Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Panda

• Please log in to reply
112 válasz erre a témára

#51 ezermester

ezermester
  • Veterán

• Hozzászólás: 2.761
  • Lakhely:Szekszárd

Elküldve: 2009. március 8. 05:21

Apacsek!

Ez itt a Panda 2009 topikja.
A pandát nem istenítem, hanem sikeresen használom, évek óta. Ezt osztottam meg másokkal.
Valóban kimaradt valami, igazad van.

Beállíthatom, hogy minek hagyom nyitva a kaput, és mi elől zárom be. Kivételek engedélyezése.

Továbbá örülök az új funkciónak is. Sebezhetőségek felderítése.

Alapra zártak a kapuk. Én határozom meg, mik a kivételek, és azt megnyitom.
Vannak programok, melyek szeretnek kaput nyitni maguknak. Erre jó a sebezhetőségek felderítése. Ezekre mondják sokan, hogy már megint téves riasztás. Fenét téves. Ott a total commander, amit nem szível a Panda. Sokan mondják, hogy téves riasztás, mert a Total commandernek semmi baja. Hát persze. Éppcsak tud nyitni olyan "hátsó kiskaput", amit nem tud ellenőrizni, csak ha már baj van.

Nem minden riasztás téves, amiről azt állítjuk.

Amit írtam azt a visszamenőleg több oldal összefoglalásaként írtam. Ha a Panda megjelölte vir-el az azt jelenti, az a program, olyat képes generálni, ami veszélyes a renszerre. Nincs miért babrálni, ki kell törölni, és egy gond forrásával kevesebb.

Pano! Nincs miért tovább forszírozni, még más keresőkkel. Használj VLC-t tartalmazza a DIVX codeket, és mégis veszélytelen.

Ha van egy program, amit vírusként érzékel akármelyik kereső, akkor addig telepítgetem a vírusirtókat, amíg az egyik jónak nem találja???
Utánna pedig bízzam arra a keresőre a gépem ellenörzését? biggrin.gif

Panónak nem kell tovább variálni. A vir megjelölés azért van, hogy semmilyen körülmény között ne érzékelje a program exe file-ként, azaz képtelen legyen elindulni, képtelenek legyünk elindítani. Tehát, még részben az emberi hülyeség ellen is véd.
“Senkinek semmit sem vagyok képes megtanítani, csupán elgondolkodtatni tudom az embereket.” (Szókratész)

#52 Pano

Pano
  • Látogató

• Hozzászólás: 53

Elküldve: 2009. március 8. 18:48

IDÉZET(ezermester @ 2009. március 8. 5:21) Üzenet megtekintése

Pano! Nincs miért tovább forszírozni, még más keresõkkel. Használj VLC-t tartalmazza a DIVX codeket, és mégis veszélytelen.

Kedves ezermester!

A témát nem én vetettem fel, nem nekem voltak gondjaim, én csak reagáltam annak a hozzászólására, aki ezt tapasztalta, hogy szerintem mi lehet smile.gif. Szóval, ami véleményt címeztél, az nem nekem szólt, mivel nem nálam fordult elõ a dolog smile.gif

Amúgy visszatérve, írod, hogy:

IDÉZET
Beállíthatom, hogy minek hagyom nyitva a kaput, és mi elõl zárom be. Kivételek engedélyezése.

Megmondom neked õszintén, hogy nekem a Panda AV 2009 azért (is) nem tetszik, mert nagyon leredukálták a beállítási lehetõségeket. Sokkal kevesebb lehetõség van a személyre szabott biztonság és programmûködés beállítására, mint eddig.
Magával a Panda hatékonyságában semmi kifogást nem látok, a program mûködésébe viszont igen: nekem valamiért rohadt mód eszi a rendszerem bizonyos helyzetekben.

#53 devergo

devergo
  • Látogató

• Hozzászólás: 178

Elküldve: 2009. március 10. 15:13

Sziasztok
A panda vírusirtót szeretném kipróbálni, de a regisztrációnál annyira részletes információt kér, lakhely, utca, telefonszám, hogy félek, nem élnek vele vissza ha minden adatomat megadom?

#54 Pano

Pano
  • Látogató

• Hozzászólás: 53

Elküldve: 2009. március 10. 18:02

Szia!

Nem hiszem, de ha ennyire zavar, akkor adj meg valami kamut, üss rá a billentyűzetre vagy valami smile.gif Csak az e-mail legyen helyes, meg a felh. név jelszó.

#55 ezermester

ezermester
  • Veterán

Elküldve: 2009. március 10. 21:22

A próbaverzió kicsit sáros ilyen téren. Olyan, mint az éves utolsó hónapja.

Visszaélni nem fognak vele. Az előbb felvetett mondat, csak az öncélú reklámot tartalmazza, lejárat előtt arra buzdít, hogy vedd meg.
Hátránya az értesítők, hogy le fog járni. Ha ezt nem akarod, csak törölni kell, vagy eleve alkotni kell rá egy e-mail címet, aztán arra kérni a kódot. Utánna oda küldözgetik a "Hamarosan le fog járni, itt, és itt újithatod meg" tartalmú leveleket.

Pano! Értem. Ebben az esetben bocs! Jó lesz másoknak példaként. Majd magára veszi, aki hasonló cipőben jár. smile.gif
A kapuk, olyanok, mint a börtön. Csak azokkal az ajtókkal hagy játszani, amik nem jók a szabadulásra. A főkaput nem hagyja kinyitni.
Azaz, csak a számára kontrollálható részeket engedi variálni, a többit zázva tartja. A lassulást sokminden okozhatja. Ha ezt a Panda tenné, iktasd ki a heurisztikus keresést. Valamit, valamiért. Ha nem gyorsúl, akkor ott valami más lassít le.
“Senkinek semmit sem vagyok képes megtanítani, csupán elgondolkodtatni tudom az embereket.” (Szókratész)

#56 simon7012

simon7012
  • Látogató

• Hozzászólás: 112
  • Lakhely:Komárom-Esztergom Megye Tatabánya

Elküldve: 2009. március 15. 22:15

Szia ezermester!
Tudsz nekem egy jó beállítást mondani a panda internet security-hez?
Ahogy te használod úgy is nagyon megfelelne!
Elöre is köszi!

#57 ezermester

ezermester
  • Veterán

Elküldve: 2009. március 17. 04:35

Szerintem gyári alapbeállítás. Azaz nem egészen. A heurisztikus vizsgálat van kiiktatva általános használatnál, de ha ellenőrzöm a gép merevlemezeit, akkor bekapcsolom. Miután lezártam a netet.
A frissítés: napi szinten,
a tevékenység: az kérdezze, hogy mit tegyen.

Két hetente revizio. Teljes tároló kapacitást.
Kétséges esetben, az adott merevlemezt, vagy DVD-t.

Minden második alkalommal lefuttatom a Spybot-ot elötte.
Az XP tüzfalát használom, automatikus frissítéssel.
Eddig, még nem jött össze semmi találnivaló, csak a direkt keresés dolgozott egy idegen merevlemezen, ott volt a karanténtól kezdve minden. Járok mindenütt, torrentezek mindenhonnan, ha kell, csak nem mindig engedem a feludró dolgokat, és nem versenyzek se boxot, se fekvőtámaszt. smile.gif

Én inkább a Windows tűzfalát babráltam el, ott is csak a kivételeket gondoltam át az automata helyett, és értesít, ha valamit blokkol.
Magyarúl, mindenféle ugráló ablakokat, mag flash videót, csak a beleegyezésemmel engedi be, automatikusan nem.

Lényegében kevésbé értek hozzá, mint a tervezője, így nem babráltam el semmit, csak az egyedi igényeimhez módosítottam a be, -és kijáratok ellemörzését. Valamint eltávolítottam, az összes olyan programot, ami nem tetszett neki, és veszélyforrásként jelölte. Így járt a Total commander. Van más.

Érdekes, hogy a Daemon tools-ból, volt amelyik verzió nem tetszett neki, de másik verzió, meg jó lett hozzá.
Kulcsgenerátorokat meg nem kell feltenni, ha meg fent van, le kell venni. Amúgy sem legális.

Neked is az éves van?

#58 simon7012

simon7012
  • Látogató

• Hozzászólás: 112
  • Lakhely:Komárom-Esztergom Megye Tatabánya

Elküldve: 2009. március 18. 14:04

Köszi a segitséget, bocs , hogy csak most válaszolok de most így jött ki.
Igen nekem is éves licenszem van.Mondjuk én nem telepitettem sem a tüzfalát, sem a biztonsági mentés opciót.Nekem Vistám van annak a tüzfala elég jó úgyhogy nem kell más.A biztonsági mentés opciót pedig feleslegesnek tartom azt a windows automatán ugy is megteszi!

#59 ezermester

ezermester
  • Veterán

Elküldve: 2009. március 22. 16:16

Ez az egész szerintem így jó is. Esetleg tehetsz mellé valami speciális kémprogram irtót. Én a Spybot-ot raktam fel.
Nagyon ritkán, de elõfordult már, hogy a spybot, olyat talál, amit a Panda nem tartott veszélyesnek. Igazából ezek kémprogramok, vagy reklámprogramok, tehát amolyan oldalnyitogatók. Nem célja a rendszer elleni támadás, ill. annak összeomlasztása, de azért nem gond, ha nincs a gépen. biggrin.gif

#60 roy17

roy17
  • Vendég

• Hozzászólás: 13

Elküldve: 2009. március 24. 14:45

hali. meg tudná nekem mondani hogy a panda global protection 2009-ben hol lehet meg adni a programnak a felhasználói nevet és a jelszót?
mert nekem nagyon megtetszet a 2009-es panda termék család de nem tudom hogy hol lehet ezt beállitani így kénytelen vagyok a panda IS 2008-at használni.
Köszi a választ.

#61 MERNOK

MERNOK
  • Törzstag

• Hozzászólás: 340

Elküldve: 2009. március 25. 11:44

Szerintem nem lehet megadni, aktiválni kell. A név és a jelszó, amit e-mail-ban kapunk meg, csak az újabb verziók letöltéséhez kell.

#62 ezermester

ezermester
  • Veterán

Elküldve: 2009. március 26. 23:46

Proxy -nál írja, hogyha szüksége van a hitelesítésre, adja meg a nevét és jelszavát.
Ez a beállítások > internet résznél van. Amúgy a telepítés után az elsõ frissítésnél állítottam be. azaz csak ellenõriztem, mivel már volt ügyfélkódom.
A mûködõben már nem találod meg. Én gyakorlatilag rátelepítettem a 2008-asra, és ekkor megy a netre. A telepítõlemez telepítési kódja legyen kéznél, meg ha régebbi motors vagy, akkor nem árt az ügyfélkód. Leegyszerüsíti az írnivalót, meg az azonosítási idõt is.

#63 jagdtigger

jagdtigger
  • Veterán

• Hozzászólás: 2.131
  • Lakhely:Győr

Elküldve: 2009. április 13. 12:04

Na jó, ezt most nem egészen értem, miért van az hogy a panda TPSrv nevű folyamata felzabálja reggelire a procim egyik magját huh.gif  blink.gif , és richtig hogy minden azon a magon fut annoyed.gif , és csak akkor hagyja abba a ha újraindítom a gépet angry.gif

Szerk
Most a Process Explorer-el átraktam az 1-es magra de még így is alig töltödik be a paint és az ie is, meg valaki leírná hogy mit is csinál ez a folyamat? unsure.gif

#64 ezermester

ezermester
  • Veterán

Elküldve: 2009. május 4. 01:06

A folyamatról vajmi kevés gõzöm van. Arról már inkább, hogy nem eheti így a processzort. Ott más valami lesz a ludas. Az én 3.2-es celeronomat nem dolgozza meg ennyire.

Nálam, ha a processzor így dolgozik, látszólag minden ok nélkül, az többnyire oprendszer frissítésért szokott kiáltani.

#65 apacsek

apacsek
  • Vendég

• Hozzászólás: 8

Elküldve: 2009. május 19. 20:52

Egy nagyon idegesítő húzást csinál a pandám (AVPro 2009) mostanában. Rendszeresen feldob egy figyelmeztető ablakot, hogy közepes a védelmi szint. Frissíteni kell. Frissít most? Nyomom Ok és lefut a frissítő varázsló, ami közli, hogy nincs elérhető frissítés. És a változatosság kedvéért már dobja is fel a pop-upot, hogy frissítek? A röhej, hogy a laptopon vistával fut a licensz másik példánya, és ott semmi ilyesmit nem produkál, annak ellenére, hogy a frissítés ugyanaz. A support szerint ellenőrizzem le, az óra helyesen van-e beállítva. Pfffff. Ötlete van valakinek? Már újraraktam a pandát az sem segített.

#66 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.681

Elküldve: 2009. május 20. 07:48

Panda removal tool, aztán újra rak.
Ha egy problémát nem lehet megoldani, akkor meg kell kerülni. Ha azt sem lehet...

#67 ezermester

ezermester
  • Veterán

Elküldve: 2009. május 20. 18:39

Folyamatos net kapcsolat hiányában szokott ilyet tenni, 3 naponta.

Jól értem két gépen van ugyanaz a védelmi szoftver, és az egyiknek jó a frissítése, a másiknak nem?
Ha automatikus frissítést engedélyezed, nem kérdezi meg.

#68 apacsek

apacsek
  • Vendég

• Hozzászólás: 8

Elküldve: 2009. május 20. 18:59

Folyamatas a netem, routerrel megosztva.  Az asztali pc xp van, és szarakodik. laptopon vista és mûködik. Aut. frissítés bekapcsolva. Ma pl jól mûködik. A szoftvert már letöröltem és újra is telepítettem. Ez a frissítsen baromság egy hónapja jelentkezett elõször. Január óta van a licenszem 3 gépre. Aztán most két napig dobálta fel a sárga pop-up figyelmeztetést egyfolytában. Tudom, hogy aktív a védelem, csak zavaró az állandó sárgaság.
itt egy kép, azt hiszem mindent elmond:
panda kép

#69 ezermester

ezermester
  • Veterán

Elküldve: 2009. május 21. 03:02

Ha sokat variál, és kitol veled, tiltsd le a frissítést azon amelyik vacakol, és idõközönként rakd át neki a frissített file-t, amíg nem lesz jobb ötlet. Router-ben nem akad el?

#70 Jay

Jay
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.017

Elküldve: 2009. május 21. 08:15

Panda Antivirus Pro beta 2009   compatible with Windows7

Panda Global Protection 2010 Beta (Ez, lehet, hogy nem jó helyen van itt.)
>< ((('>

#71 ezermester

ezermester
  • Veterán

Elküldve: 2009. május 21. 08:49

IDÉZET
(Ez, lehet, hogy nem jó helyen van itt.)

Olvasd el az utolsó sort az E-mail alatt, és máris jó helyen van. biggrin.gif

#72 lastaP3K

lastaP3K
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2009. július 19. 09:27

Sziasztok.
Annyi lenne kérdésem, hogy hol lehet kikapcsolni a script blokkolást az AVPro 2009-ben? Nem próbaverzióm van.  question.gif

#73 KeLa

KeLa
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.155

Elküldve: 2009. augusztus 6. 11:53

Ha valakinek gusztusa támad a Panda Cloud futtatására Windows 7 alatt. Tegye a következõt. Mivel a letöltött fájl egy 7z-önkicsomagoló exe, ezt csomagolja ki egy üres mappába. Majd keresse meg a Setup.exe fájlt. Azon jobb klikk, Kompatibilitás és itt állítson be Vista SP2 (SP1) módot. Majd telepítse a programot.
Ha elõtte bármiféle víruskergetõ volt fent, azt takarítsa le elõször!

Az ingyenes program letölthetõ Innen!

Az infó a Panda oldaláról származik! És nem Warez trükk!

Egyébként szeptemberbe várható a Beta 3 verzió, ami már trükközés nélkül támogatja a Windows 7 operációs rendszert.

/Off

A Thinapp is iparkodhatna egy kicsit!

/On
KeLa

#74 Jay

Jay
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.017

Elküldve: 2009. augusztus 6. 11:57

Nem jó a link.
>< ((('>

#75 KeLa

KeLa
  • Törzstag

• Hozzászólás: 1.155

Elküldve: 2009. szeptember 18. 09:46

A panda Cloud ha Vista SP2 kompatibilis módban van telepítve kifogástalanul elfut a Windows 7 rendszeren.

Egyébként alig egy hét megjelent a tesztelők részére a kimondottan Windows 7-re készült verzió! Még ebben a hónapban kikerül a nyilvánosság részére is, ha minden rendben lesz.

IDÉZET
Dear Betatester:

First of all, thanks for your collaboration and your interest in our software Beta.

You sent us an email asking for Panda Cloud Antivirus Beta compatible with Windows Vista 64 bits and Windows 7.

Our Development team has built a version of Panda Cloud Antivirus compatible with Windows Vista 64 bits and Windows 7, and we would like you to test it.

This is a prior to the Beta 3 we will release around September.

Please, download from our FTP server the file CloudAntivirusInstaller.zip and install it on your Windows 7 or Windows Vista 64 bits. To download it from our FTP, follow these steps:

FTP: 212.8.79.111

Login: betatesterro

Password: f1RMrIBfJAzi

1.      Click on Start -> Run and type: explorer

2.      Type in address bar: ftp://betatesterro:f1RMrIBfJAzi@212.8.79....ivirusinstaller

3.      A new window will open. Copy the file CloudAntivirusInstaller.zip to your desktop. The password to extract the file is CloudAV (observe the capital letters)

4.      Extract the file and install the software

After the installation, use the software and your computer as a normal way and send us your feedback about the product. Please, when you send us feedback, type what is your Operating System version.

Best regards,

Keep in mind that you always can get more information at the Panda Cloud Antivirus BLOG.

Beta Center
Quality Assurance Division

KeLa

#76 MERNOK

MERNOK
  • Törzstag

• Hozzászólás: 340

Elküldve: 2009. szeptember 24. 11:40

A Panda 2009-es kódjával használhatók-e a 2010-es termékek, vagy mindenképpen hosszabbítást kell vásárolni?

#77 ludla

ludla
  • Látogató

• Hozzászólás: 83

Elküldve: 2009. október 30. 15:51

Panda Internet Security 2010. 90-napos próba. Magyarul is tud.
Letöltés

#78 ludla

ludla
  • Látogató

• Hozzászólás: 83

Elküldve: 2009. november 9. 15:38

Panda Antivirus Pro 2010 90-napos. Link

#79 porgapetra

porgapetra
  • Vendég

Elküldve: 2009. november 20. 10:16

Panda Antivírus Pro 2010_es terméket vásároltam néhány napja. Az üzletben feltették a gépre, néhány napig jól is ment, majd két napja termék regisztrációt kér, amit akkor nem utasítottam el, de nem is folytattam, mert nem voltak nálam kért adatok. A felugró ablak akkor eltűnt, viszont maradt néhány probléma. Az óra melletti kis panda fejre hiába kattintok, nem nyitja meg a kis menüt, lekapcsoláskor pedig egy centinel Vxd folyamatra hivatkozva nem engedi a gépet lekapcsolni. Ilyenkor mit tudok tenni?

#80 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

• Hozzászólás: 13.818

Elküldve: 2009. november 28. 15:14

Petra!

Két eset lehetséges.

1. Ha a boltban dobozos Pandát vettél, akkor a dobozban levő CD-tok belső oldalán volt egy aktiváló kód.

2. Ha letölthető online verziót vettél, akkor a vásárlás során meg kellett adnod az e-mail címed, ahova küldtek egy aktiváló kódot és egy kliens számot.

A Panda Help menüjéből tudod aktiválni a terméket. Ennek során meg kell adnod vagy a DVD-tokon, vagy a levélben kapott aktiváló kódot, illetve az e-mail címedet is. Ha még nem volt kliens számot, ezután fogod megkapni.

Ha mindenezen már túl vagy, és van kliensszámod, akkor azzal fordulhatsz a hazai Pandához (http://www.pandasecurity.com/hungary/) segítségért, technikai támogatásért.

Ha a fentiek közül a te esetedben semmi sem stimmel, akkor valószínűleg becsaptak a boltban.

Az aktiválás menetéről itt van egy flash videó:
http://www.pandasecurity.com/resources/sop...tail2010_en.swf

#81 LeBlades

LeBlades
  • Látogató

• Hozzászólás: 127

Elküldve: 2009. november 28. 16:27

Petra!
Én adok Neked, ha elfogadod  egy 1 éves (már inkább csak 11 hónapos) Panda IS 2010 licenszet. Anno még azon az ominózus löncs partin  igényeltem, hogy hátha majd ... de mégsem kell, nem használom. Ha kell, akkor írj privátban és küldöm.

[Fire]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.

(Albert Einstein)

#82 wrxsti29

wrxsti29
  • Látogató

• Hozzászólás: 87

Elküldve: 2011. január 8. 13:53

Sziasztok! Légyszíves segítsetek.Próbaverzió van fent a gépen és le szeretném törölni.A baj csak az,hogy azt írja ki hogy néhány rendszerfájl karanténba került,és ha eltávolítom az alkalmazást nem tudom visszaállítani azokat.A karanténban viszont nem látok semmit.Most mit tegyek? Válaszaitokat előre is köszönöm.

Szerkesztve wrxsti29 által: 2011. január 8. 13:56

#83 Ötvös Tomi

Ötvös Tomi
  • Látogató

• Hozzászólás: 105

Elküldve: 2011. január 9. 16:39

Ha úgy látod, hogy fontos fájlok, akkor kapcsold ki az állandó védelmet, állítsd vissza a fájlokat a karanténból, és utána már törölheted a programot.

#84 BlackSeven

BlackSeven
  • Látogató

• Hozzászólás: 134

Elküldve: 2011. január 9. 17:30

wrxsti29

Csatlakozom az előttem szólóhoz csak még  annyi kiegészítéssel, hogy miután visszaállítottad a fájlokat a Karanténból, utána indítsd csökkentett indítsd el a windows-t és úgy töröld a Pandát. Lehetőleg a Revo Uninstallerrel. Jó tanács hozzá. Amikor kéri az eltávolításkor, a folyamat közepe felé,  a restartot akkor kattints a később fülre és csináld végig a folyamatot. CSAK és szigorúan a félkövéren szedetteket töröld!!!
Ha ezzel végeztél jöhet a restart. Utána tedd fel ezt >> Registrar Registry Manager. A Free Lite Editiont tedd fel. Írd be a keresésbe nagybetűkkel:  PANDA vagy P.A.N.D.A.
Amit talál azokat mindet töröld ki. Ne lepődj meg, ha - akár - több tucat bejegyzést is talál majd a progi. Panda rengeteg helyre beírja magát.
Utána megint egy restart és jöhet a egy töredezettségmentesítés.

#85 ramatyi

ramatyi
  • Vendég

• Hozzászólás: 11

Elküldve: 2011. január 23. 18:01

Sziasztok!
Az ilyen fórumféleségek - tapasztalataim szerint - a problémámra a legritkább esetben nyújtanak segítséget, de azért megpróbálom, hátha. Elvégre is elõfizetõje vagyok a PCWorld-nek, talán ennyi jár nekem.

A Pandával vannak problémáim már egy ideje, de eddig valahogy sikerült kicseleznem. De most mintha sehogyse tudnám. Próbáltam keresni itt a fórumon relevánsnak gondolt kulcsszavakra, hogy hátha volt már errõl szó, de hát ebben a dzsumbujban lehetetlen a több száz találatot végigfésülni - nem vagyok már olyan fiatal, hogy a hátralévõ éveimet a PCWorld fórumának a böngészésére szánjam.

Évek óta a Pandát használom, a DVD mellékletrõl. Havonta leszedem, az újat telepítem, aktiválom. Macerás, igen. Foglalkoztat a gondolat, hogy mégis megveszem külön pénzért, és akkor hosszabb ideig nem kell bajlódnom a telepítéssel. Talán. Csakhogy ahhoz az "ingyenesnek" is olyannak kéne lennie, hogy biztos legyek benne: jól választottam.

Már talán több, mint egy éve tapasztalom, hogy a megszokott aktivációs mûveletnél visszautasít. Eddig különféle emailcímekkel próbálkoztam, míg végül valamelyiket elfogadta. Most azonban egyelõre semmilyen emailcímmel nem tudok aktiválni: IPB kép

A Panda supporthoz fordultam, egyetlen pozitívum, hogy gyorsan válaszoltak. De olyan nesze semmi, fogd meg jól módon. Itt van a levélváltásunk:

Tisztelt ....!

A PC-World újság mellékletén egy 30 napos promóciós verzió van, mely egy e-mail címre egyszer aktiválható tavaly januártól.

Kérjük vegye fel a kapcsolatot Kereskedelmi Csoportunkkal kedvezményes vásárlással kapcsolatban a (06-1) 469-60-80-as telefonszám 1-es számú mellékén, vagy a hungary@hu.pandasecurity.com e-mail címen!

Amennyiben további információra van szüksége, vagy bármilyen kérdése felmerül, kérjük keressen minket bizalommal!
Vírusmentes környezetet, zavartalan munkát kívánunk!
Amennyiben levelünkre 15 napon belül nem érkezik válasz Öntõl, úgy problémáját megoldottnak tekintjük.
Kérjük, hogy az átláthatóság érdekében válaszleveleibõl ne törölje annak elõzményét!
Ha további információra vagy azonnali segítségre van szüksége, lehetõsége van a telefonos terméktámogatás igénybevételére!

Hálózatos ügyfelek részére központi telefonszámunkon ingyenesen.  
Dobozos termék felhasználóink számára:
Panda Antivirus Pro 2010/2011, Panda Internet Security 2010/2011, Panda Global Protection 2010/2011, Panda for Netbooks 2010 valamint Panda Internet Security for Netbooks

Telefonszám: 06-91-300-299 (Emelt díjas telefonvonal, 155 Ft + ÁFA / perc)
Vírusmentes környezetet, zavartalan munkát kívánunk!

Üdvözlettel,

PANDA SECURITY
Terméktámogatási Csoport
http://www.pandasecurity.com
mailto:support@hu.pandasecurity.com

PANDA SECURITY One step ahead.

Kövessen minket:
Twitter | Facebook | YouTube | The Web | PandaLabs Blog
Panda Cloud Protection
Készítsen egy felhasználói fiókot és Próbálja ki ingyen.
Mielõtt kinyomtatná, kérjük gondolja át, hogy feltétlenül szükséges e.

-----Original Message-----
Date: Mon, 17 Jan 2011 22:43:09 +0100
To: support@hu.pandasecurity.com
Subject: Aktivációs probléma

> >Tisztelt Szolgáltató!
> >
> >Kérem szíves segítségüket a havonta rendszeresen elõforduló aktiválási problémámhoz.
> >Szemléltetésül csatolom az elõzõ havi aktivációs adataimat, ill. hogy milyen hibaüzenetet kapok különféle próbálkozásaimra.
> >Rendszeresen az elõfizetés ellenében a PCWorld dvd mellékletén havonta kapott Panda Global Protection terméket installálom (újra), a jelenlegi  3.01.00  számot jelez ki, talán ez lehet a verziószám, ez egyértelmûen nem derül ki a Help/About  Panda Global Protection információból.
> >Régóta - talán több, mint egy éve - kínlódok azzal, hogy valamiért nem fogadja el az emailcímet, legalábbis erre utaló magatartást tanúsít, és rendszeresen próbálgatom nagyszámú emailcímeimet sorra, van közöttük @gmail.com, @interware,hu, @chello.hu, @yahoo.com vegyesen.
> > Nem hinném, hogy a hibaüzenet, amit kapok, releváns, hiszen a Panda értesítéseket kapom minden eddig használt emailcímemre, és egyébként is mindegyiket használom rendszeresen. Nincs semmi különös beállításom, a default értékeket használom általában.
> >Alapállásban mindig  a legutoljára használt emailcímet és Client numbert adom be neki, de ezt általában kapásból elutasítja. Ezután próbálgatok mindenféle variációt: kliens szám nélkül, majd újabb és újabb emailcímmel, már kliens szám nélkül, más országok választásával is. Eddig az a benyomásom, hogy a már egyszer használt emailcímet nem engedi soha többé újra használni. Bár mintha néha elõfordult volna.
> >Egyszerûen nem tudom követni. Talán az eddigi összes mailcímemet felhasználtam már, jelenleg ugyanis egyik meglévõt sem fogadja el.
> >Egyszer már telefonon is hívtam Önöket ezzel a problémámmal, már nem emlékszem, hogy tudtak-e használható tanácsot adni, vagy csak véletlenül egyik emailcímemet mégis sikerült elfogadtatnom végül.
> >Mindenesetre a probléma azóta is havonta fennáll. Talán az mégse megoldás, hogy minden hónapban hozzak létre egy új emailfiókot csak azért, hogy a Panda aktiválást meg tudjam csinálni.
> >Foglalkoztat a gondolat, hogy tartósan megvásároljam a terméküket, mert nem kényelmes ezt a havonta újrainstallálást csinálni még akkor se, ha rendben mûködne. De elbizonytalanít, hogy ha ilyen hibák vannak a termékükben, akkor hogyan is vásárolhatnám meg. De a másik gyanú sem ad okot a bizalomra: netán így térképezik fel, hogy ki milyen címeket használ?
> >Egyik eset se fest pozitív képet. Pedig egyébként meg lennék elégedve a termékkel, megszoktam, nem szívesen tanulnám meg egy másik cég másfajta termékeinek másfajta  hibáit.
> >Köszönettel várom mielõbbi válaszukat, segítségüket.

A válaszukból most kiderült, hogy itt (már) szó nincs  arról, hogy a PCWorld elõfizetõi havonta bónuszként megkapnák 30 napra a Panda valamelyik változatának a használati lehetõségét. Csak az az érdekes, hogy sem a PCWorld, se a Panda gazdái nem kívánták errõl a felhasználókat tájékoztatni - legalábbis könnyen észrevehetõ módon. Én ennek az infónak most, visszamenõlegesen se lelem nyomát, egyelõre. Ha úgy veszem, a felhasználók megtévesztésének esete forog fenn. Mondhatnám: becsapása.

Az rendben van, hogy ingyenes (?) szoftvert használó ne várja, hogy örökké ingyen használhatja. De azért a tisztesség úgy kívánná, hogy a felhasználási feltételeket korrekten a felhasználó tudomására hozzák. A Panda gyártó és a PCWorld is. Hogy legalább legyen ideje felkészülni, hogy egyszer csak már nem tudja többé használni, és addigra gondoskodjék valami fizetõs (vagy egyéb) védelemrõl.  Ha nem eufemizálva akarok beszélni, akkor azt mondom, hogy a Panda&PCWorld jól átvert a palánkon, behúzott a csõbe, zsarol, meg ilyesmi. Elfeledve azt, hogy esetleg a potenciális vevõt így bizony el lehet veszíteni. És másokat is óvni fog attól, hogy Panda terméket / PCWorld újságot vegyen.

Hab a tortán, hogy a PCWorld a januári számában olyasmit ír a Panda használatához instrukció gyanánt, amit eddig még sose találtam az installáláskor: "elsõ indításkor kérhetünk termékkulcsot e-mail címünk ill. meglévõ Panda ügyfélszámunk beírásával". Csak épp azt nem lelem, hogy hova is kéne egyik vagy másik adatot beírni ahhoz, hogy termékkulcsot kapjak. Eddig a sikeres aktiválás után magától adott egy "Product activation code:"-ot, amit aztán semmire se használtam.  Mondjuk, eddig nem is éreztem ezek hiányát, csak most gáz van, és nem maradhatok védelem nélkül, és itt állok megfürödve, percek alatt nem tudok elrohanni egy boltba, hogy vegyek egy fizetõset. De ezek után hogyan is bízhatnék a Pandában?

És most már hiába próbáltam egy vadiúj emailfiókot csinálni, hogy legalább a vásárlásig legyek védve, azt se fogadja el. Talán az IP címet jegyezte meg, és így semmit se tehetek. (Jó, tudom, az IP címet is lehet takarni, de az is macera, mert nincs készenlétben a takaróprogram.)

Ha valaki mégis adna valami használható tanácsot, megköszönném.
Esetleg tudnátok ajánlani valami komplett, egyfelhasználós védelmi csomagot, aminek azért nem túl magas az ára, de hosszú távú megoldás lehetne az otthoni gépem számára? Esetleg hol és hogyan érdemes vásárolni védelmi csomagot?
Köszönöm

#86 ramatyi

ramatyi
  • Vendég

Elküldve: 2011. január 23. 18:42

Most, utólag elbizonytalanodtam: lehetséges, hogy a Panda support még ahhoz se vette a fáradtságot, hogy megértse, mi is a problémám? Tényleg igaz lenne, hogy aki már egyszer valaha egy emailcímmel aktiválta a PCW valamelyik dvd mellékletérõl származó Pandát, akkor azzal az emailcímmel már az összes, újabb, ezutáni dvd mellékletrõl telepített Pandát soha nem tudja aktiválni többé? Csak egy vadiúj emalcímmel? De akkor én miért nem tudok aktiválni most egy vadiúj emailcímmel? Legalább vallják már be, ha IP címet figyelnek, a 7százát!

#87 SkyBird

SkyBird
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.347

Elküldve: 2011. január 23. 18:43

A konkrét Panda problémádra én nem tudok megoldást, minthogy sohasem aktiváltam ilyen Panda kódot. Ennek pontos mikéntjét se tudom.
Az elég nyilvánvaló, hogy egy email címről havonta csak 1 db kód, program regisztrálható.
Ami minden normális esetben (és más cégnél) azt jelenti, hogy a következő hónapban pedig újra lehet ugyanerre az email címre regisztrálni.
Még az lehet, bár elég ökörség, ha így lenne, hogy csak újratelepítéssel lehet újra regisztrálni.  roll.gif

Nem tudom mennyi alatt jön meg a regisztráció, de esetleg  próbálkozhatsz a 10 Minute Mail email címmel.  ani_wink.gif  Ha elfogadja a Panda.
Az IP cím nem lehet probléma, de magyarországinak kell lennie.

Annyira azért nem hiszem, hogy védelem nélkül maradnál. Ha semmiképpen nem jön össze a Panda, akkor uninstall.
A PC World ha úgyis megvan, annak kódjával tudsz regisztrálni 1 hónapi NOD32-re is.  smile.gif

#88 ramatyi

ramatyi
  • Vendég

Elküldve: 2011. január 23. 20:06

SkyBird, köszi a tanácsaidat.
Azt értem, hogy egy havi példányról egy emailcímmel aktiválhatok. Na de minden hónapban az új dvd-rõl telepítek (elõzõ havi uninstall, és az új dvd-rõl install, aztán aktiválás). Tehát ezt nem értem. Sehogyse stimmel, hiszen már kínomban gyorsan két új emailcímet is csináltam már, és egyikkel se engedi továbbra se aktiválni a legújabb dvd-n lévõ példányt.

A probléma még az, hogy egy kicsit félek új védelmi rendszert megtanulni, mert ha valamit rosszul csinálok vele, telepítéskor, beállításkor, akkor seperc alatt tönkre vágnak a betörõk. Úgyhogy nagyon aggódom, és dühös vagyok a Pandásokra és a PCW-re is.

#89 ramatyi

ramatyi
  • Vendég

Elküldve: 2011. január 23. 20:13

SkyBird, persze, hogy nem fogadja el ezt a 10perces emailcímet se. Hiszen ez tán nem is érvényes domain, azt azért talán csak-csak ellenõrzi. Esetleg még megpróbálok egy régebbi dvd-rõl installálni, talán a decemberirõl, mert az is lehet, hogy ezen a januárin egy tuti selejt Panda van.

IDÉZET(SkyBird @ 2011. január 23. 18:43) Üzenet megtekintése
A konkrét Panda problémádra én nem tudok megoldást, minthogy sohasem aktiváltam ilyen Panda kódot. Ennek pontos mikéntjét se tudom.
Az elég nyilvánvaló, hogy egy email címrõl havonta csak 1 db kód, program regisztrálható.
Ami minden normális esetben (és más cégnél) azt jelenti, hogy a következõ hónapban pedig újra lehet ugyanerre az email címre regisztrálni.
Még az lehet, bár elég ökörség, ha így lenne, hogy csak újratelepítéssel lehet újra regisztrálni.  roll.gif

Nem tudom mennyi alatt jön meg a regisztráció, de esetleg  próbálkozhatsz a 10 Minute Mail email címmel.  ani_wink.gif  Ha elfogadja a Panda.
Az IP cím nem lehet probléma, de magyarországinak kell lennie.

Annyira azért nem hiszem, hogy védelem nélkül maradnál. Ha semmiképpen nem jön össze a Panda, akkor uninstall.
A PC World ha úgyis megvan, annak kódjával tudsz regisztrálni 1 hónapi NOD32-re is.  smile.gif

#90 SkyBird

SkyBird
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.347

Elküldve: 2011. január 23. 21:16

IDÉZET(ramatyi @ 2011. január 23. 20:06) Üzenet megtekintése
A probléma még az, hogy egy kicsit félek új védelmi rendszert megtanulni, mert ha valamit rosszul csinálok vele, telepítéskor, beállításkor, akkor seperc alatt tönkre vágnak a betörők.

Olyan nagyon sok beállítás a NOD32-re nincs. Az alapértelmezettet lehet turbózni kicsit a félősebbeknek, de elrontani nem lehet.
Nem is értelek. Havonta uninstall? Tényleg? Ahogy céges ökörségként írtam?
A helyedben vágnám ki a francba. A NOD32-nél elég kódot frissíteni. De biztos van aki a ragaszkodás, megszokás, bizalom miatt feszt újratelepítget egy Pandát.
A NOD32 telepítés sem hosszú, de erre a következő frissebb verziót nyugodtan rátelepítheted. Ha a kód már nem érvényes, csak annyi, hogy az adatbázist nem frissíti.

Még az lehet, hogy a Panda eltávolítás nem sikerült tökéletesre. Valami registry tartalom vagy szolgáltatás beragadt.

#91 maci2011

maci2011
  • Vendég

Elküldve: 2011. február 9. 09:18

Hy mindenki!

Elõre is elnézést kérek mindenkitõl, nem vagyok egy nagy fórumozó.

Kedves wrxsti29
Jelenleg nekem is éppen ez a problémám. A 2011-es Panda internet security-vel!...Ezért is találtam most éppen ide...A karanténban nincs semmi, de ha elszeretném távolítani az egész alkalmazást,a többit nagyon pontosan leírtad. Nos, Én is régi pandás vagyok 4-5 év...ilyet még nem pipáltam! de mondok jobbat,tegnaptól a billentyüzetem sem jó...valamiért...ez egy másik éppen amirõl írok, és egy játéknál amivel tegnap gond nélkül játszottam nincs hang...a mai naptól...Nos én ezt jelenleg most mind a pandának tulajdonítom és gyanítom igazam lesz..azok a karanténba kerül fájlok...amik amúgy a karanténban sehol nem láthatóak...Az én esetemben az történt,h az internet kapcsolattal is gondok voltak a tegnapi nap reggele során ezért internet kapcsolat nélkül teljes átvizsgálásra kérlem a pandát.Amikor haza értem kilépett mindenbõl. A részletes jelentésben ugye meg lehet nézni, h mikor kezdte a keresést. Nos ebben az esetben nem látható, hogy mikor fejezte be!!...Én végül este a karantén probléma ellenére levágtam az egészet.Visszatettem a kedvencem a 2010-est.Most minden okés. A hangok nem jöttek vissza. de végül megoldódott. Valamiért valami bepipálta, hogy ne legyen hang azaz szoftveresen le volt csak némítva. Szerintem bátran szedd le! Az, h tele vagy vírussal meg egyéb jótanácsokat a helyedben teljesen kizárnám. A panda nekem már milliószor bizonyított. Néha van valük egy kis probléma de melyikkel nincs?...

Kedves Ötvös Tomi!

wrxsti29 Szerintem éppen azt mondta, hogy éppen hogy NEM látja, NEM látni milyen fájlokról van szó..hiszen a karanténban NEM lelhetõek, NEM láthatóak...õ)

ramatyi
kedves sorstársam!
Érdekeseket mondasz!...-)
4-5éve pandás vagyok én is...de hogy segítsek rajtad elmondanám én meg gondolom
még jópár ezren a pc world nélkül eddig ugyan ezt megcsinálatuk amit te a havi melléklettel...-))
Én szintén havonta törlöm/újratelepítem...EDDIG!!! kb 2011 január közepéig...Gyanítom egyforma a problémánk. kb a fent említett idõponttól nem lehet aktiválni..A 2010-es példányt!! Én eddig úgy csináltam, hogy telepítés után befrissítettem, aktiváláskor benyomtam neki egy kamu e-mail címet és már kész is volt....1 hóig semmi gond. de hogy mondjak szebbet, a licenc nem megvásárlásának részemrõl nem csak az anyagi része végett volt/van..Nekem kb 25-30 nap eltelet után eléggé jelentõesen belassította/belassítja a gépet...Gyanítom másoknak is csak esetleg nem veszik észre, vagy elõbb leszedik,mint 25-30 nap...stb.Nos eltudom képzelni hogy mondjuk 65 nap panda létnél már meg sem mozdulna a gépem..ezt pedig nem igazán szeretném sem megélni sem pedig kivárni...és mindezért még fizetni is...Állítólag ez a 2011-es változat sokkal kevesebb gépigényü és jóval gyorsabb keresõmotorja is van...MINDEN évben ezt mondják!!!...Nos az említett 25-30 nap elteltével ez nem észrevehetõ..mert szerintem ennyi idõ alatt már kismillió szálon behálózza a gépet..Véleményem szerint ez a 2011-es változat a leg trébb!..Lassan de biztosan elérik, hogy kiszeressek a pandából..Nod32-t hagyjuk.Gyorsaságban fényévekkel a panda elõtt jár..nem véletlenül..ennek azaz oka, hogy semmit nem csinál azaz amiért létre hozták azt nem csinálja. Még egy igen érdekes dolgot megosztanék az olvasókkal. A 2010 Panda Internet Security 6 biztonsági rést észlel nálam. ez mondjuk hihetõ is nekem mert egyszer egy szedett vedett xp-vel írtam felül a rendszer azóta is ez van fent...(2,5éve)  Az érdekesség az, hogy ugyan erre a rendszerre a 2011-es (16.00) Panda Internet Security egyetlen egy biztonsági rést sem észlel !! Üdv néktek!

#92 Ötvös Tomi

Ötvös Tomi
  • Látogató

Elküldve: 2011. február 14. 13:23

Én egyet tudok ajánlani:

Itt egy hivatalos eltávolítója a Pandának:

http://www.pandasecurity.com/homeusers/support/card?id=55509

Ez elvileg leszedi teljesen, de utána elfelejteni a "macit", és mást keresni helyette. Én is nagyon szerettem ezt a progit, amikor legelõször megjelent a PC World-ben, fürge és hatékony program volt. Amióta bevezették a viselkedés-analízist, azóta egy lomha lajhár lett belõle. nekem is visszafogja a gépem, fõleg az indítás lassú.
Pedig próbáltam mindent, memóriabõvítés, felesleges szolgáltatások kikapcsolása, fix IP cím stb.

Amelyik antivírus program nem vert át eddig, az az Avira és a Kaspersky. Sajnos az Avira komplett csomagját már nem lehet 90 napra regisztrálni. A Kaspersky IS-t vettem meg. Az IS csomagok között az egyik legolcsóbb. Kicsit zavaró lehet, hogy lassabban jönnek le a frissítések, de a mai széles sávnál ez nem gond.Nem akarom agyondicsérni, de nekem bevált. Nagy tudású program.
De bármit is választatok, ennyi macera többet nem lesz egyikkel sem, mint a Pandával.

#93 BlackSeven

BlackSeven
  • Látogató

• Hozzászólás: 134

Elküldve: 2011. február 14. 18:42

Itt van egy nagyon kiváló registry takarító. >>  Registrar Registry Manager 6.52.   A Free Lite Editiont kell letölteni. Beírni azt, hogy PANDA és amit talál azt mindet törölni. Nálam a Panda Cloud után, pedig mindenütt ahol csak találtam kitakarítottam minden panda bejegyzést és mappát még vagy 100 bejegyzést talált ez a program. Győztem törölni.
Minden más szoftver után is ki tud takarítani teljesen és hatékonyan, ezért bátran ajánlom a használatát.

#94 Ötvös Tomi

Ötvös Tomi
  • Látogató

Elküldve: 2011. február 15. 10:35

Igaza van az elõttem szólónak. A programot én is próbáltam, valóban talál még bejegyzést. Még az elinduló szolgáltatások között is volt Panda bejegyzés. Nyilván a Panda azért úgy írja meg az eltávolítóját, hogy "jusson is, maradjon is."

#95 ramatyi

ramatyi
  • Vendég

Elküldve: 2011. február 16. 20:52

Sziasztok!
Köszi a tanácsokat, részemrõl a Pandával szakítottam. Véglegesen az tette be a kaput, ahogy a Panda support válaszolt. Egyetlen mondatban elintézett, meg se értve a problémát, de 20-30 mondatban ajánlotta magát, hogy ugyan vegyem már meg pénzért a terméküket, mert hogy az óh, mily nagyszerû.

Hát ezek után nem hogy pénzért, de ingyér' se kell egy termék.
Így aztán a szakítás végleges és teljes és örökre szól. Úgyhogy a továbbiakban a Pandával kapcsolatban semmi se érdekel.

Most az ESET Smart Securityvel bútoroztam össze. Egyelõre biztos, hogy a rendszert nem fogja úgy, mint a Panda tette. És mintha felhasználóbarátabb is lenne. Bár nem volt még idõm minden zegzugát áttanulmányozni, de remélem, hogy jól véd. Hogy kapcsolatunk hosszú távra szól, ez majd a következõ idõszakban, különösen egy regisztrációfrissítéskor fog kiderülni.

A registry takarítás Pandától függetlenül is egészséges, mert a szoftverek állandóan növekvõ szemétdombot csinálnak a gépen folyamatosan. Csak hát a takarításhoz mélyebb rendszerismeretek kellenének, és hát arra szinte egy külön élet kellene. A registry meg különösen a rendszer G-pontja :-) A rendszer - nem eléggé hozzáértõ kezektõl - úgy el tud menni, hogy talán sose jön vissza :-)

Üdv. mindenkinek

#96 Ötvös Tomi

Ötvös Tomi
  • Látogató

Elküldve: 2011. február 17. 08:13

Amit még ajánlani tudok a Registry biztonságos takarítására:

http://www.wisecleaner.com/products.html

Az ingyenes változat bõven elég. megjelöli azokat zölddel, ami eltávolítható, és el is távolítja egy gombnyomással. Én már több, mint 1 éve használom, eddig semmi olyat nem törölt le, amit utána megbántam volna. Ugyanakkor érezhetõ volt a hatása. Ugyanezt nem mondhattam el az Ashampoo termékeirõl. Néha a PC World mellékletein is feltûnik. Ez utóbbi már volt, hogy beletörölt dolgokba.
A Ccleaner+Wise Registry Cleaner páros nekem nagyon bejött. Persze, tucatnyi hasonló program van, ez csak egy a sok közül.

#97 wrxsti29

wrxsti29
  • Látogató

Elküldve: 2011. február 22. 10:28

Sziasztok! Ami a karanténban van,ha van egyáltalán,mert nem látni semmit figyelmen kívül hagytam.Simán leszedte a régit.De most van egy másik problémám. Tegnap feltettem a 30 naposat megint.Frissítette magát szépen,újraindítást kért,de ma reggel megnyitottam a kezelõfelületet és kiírta hogy "Kérem indítsa újra a számítógépet hogy védett maradjon". Újraindítottam,majd beléptem a kezelõfelületre és megint ugyanezt írta ki.Kezd elegem lenni ebbõl a 2011-es verzióból.

#98 TheSaurida

TheSaurida
  • Törzstag

• Hozzászólás: 237

Elküldve: 2011. február 22. 14:28

A Panda szerint addig vagy védett, amíg a gépet indítgatod újra, és nem dolgozol holmi kétes programokkal, illetve nem szörfölsz holmi kétes helyeken... ani_wink.gif
TheSaurus vagyok, csak megbolondult a rendszer. Ez. Is.

#99 wrxsti29

wrxsti29
  • Látogató

Elküldve: 2011. június 21. 19:35

Sziasztok!
A mai nap az elsõ indítás után a gépem kiírta hogy a Panda Permanent Protection hibát észlelt ezért leállt.
Légyszíves segítsetek mi a teendõ ilyenkor?

#100 Spányik Balázs

Spányik Balázs
  • Fõkolompos

• Hozzászólás: 13.818

Elküldve: 2011. június 21. 20:38

Újratelepítés?

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó