért nem vállalok felelősséget!
Frissítés előtt állítsuk alaphelyzetbe az össze beállítást (BIOS, DIP, jumper)!

Amire szükségünk lesz:
  • Windows 98 indítólemez képfájlja
  • Frissítőprogram
  • Új BIOS-fájl
  • CD/DVD lemez
  • CD-íróprogram, amely képes bootolható lemezt készíteni

A frissítőprogramot és a friss BIOS-fájlt mindenki az alaplapja típusának (tökéletesen egyeznie kell) megfelelően keresse az alaplap gyártójának weboldalán!
Többféle módszer van a BIOS frissítésére, íme a CD-s:
  1. Töltsük le a fájlokat (flashelő, BIOS-fájl, Windows 98 indítólemez)! A frissítőnek és a BIOS-fájlnak adjunk valami rövid, egyszerű nevet, pl.: frissito.exe és ujbios.bin
  2. Indítsuk el a CD-íróprogramunkat!
  3. Válasszuk az Új résznél a Bootolható lemez készítése menüt, boot-fájlnak jelöljük ki a Win98-as indítólemez képfájlját!
  4. Húzzuk át a készítendő lemezünkre a BIOS-fájlt és a frissítőprogramot, majd írjuk ki a lemezt!
  5. Tegyük be a legelső optikai meghajtónkba a lemezt, indítsuk újra a számítógépet!
  6. Állítsuk át a BIOS-ban a bootsorrendet úgy, hogy CD-ről tudjunk bootolni!
  7. Amikor bejelntkezik a Windows 98-as indítólemez, válasszuk az Indítás CD-ROM támogatással lehetőséget.
  8. Miután megjelenik a képernyőn az A:\, keressük ki az optikai meghajtónkat. Ha nincs FAT fájlrendszerű lemez a számítógépünkben, akkor a lemezünk a D: betűjelet kapta. Üssük be:
    KÓD
    D: [ENTER]*
  9. KÓD
    cls
    (Törli a képernyőt.)
  10. KÓD
    dir
    (Megjeleníti a lemezen lévő fájlokat.)
  11. KÓD
    copy FRISSÍTŐ.EXE C: [ENTER] és copy BIOS.FÁJL C: [ENTER]
    Átkerül a két fájl a RAMDRIVE-ba, ez egy memóriaterület, amit az indítólemez foglalt le.
  12. Navigáljunk a C:-re:
    KÓD
    cd c: [ENTER]
  13. KÓD
    FRISSÍTŐ.EXE BIOS.FÁJL [ENTER]
    Elindul a frissítőprogram.
  14. Elsőnek azt kérdezi, hogy akarunk-e biztonsági másolatot létrehozni a jelenlegi BIOS-ról, válasszuk az igen (yes) lehetőséget, névnek adjuk meg: OLD.BIOS. Ekkor elmenti nekünk a jelenlegi BIOS-t a RAMDRIVE-ba.
  15. Utána a frissítésre kérdez rá, hogy biztosan akarjuk-e, válasszuk ismét az igen (yes) lehetőséget. Várjuk meg, míg végigér a folyamat, jelezni fog, ha véget ért.
  16. Ha minden rendben lezajlott, akkor az F1 megnyomásával indítsuk újra a számítógépünket, lépjünk be azonnal a BIOS-ba, hogy ellenőrizzük, minden megfelelően van beállítva. Ha minden rendben, akkor mentsük el a beállításokat, indulhat a munka.
  17. Ha frissítés közben hibát ír a program, akkor lépjünk ki a frissítőből, majd indítsuk újra a programot az elmentett BIOS-szal:
    KÓD
    FRISSÍTŐ.EXE OLD.BIOS [ENTER]
    Remélhetőleg gond nélkül visszaírja az eredetit.
BIOS-t frissíthetünk pendrive-ról is, akkor is hasonlóképpen kell eljárnunk, csak ott máshogy kell indításra alkalmassá tennünk.

Windowsból:
  1. Állítsunk le minden futó programot;
  2. Antivírust és a tűzfalat is tiltsuk le;
  3. Mondjunk el egy imát;
  4. Indíthatjuk a gyártó frissítőjét (olyat ne csináljunk, hogy a program maga szedi le a netről a ROM-ot, töltsük le előtte kézzel);
Ha újraindítás után nem megy a gép, akkor sem kell elkeserednünk, van pár mód, hogy működésre bírjuk alaplapunkat:
  • Ha nem lenne benne, akkor szereljünk számítógépünkbe egy floppy meghajtót. Ha a számítógép indítása után hozzányúl a floppyhoz, akkor nyert ügyünk van. Másoljuk rá a floppyra a BIOS-fájlt és a frissítőprogramot, majd úgy indítsuk a gépünket, hogy előtte beletesszük a lemezt a meghajtóba, aztán a többit a gép megoldja.

IDÉZET
    A legtöbb BIOS esetében van egy 4 Kbájt méretű rész, a boot-block, amely nem íródik felül frissítéskor. Ezzel elérhetjük a lemezmeghajtónkat.
    • AMI-BIOS - vegyük elő azt a bootlemezt, amellyel frissíteni próbáltunk. Egy másik PC segítségével nevezzük át a régi BIOS-fájlt amiboot.com-ra. Az újraindítás során tartsuk lenyomva a Ctrl+Home billentyűket addig, amíg a lemezmeghajtó LED-je kialszik, majd indítsuk újra a gépet.
    • Award-BIOS - állítsunk le egy másik PC-t DOS módban, majd hozzunk létre új indítólemezt a format a: /s paranccsal. Másoljuk fel a lemezre a frissítő szoftvert, a BIOS-állományt és egy autoexec.bat-ot, amely egyetlen sorból áll: name.exe name.bin /py /sn. Ezt egyszerűen elintézhetjük például a Notepad-ban. A name.exe a frissítő szoftver, a name.bin pedig a BIOS-állomány legyen. Indítsunk a lemezzel, majd amikor a kontroll-lámpa kialszik, a főkapcsoló újbóli megnyomásával ismét indítsuk el a gépet.

• Abban az esetben, ha nem nyúl rá a floppyra a gép, akkor nehezebb a dolgunk. Megtehetjük azt, hogy egy ugyanolyan alaplappal rendelkező számítógépbe a boot után (BIOS frissítéses boot) kicseréljük a BIOS chippet, és újra nekiugrunk frissíteni.
  • Léteznek külső EEPROM írók is, ezekkel viszonylag könnyen újra lehet írni a BIOS-okat akkor is, ha forrasztva vannak.
  • Ha semmi nem válik be, akkor vegyük elő alaplapunk garanciapapírját, majd robogjunk el vele az üzletbe, ahol vásároltuk, természetesen mélyen hallgatva az esetről.
A felsőbb kategóriás alaplapokon szokott lenni valamilyen dual BIOS dolog (melyik gyártó hogyan nevezi), ha a miénk is ilyen, akkor gyakorlatilag kockázat nélkül frissíthetünk. Baj esetén automatikuson a működő BIOS töltődik be, erről tájékoztat is a számítógép bennünket.

--------------------------------
* Természetesen az [ENTER] gombnyomást jelöl.
MCTS: .NET Framework 4, Web applications

#2 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2008. december 21. 00:53

(Foglalt.)

#3 madmanus

madmanus
  • Látogató

• Hozzászólás: 77

Elküldve: 2008. december 21. 10:08

Ne felejtsük el ha Asus alaplapunk lenne, lehetõség van windows alól bios-t frissíteni a asus update nevõ progival.Ez tökéletesen müködik és az alaplaphoz levõ biosokat kinálja fel letöltésre illetve telepítésre.
Asus P5B,Intel Core 2 Quad 8200,2x2Gb  800 MHz Geil Black Dragon,Sapphire HD4850 1GB GDDR3 VAPOR-X PCIE

#4 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2008. december 21. 10:42

IDÉZET
Manapság Windows-alól is lehetõség van BIOS-t frissíteni, de ezt a lehetõséget inkább kerüljük.

Szerencsére nem írtam le ezt sem. roll.gif

#5 sz.jános

sz.jános
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.006

Elküldve: 2008. december 21. 15:16

Ha valaki mindenáron az  "Asus Update" progival akar vagy csak azzal  tud  BIOS-t frissíteni, akkor ha szabad javasolnom (mivel Asus lapom is van blush.gif ), hogy ne közvetlenül a netrõl frissítse a biost, hanem elõször töltse le a fájlt, csomagolja ki, majd a merevlemezrõl frissítse a BIOS-t az Asus Update progival.
Szvsz így sokkal biztonságosabb mint ha közvetlen a netrõl történne a frissítés.

De, Asus lapok esetén, ennél is biztonságosabb az EZ Flash frissítési mód (floppy, CD, Pendrive).

#6 Predator

Predator
  • Törzstag

• Hozzászólás: 677

Elküldve: 2009. január 16. 10:02

Szerintetek kell biost frissítenem ehhez a procihoz  ?
Alaplap :Asus Rog Rampage Formula, Memória: OCZ reaper 1150hz, CPU :QuadCore Intel Core 2 Quad Q9300, 2500 MHz Gpu:, AMD Radeon R7 260X (Bonaire) (Asus R7260X)1gb Táp :.Fsp 400wBlue strom II.

#7 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 16. 10:09

Ez egy buta kérdés, tekintve, hogy mûködik a gép.  roll.gif

#8 Predator

Predator
  • Törzstag

Elküldve: 2009. január 16. 10:19

Miért nem csak akkor szoktak biost frissíteni ha mûködik a gép !
Akkor miért ad ki a gyártó bios frisséteseket hogy javítson bizonyos hibákat .
Én nem értem ezt ez egy fórum nem ez nem így mûködött pár éve úgy csináljátok mintha nem értenétek mirõl van szó.
Értem én hogy röhögtök néha a felhasználókon de éppen azért kérdezek hogyha biztos vagy arról hogy ehhez az alaplaphoz azért adott ki a gyártó bios frissítést hogy pl a proci jobban szinkronban mûködjön akkor miért nem lehet azt mondani hogy figyelj ha ezt csinálod akkor jobb lesz vagy nem érsz el vele semmit.

Alaplap :Asus Rog Rampage Formula, Memória: OCZ reaper 1150hz, CPU :QuadCore Intel Core 2 Quad Q9300, 2500 MHz Gpu:, AMD Radeon R7 260X (Bonaire) (Asus R7260X)1gb Táp :.Fsp 400wBlue strom II.

#9 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.683

Elküldve: 2009. január 16. 11:29

Amennyiben valaki túl akarja hajtani a gépét, frissítsen BIOS-t bátran, valószínûleg eleve ért hozzá valamelyest.
Ha viszont csak normál napi használatról van szó, nincs különösebb értelme, hacsak nem olyan eset áll fenn, hogy újabb hardver beszerelése után azt csak egy újabb BIOS verzió tudja támogatni. Ámbár azt is meg kell jegyezni, hogy mielõtt vásárolok utánanézek, mit tud kezelni a gép és mit nem, illetve hogyan lehet rábírni, ha egyáltalán rá lehet, hogy együttmûködjön az új hardverrel.

A BIOS frissítés nem egy ördöngösség, de haza lehet vele vágni a gépet, szóval inkább olyan emberre, esetleg szervízre bízzuk, aki ért hozzá és garanciát vállal a munkájáért.

Amúgy meg volt valamelyik szerkesztõségi kollégának egy aláírása valamikor régen (vagy Samu Józsinak vagy Spányik Balázsnak nem emlékszem pontosan  blush.gif ) :
Ami mûködik, azt nem kell megjavítani!
Ha egy problémát nem lehet megoldani, akkor meg kell kerülni. Ha azt sem lehet...

#10 Predator

Predator
  • Törzstag

Elküldve: 2009. január 16. 11:40

Legalább 50 gépen frissitetem biost de még egyikel sem volt gond.

Hanem én azt kérdezem hogy az én alaplapomhoz érdemes é biost firssiteni mert sajnos angol tudásom kicsit tréj és látok az asus oldalán valamit hadoválni az amd phenom pprocikrol de nem értem.

#11 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 16. 13:46

Melyik BIOS verziód van most?
Ha egy problémát nem lehet megoldani, akkor meg kell kerülni. Ha azt sem lehet...

#12 Predator

Predator
  • Törzstag

Elküldve: 2009. január 16. 13:49

Gyári de mindjárt mondom .

0901 BIOS

#13 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 16. 14:17

Ha procid pontos típusa: HD995ZXAJ4BGH, akkor inkább frissítsél, ha viszont  HD995ZFAJ4BGH, akkor a BIOS-od már most is teljes támogatást ad.

Ezen kívül:
a 1003 óta egyes memóriamodulokkal való kompatibilitáson, valamint éppen a Te procidnál esetleg elõforduló Vcore hibajelzést orvosolták, ez leállításkor jelentkezhetett.
Ha engedélyezted az Express Gate funkciót, akkor minél elõbb frissítsél legalább 1301-re, ebben javították az ezzel kapcsolatos hibákat
A 1401 óta javítottak a 8GB-s rendszerek stabilitásán
Ha nem sikerült az AMD-VT-t aktiválnod, akkor javasolt a legújabb verzióra a 1701-re frissíteni.  

#14 Predator

Predator
  • Törzstag

Elküldve: 2009. január 16. 14:40

Nagyon köszönöm !!!! worship.gif  worship.gif  worship.gif

#15 submanitu

submanitu
  • Vendég

• Hozzászólás: 6

Elküldve: 2009. január 25. 11:37

Nme tudja valaki hogy honnan tudok Phoenix 4.0 Release 6.0.Z. BIOS-t letölteni.HP Vectra alaplaphoz.
Elõre is köszönöm.
.

#16 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 25. 11:41

Az alaplap típusára kellene rákeresned.

#17 saarym

saarym
  • Vendég

• Hozzászólás: 3

Elküldve: 2009. január 25. 17:20

Helló!
Egy 2004 tavaszán újonnan vásárolt Intel Pentium 4 CPU, 2,66 GHz-es gépem van winXP operációs rendszerrel Mûködik és többször figyelmeztetett bizonyos programok indításakor a gép, hogy frissítsem a BIOS-t. Sajnos többszörös próbálkozásom ellenésre sem találtzam meg, hogyan tudnám megnézni az alaplap számát, vagy olyan lehetõséget, ahonnan a BIOS-t frissíteni tudnám. Kérlek segítsen valaki. Elõre is kösz!

saarym

#18 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2009. január 25. 17:24

Everest-tel meg tudod nézni.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#19 saarym

saarym
  • Vendég

Elküldve: 2009. január 25. 17:30

Pontosabban hogyan? Nem ismerem az everestet!

#20 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 25. 17:32

Elindítod és lesz egy olyan rész, hogy alaplap smile.gif
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#21 saarym

saarym
  • Vendég

Elküldve: 2009. január 25. 17:47

kösz!
A problémám még mindid az, hogy hogyan tudom telepíteni!

#22 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 25. 17:52

Mint bármilyen más programot.

#23 [OP]Destroy-man

[OP]Destroy-man
  • Veterán

• Hozzászólás: 3.909

Elküldve: 2009. január 31. 19:28

Nekem BIOS frissítés után állandóan lefagy, vagy újraindul a gép, még a BIOS-ban is.  weep.gif
Jelenleg a 0112-es BIOS van fent (muszály volt visszaraknom), de a procimhoz minimum a 0601-es kellene, de azzal fagyizik a rendszer. Próbáltam már a 0601-et (ezzel elindul ugyan a rendszer, de csak akkor ha az egyik winyo van bent gépben, a másik ki van kötve), az 1101, az 1201, az 1301, és az 1404 pedig akkor is lefagy, ha csak a "jó" (0601-nek megfelelő) winyó van bekötve.
Valaki találkozott már ilyen jelenséggel, hogy lefagy a BIOS?
Elösször tápra gyanakodtam, de annak elégnek kell lenni (420W).
Legutoljára raktam fel a 0601-et, akkor tapasztaltam a wincseszteres problémát, akkor el is indult a rendszer, de a BIOSt 1404-re frissítve megint lefagyott 1 winyoval is. sad.gif A winyok igaz régiek 250GB (kb 5 éves - ezzel megy a 0601), a másik meg kb 3 éves, mindkettő SATAII-es.
Jó lenne, ha menne az 1404, mert itt jóval több dolgot tudok beállítani, mint a 0112-ben. Ráadásul ha bekapcsolom a 0112-ben a Cool'n'Quite funkciót, akkor a BIOS-ban átálítódik minden Defaultra.  annoyed.gif
Lehetséges, hogy alaplap hiba? Még garanciális a lap pár hónapig, azért kérdezem.

Egyébként én még ilyennel nem találkoztam. Több ASUS lap is van itthon, mindegyiken kellett BIOSt frissíteni, de azoknál gond nélkül ment.

#24 zito

zito
  • Vendég

• Hozzászólás: 5

Elküldve: 2009. január 31. 20:58

Üdv és jó estét mindenkinek!

Én is segítséget szeretnék kérni bios frissítéshez.
Everesttel megnéztem az alaplapom típusát és se a gyártó honlapján, se az everestes linkkel nem tudok letölteni hozzá biost, illetve biztos hogy lehetséges, de bevallom derekan hogy nem értek hozzá és valószínüleg csak nekem nem megy...
Ha valaki le tudná írni mit kell tennem nagyon hálás lennék.
ja nem írtam, hogy a fõ gondom az, hogy nincs floppym és fõleg a cd-rõl való bios érdekelne, mert ráadásul abit (Alaplap neve    Abit BD7(-RAID))(Alaplap azonosítója 07/15/2003-i845-W83627HF-6A69VA1DC-EA) az alaplapom és valahol azt olvastam, h azt nem ajánlatos windowsból:S

#25 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 31. 21:07

@[OP]Destroy-man
Windows 7-tel fagy a rendszer? ani_wink.gif Vagy már elõtte is csinálta?

@zito
A topik elsõ hozzászólásába le van írva, hogyan kell, persze jó szokás szerint szexuálsz elolvasni.

#26 zito

zito
  • Vendég

Elküldve: 2009. január 31. 21:18

Pjotr:

köszönöm a választ, de nem ...sztam elolvasni,
ezek szerint rosszul fogalmaztam, most engem nem a konkrét frissítés menete érdekel, mert azt, mint utaltál rá a topic elejéből már kinyomtattam, hanem hogy hogyan szedek le a gépemhez biost

ha ebbe tudsz segíteni, aranyba foglalom a neved, ha pedíg nem ,akkor légyszíves ne nézz hülyének, vagy olyannak aki mással akar dolgoztatni...

tengermély tiszteletem: zito

Szerkesztve zito által: 2009. január 31. 21:46

#27 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 31. 22:25

Süti. smile.gif Másképp nem tudok rávilágítani, mennyire fontos z egyértelmûség. worship.gif

Ha minden igaz, akkor itt a legfrissebb BIOS az alaplapodhoz, klikk!

Innen: ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/bd7-raid/

#28 zito

zito
  • Vendég

Elküldve: 2009. január 31. 23:04

köszönöm szépen.

hány karátos legyen? biggrin.gif

#29 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 31. 23:10

rotflmao.gif

#30 zito

zito
  • Vendég

Elküldve: 2009. január 31. 23:11

még egy kérdés, mi az a frissítõ program?

#31 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 31. 23:16

Amit letöltöttél, azt tedd bele egy üres mappába, majd futtasd az exe-t, ez kicsomagolja a szükséges állományokat.
Ezeket a fájlokat írd ki a lemezre (, aztán a bootolós-másolós varázslat), majd futtasd a RUNME.BAT fájlt!

#32 [OP]Destroy-man

[OP]Destroy-man
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 31. 23:42

Indítások többségében még a boot sectorig sem jutott el. smile.gif Szóval nem a Win7 kavar be. smile.gif

#33 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. február 1. 00:01

Gariztatnám.

#34 [OP]Destroy-man

[OP]Destroy-man
  • Veterán

Elküldve: 2009. február 1. 00:43

Akkor szedhetem szét a gépet. annoyed.gif

#35 zito

zito
  • Vendég

Elküldve: 2009. február 1. 11:02

Pjotr:

Hálásan köszönöm a segítségedet!! smile.gif

#36 Sanyi46

Sanyi46
  • Látogató

• Hozzászólás: 17

Elküldve: 2009. február 6. 20:25

Szia Pjotr !
Szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e béta verzíóval biost frissíteni?

Jelenlegi:

BIOS tulajdonságai:
      BIOS típusa                                       Award Modular
      BIOS verzió                                       1009
      Award BIOS típusa                                 Award Modular BIOS v6.0
      Award BIOS üzenet                                 ASUS P4S800 ACPI BIOS Revision 1009
      Rendszer BIOS dátuma                              06/08/04
      Video BIOS dátuma                                 04/03/04

BIOS gyártó:
      Cégnév                                            Phoenix Technologies Ltd.
      Termék információ                                 http://www.phoenix.com/en/products/default.htm
      BIOS frissítések                                  http://www.esupport.com/biosagent/index.cfm?refererid=40

ASUS honlapon:

Alaplap:P4S800 socket 478

Beta Version 1011.001

Description P4S800 Beta BIOS 1011.001
Latest beta BIOS.
File Size 227.7 (KBytes) 2005/09/19 update
Download from Global China

A Phoenix-nél nem találtam

Biosagentplus4o teszt:Linkhttp://biosagentplus.com/results.php?ref=06xyylg&referral=40

Segítenél

Kösz sanyi46

#37 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2009. február 6. 20:41

Én kihagynám a beta BIOS-okat. Csak rendkívüli helyzetben frissítenék!

#38 Sanyi46

Sanyi46
  • Látogató

• Hozzászólás: 17

Elküldve: 2009. február 7. 16:53

Köszönöm

#39 MAJA

MAJA
  • Látogató

• Hozzászólás: 109

Elküldve: 2009. március 4. 21:33

Hellosztok!
Az utóbi hónapokban álandóan szanaszétfagy a gépem és már nagyon unom...
elképzelhető, hogy BIOS frissítést kéne eszközölnöm? ASUS P5Q3-DELUXE/WIFI lap és ha jól olvastam,
azt írja ki BOOT-nál, hogy VERSION 1.1.0.L70d
Hát, ez nekem sajnos nem mond semmit, sőt ettől az egész BIOS frissítéstől fázom kicsit, olvasva a topik elején, Pjotr által leírt szisztémát, mert ez nekem(és ne nevessetek ki) de kicsit bonyolult...bár szépen világosan le van írva, de akinek ebben nincs gyakorlata, annak ez bonyolult lehet.
Mint ahogy az is, hogy az ASUS honlapról melyiket kell letölteni, mert a support alatt, kiválasztva az alaplapom pontos típusát és az OP rendszert, egy csomó lehetőséget kiadott és(mellesleg nem értem hogy miért nem lehet ezt egyértelműbre csinálni..) fogalmam nincs hogy mit is kéne itt letöltenem..
És azt sem tudom hogy egyáltalán ez lehet a probléma?
A VGA driverére gyanakodtam és fel is tettem egy régebbit, mert gyanús volt az új NVIDIA...és visszatettem a 178.13, azzal hasított, de aztán megint kezdett fagyadozni...
Ha valakinek volna tippje segítsen légyszi.
Köszönöm

#40 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. március 4. 21:36

Újratelepítés volt már?

#41 MAJA

MAJA
  • Látogató

Elküldve: 2009. március 4. 21:43

Nemrég raktam fel az XP SP3-ast.

#42 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. március 4. 21:44

Az eszközkezelõben minden rendben van? A fagyások pontosan hogy néznek ki?

#43 MAJA

MAJA
  • Látogató

Elküldve: 2009. március 4. 21:47

Eszközkezelőben minden oké, 1 kivétel de az már a kezdetektől így volt , mikor még nem fagyadozott a gép
802.11 n WLAN(felkiálltó jel)
ASUS lemezen nincs megoldás, netről frissíteni nem lehet, nem talál rá megoldást.

A fagyások pedig tetszőleges időben történnek,nem köthető semmilyen program használatához,(hol ilyen, hol olyan program használata közben, illetve ha elmegyek a géptől és egy óra múlva visszaülök, pedig a gép csak alaphelyzetben van) nem találok bennük rendszert és úgy beáll mint a gerely, néha még a restart sem segít

#44 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

• Hozzászólás: 4.248
  • Lakhely:Álmosd

Elküldve: 2009. március 4. 21:48

Egy kis kitérõ: BIOS frissítés egy instabil gépen = Öngyilkosság. 99% hogy nem azért fagy, mert régi a BIOS verzió. Szóval elõbb a fagyás tényleges okát kell megtalálni.  bulb.gif
"Férfi-e az, ki nem teszi jobbá a világot?" /Mennyei Királyság/

#45 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. március 4. 21:49

Tegyél rendet. XP alá 100%, hogy van driver a wifihez.

#46 MAJA

MAJA
  • Látogató

Elküldve: 2009. március 4. 21:54

Rend van. Karbantarom a gépem. Alig pár program van fent és...

A wifinek egyébként nem hinném hogy köze lenne ehhez...
Legfejebb letiltom az eszközkezelőben.

#47 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2009. március 4. 21:56

Itt is van. Ne tiltsd le inkább telepítsd föl.

#48 MAJA

MAJA
  • Látogató

Elküldve: 2009. március 4. 21:58

Nagyon szépen köszönöm!
Hát akkor ennyit az XP automatikus illesztőprogram frissítési opciójáról...

De a probléma nem hiszem, hogy ez volna, szerintem itt valami drámaibb baj van.

Na, most is egy szép fagyásból jövök vissza.

Szerkesztve KGigi által: 2009. március 4. 22:23

#49 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

Elküldve: 2009. március 4. 22:12

Visszatérve a BIOS frissítésre, egy ilyen modern alaplapon már nem egy agymûtét. Egy üres megbízható pen drive -ra rámásolod a legújabb (nem BETA) bios fájlt. Újraindítod a gépet majd a POST elején ALt+F2 -t nyomsz. Ekkor betöltõdik az EZ Flash Utility, kitallózod a pend drive- ról a BIOS fájl-t. Majd Enter.
Enjoy!

De ne off-oljuk tovább ezt a topic-ot, hanem mennyünk menjünk át az Ismeretlen hibajelenségek/Lefagy a számítógép topic -ba. Hajtsd végre a fórumnyitó hozzászólás utasításait, utána visszatérünk rá.

Szerkesztve KGigi által: 2009. március 4. 22:25

#50 MAJA

MAJA
  • Látogató

Elküldve: 2009. március 4. 22:14

Köszönöm, igazából erre a válaszra vártam.

Kérlek, használj írásjeleket! <KGigi>

MAJA:  blink.gif Kőszőnőm, én, ígázából, érré, á, válászrá, vártám,.!?

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó