Ugrás a tartalomhoz

Ha nem tudnál bejelentkezni, kattints ide.

Windows mellé Linux telepítése

• Please log in to reply
49 válasz erre a témára

#1 djsenki

djsenki
  • Vendég

• Hozzászólás: 9

Elküldve: 2008. január 6. 16:24

Sziasztok!
Windows XP mellé szeretnék linuxot telepíteni, úgy hogy a windows is megmaradjon és ne legyen adatvesztés. Próbálkoztam már ubuntuval de akkor a teljes merevlemez törlõdött. Valami kis mértû verzióra gondoltam ami 1 CD-n elfér.
Elõre is kösz a segítséget.

#2 greenstone

greenstone
  • Törzstag

• Hozzászólás: 332
  • Lakhely:Székesfehérvár

Elküldve: 2008. január 6. 17:54

Érdekes, mert nekem az ubuntu simán felment az XP mellé, úgy hogy nem lett semmi adatvesztés. Itt találsz egy jó leírást róla, hogy hogyan telepítsd fel a windows mellé.

Sok sikert. ani_wink.gif

#3 mucsi95

mucsi95
  • Látogató

• Hozzászólás: 40

Elküldve: 2008. január 6. 18:01

Szia! Telepítés előtt ajánlott felpartícionálni a winchestert! Az XP-nek NTFS fájrendszerű, az Ubuntunak pedig egy min. 2Gb-os EXT3 és egy min. 512Mb-os SWAP(memóriától függ) partíció kell! Ha a két op.rendszer között fájlcserélési vagy másolási lehetőséget is szeretnél akkor létre kell hozni egy FAT32-es partíciót is, melyet mindkét op.rendszer ír, olvas! (Olvasni olvassa az alapkernel az NTFS-t de írni nem!)

#4 Gereby

Gereby
  • Veterán

• Hozzászólás: 6.874

Elküldve: 2008. január 7. 07:36

Az Ubuntunak telepítéskor több módja van:
1. Felhasználja az egész vinyót.
2. Linux partíciókat használja föl.
3. Kézzel állítod be.

Ha picit ért hozzá az ember, akkor ajánlatos az utóbbit használni.

Egyébként NTFS írható, és olvasható mostmár. Csak komolyabb használatnál nem ajánlatos, ugyanis igen erõforrás igényes.

#5 djsenki

djsenki
  • Vendég

• Hozzászólás: 9

Elküldve: 2008. január 7. 13:49

Kösz, de nekem nem ubuntu kell hanem uhu vagy más.

#6 Doc

Doc
  • Törzstag

• Hozzászólás: 905

Elküldve: 2008. január 7. 14:48

Manuális partícionálás, kislemezre a GRUB-ot, majd szerkeszteni kell a boot állományt, és már kész is.
De elõször a manuális partícionálás ügyében nézz körül, mert ott lehet elég nagyot bakizni.

#7 robyca

robyca
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2008. április 18. 17:11

Sziasztok!
A következő a problémám!
Egy eltávolitható wincseszterre feltelepítettem egy ubuntut (ez az első alkalom,hogy ilyesmivel próbálkozom) és az alapwinyómon egy xp van!Meg is örültem a dolognak,hogy nagyon simán ment minden.
Inditásnál szépen kiválaszthatom,hogy mit akarok használni,na de amikor véletlenül kivettem a linuxos vinyót,jött a probléma.Nem áll fel az xp,csak ha visszateszem a linuxos vinyót!
olyanokat irogat,hogy:
Grub loading stage1.5
error 21

És itt áll meg.!

Kérlkek,aki tud segitsen egy teljesen kezdő linuxos ill. dupla rendszert használónak. smile.gif

#8 Gereby

Gereby
  • Veterán

• Hozzászólás: 6.874

Elküldve: 2008. április 18. 20:24

A Grub nem szereti ha variálják a vinyókat. Ezt már én is tapasztaltam. Szerintem a legjobb megoldás ha a linuxot csak a cserélhetõ vinyóra rakod, arról is bootolsz, a windows-t meg az alap vinyóra. Boot menübõl pedig kiválasztod, hogy melyik kell.

#9 Doc

Doc
  • Törzstag

Elküldve: 2008. április 19. 21:07

Pontosan. Elsõ lépésként az alap lemezre telepíted az XP-t, majd a másikra a linuxot úgy, hogy a grub a linuxos lemezen legyen (IDE2). Ilyenkor ha bent van a linuxos lemez, akkor grub boot menüvel, ha meg nincs akkor simán indul az XP.

#10 krazoli

krazoli
  • Vendég

• Hozzászólás: 1

Elküldve: 2009. január 13. 16:55

Sziasztok!
Már jó ideje ismerkedem linux disztrókkal, és úgy döntöttem, a live cd, és wubi után, fel is telepíteném.
Na itt jöttek a gondok! Elõször letöltött ubuntu cd-vel próbálkoztam, de a telepítés kb 25%-nál lefagyott, sokszori kísérlet után is. Aztán gyári ubuntu jött, de ugyanaz a jelenség annoyed.gif (UHU-nál is) Majd az opensuse DVD, de az is a telepítésnél halt meg, bár ez végre kiírt valami driver problémát. A gépem nem túl fiatal, de ettõl idõsebbre is feltették, gond nélkül  annoyed.gif
-AMD DURON
_NVIDIA GeForce Fx 5500
ja, és most Vista van rajta
Segítsetek légyszi, mi lehet a probléma oka, és persze mi lenne a megoldás?
krazoli

#11 arpsoft

arpsoft
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.683

Elküldve: 2009. január 13. 20:25

És mi volt a hibaüzenet?
Nem lehet, hogy az UBUNTU-nál egyszerûen csak türelmetlen voltál?
Ha egy problémát nem lehet megoldani, akkor meg kell kerülni. Ha azt sem lehet...

#12 gabesz86

gabesz86
  • Vendég

• Hozzászólás: 5

Elküldve: 2009. január 30. 07:47

Hali mindenki!

Nekem is lenne egy kis problémám. Laptopon van Ubuntu és Windows is. Elõször feltettem a win-t, rá az ubuntut s minden jó volt, amíg nem tettem ismét fel a windows-t. Azóta nem tudom kiválasztani, hogy melyik induljon, hanem indul automata a windows. Hogy tudom megoldani, hogy ismét kiválaszthassam az indítani kívánt rendszert? Jelzem, hogy nem igen értek a linuxokhoz, inkább csak ismerkedek vele, szóval lehetõleg részletes megoldási algoritmust várok. smile.gif

Elõre is köszi!

#13 KGigi

KGigi
  • Veterán

• Hozzászólás: 10.903
  • Lakhely:Budapest

Elküldve: 2009. január 30. 10:44

Hajrá

A boot partíciót a LiveCD-n is megtalálható GParted partícionálóval tudod megnézni.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#14 gabesz86

gabesz86
  • Vendég

Elküldve: 2009. január 30. 11:47

Ebben a témában elég benga vagyok, szóval a leírás nem volt elég. smile.gif
még a "parancssort" elõ is tudtam vadászni a livecd-vel bebootolt ubuntun, de a következõt már nem tudtam elvégezni:
"Elsõként keressük meg, hogy melyik partíció tartalmazza a root partíciót a /boot mappával, majd azt csatlakoztassuk fel mondjuk a /mnt mappába közvetlenül."

Egyrészt nem tudom hogy kell csatlakoztatni (vagy hogy mi az), másrész meg nem értem, hogy a meghajtót vagy a /boot könyvtárat kellene csatlakoztatni.

Ha idõd engedi taníts! smile.gif

Köszi!

#15 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 30. 12:47

Ez némileg egyszerûbb és szabványosabb, rosszat linkeltem smile.gif Ha ezzel sem boldogulsz, akkor szívesen segítek.
"Violence is the last refuge of the incompetent."  /I. Asimov/ | "A Windows tűzfal biztonsági okokból letiltotta a következő alkalmazás futását: Windows tűzfal."

#16 gabesz86

gabesz86
  • Vendég

Elküldve: 2009. január 30. 12:56

Köszi szépen. Angol nyelvtudásom kicsit gyatra, de elég részletes leírásnak tûnik, remélem menni fog. Idõ közben nekiláttam szétszedni egy erõsítõt, így most nem kezdem el fordítgatni meg értelmezni az általad belinkelt oldalt, de este fele szerintem megnézem. Mindenféleképpen jelentkezni fogok még. smile.gif

#17 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 30. 13:12

Akkor magyarul: smile.gif

1) Bebootolsz Ubuntu LiveCD-ről
2) Nyitsz egy terminált
3) Beírod ezt:
KÓD
sudo grub

Ezután a terminálban grub> -ot fogsz látni

4)
KÓD
find /boot/grub/stage1

Ez megadja, hogy melyik partíción van a grub (ami nem tűnt el, csak megsérült az XP telepítése során).

5)
KÓD
root (hd?,?)

Értelemszerűen a két kérdőjel helyére az kerül, amit az előbb kidobott a terminál.

6)
KÓD
setup (hd?)

7)
KÓD
quit

Újraindítva elvileg újra a grub fogad.

#18 gabesz86

gabesz86
  • Vendég

Elküldve: 2009. január 31. 12:27

Szevasz fõnök!

Ahogy leírtad.... sorba bepötyögtem a terminálba, aztán minden korrektül megy! Köszönöm a segítséget tényleg. Kérdeztem linuxban jártas emberkéket is, de nem vágták. Nagy segítség volt! THX
Régebben volt egy srác nálam, az átírt egy fájlt ubuntuba egy picit s azzal módosította az alapértelmezetten induló rendszert és a várakozási idõt. Azt még megkérdezném, hogy merre találom a fájlt? Hátha késõbb piszkálni támadna kedvem smile.gif

Üdv.: Gabesz

#19 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. január 31. 13:10

Terminálba írd be, hogy

KÓD
gksudo gedit /boot/grub/menu.lst

Angolul, de minden le van írva. A bootsorrendet vagy a várakozási időt egy-egy szám átírásával tudod változtatni.

#20 gabesz86

gabesz86
  • Vendég

Elküldve: 2009. február 2. 10:10

Köszönöm még1x mindent. Számomra nagy segítség volt.

Üdv.: Gabesz

#21 Doc

Doc
  • Törzstag

Elküldve: 2009. február 2. 10:56

Vagy próbáld ki a startup manager-t ami grafikus felületen navigál. És módosítá elõtt mindenképpen készíts biztonsági másolatot a menu.lst-rõl mert itt is lehet szép dolgokat elírni.

KGigi:
Kb. egy hónapja én is megjártam xp újratelepítésnél a procedúrát.
Korrekt leírás.

#22 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. február 2. 13:52

Köszönöm smile.gif

#23 gabriel08

gabriel08
  • Látogató

• Hozzászólás: 170

Elküldve: 2009. augusztus 6. 11:00

Nem 100%-osan ebbe a topicba illõ hozzászólás következik, de mégis ide írnám, mivel ehhez van a legtöbb köze szerény véleményem szerint.

Most jött ki kb. 1-2 hónapja a következõ kis Portable alkalmazás, mely egy Linuxos (XTerm), multitabos terminált indít el a Windows rendszeren. Nagyon hasznosnak tartom, mivel rengeteg Linux parancsot tartalmaz és belsõ fájlrendszerébe automatikusan felcsatolja a partíciókat, melyek írhatóak is. Teljesen biztonságos, minden komponens forráskódból lett lefordítva Win32 környezetre, szóval inkompatibilitási problémáktól nem kell tartani.  smile.gif  (legalábbis eddigi tapasztalataim szerint  tongue.gif )

http://mobaxterm.mobatek.net/en/

Felrakhatóak hozzá a következõ plugin-ok is: (Többek között GCC és G++)

http://mobaxterm.mobatek.net/en/download/plugins.html

edit: mégegy okos dolog amit most találtam. A Registry-t is felcsatolja külön mappába, ami ezek után könnyen szerkeszthetõ.

#24 jagdtigger

jagdtigger
  • Veterán

• Hozzászólás: 2.143
  • Lakhely:Győr

Elküldve: 2009. november 27. 16:26

Kéne egy kis segítség, megcsináltam azt amit KGigi írt de az utolsó elõtti lépés után ezt dobja vissza:
grub> setup (hd0)
Checking if "/boot/grub/stage1" exists... yes
Checking if "/boot/grub/stage2" exists... yes
Checking if "/boot/grub/e2fs_stage1_5" exists... yes
Running "embed /boot/grub/e2fs_stage1_5 (hd0)"...  16 sectors are embedded.
succeeded
Running "install /boot/grub/stage1 (hd0) (hd0)1+16 p (hd0,5)/boot/grub/stage2
/boot/grub/menu.lst"... failed

Error 12: Invalid device requested

#25 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. november 28. 21:35

Valami nem okés neki. Biztosan jó helyet adtál meg?

#26 jagdtigger

jagdtigger
  • Veterán

Elküldve: 2009. november 28. 23:17

Igen, az előzmény viszont most látom kimaradt, szóval 2 partíciót letaroltam a winyóról(egyik sem linux-hoz tartózó partíció volt) és másnap reggel amikor a gépet indítottam a grub kiírt egy hibakódot csak elfelejtettem, ezután végigcsináltam amit írtál de a leírt hibánál elakadtam, ezután jött a win telepítőlemez és helyrepofoztam az XP-t. Dióhéjban ennyi.

#27 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2009. november 29. 17:58

Aha. De ha nem úgy szállt el a grub, mint ahogy én írtam, akkor egyáltalán nem biztos, hogy működik, amit írtam. Őszintén szólva nincs tippem. Próbálkozz az ubuntu.hu fórumán, nagyon segítőkészek.

#28 jagdtigger

jagdtigger
  • Veterán

Elküldve: 2009. november 29. 18:08

Ok, és kösz.

#29 gyongyosim

gyongyosim
  • Látogató

• Hozzászólás: 60

Elküldve: 2010. január 19. 19:07

Sziasztok!

Windows XP-re telepítettem VirtualBox-on keresztül a Linux Ubuntu-t. Alapból vezeték nélkül csatlakozom az internetre az XP-n, az IP DHCP-vel kiosztott.
A problémám a következõ:
Az Ubuntu-ban a terminalba ifconfig parancsot beírva teljesen más IP címet látok, mint amit az XP-ben (cmd - ipconfig /all)
Utánanézve ez teljesen "normális", az XP-ben a Hálózati kapcsolatok alatt látok egy "VirtualBox Host Only Network"-öt (VirtualBox Host Only Ethernet Adapter). Ha a "Tulajdonságok"-ra kattintok, minden (értsd például "Microsoft Network ügyfél, QoS csomagütemezõ, TCP/IP protokoll) ki van pipálva, kivéve a "VirtualBox Bridged Networking Drivert". A "TCP/IP protokoll" résznél beállítottam, hogy mindent automatikusan kapjon, leokéztam, erre nem mûködik az internet az Ubuntun. Mit csináltam rosszul?

De a legfõbb kérdésem: azt hogy tudom megcsinálni, hogy az Ubuntu-ra kattintva "normális", szóval pl. 192.168.0.154-es IP címet kapjak, és ne olyat például, hogy 10.0.2.15?
Illetve... meg lehet-e csinálni, hogy az Ubuntut használva õ is dhcp-vel kiosztott IP-t használjon, és normálisan használja a wifi adaptert?
Gondolom olyat nem lehet, hogy egyszerre az XP is és az Ubuntu is használja ugyanazt a wifi adaptert, és ugyanaz legyen az IP cím, de ha mondjuk XP-t használva az ip-m 192.168.0.154, akkor az Ubuntura kattintva az XP "letiltsa" a wifit, és engedje, hogy az Ubuntu legyen a "normális"... ?
Miket állítsak be?

#30 SkyBird

SkyBird
  • Veterán

• Hozzászólás: 5.393

Elküldve: 2010. január 19. 20:08

A 10.0.2.15 is ugyanolyan normális helyi hálós IP cím, mint az említett 192.168.0.154. Ha működik, akkor nem mindegy?  ani_wink.gif
De a lényeg itt mégsem ez persze. Alapértelmezetten a VirtualBox NAT-ot használ és DHCP szervert is nyújt.
Ennek beállításával tudod a dolgot szabályozni, illetve beállítani a VirtualBox host only adapter IP címét. Ebben a tartományban fog IP címeket is osztani. VirtualBox / Fájl / Beállítások / Hálózat.
Ha NAT van, akkor a guest op. rendszer hálókártyája nem lehet egy hálózaton a gazdagéppel, de ezt a VirtualBox NAT lekezeli.
NAT mellett automatikusan lesz net is, csak így hálózaton keresztül a gazda gépet nem láthatod.
Ha a bridge módot választod, akkor lesz egy hálózaton a gazda gép a vendég op. rendszerrel.
Ha van már DHCP szerver a hálózaton, pl. router, akkor a VirtualBox DHCP-jét célszerű kikapcsolni.
Ilyenkor a gazdagép hálókártyája és a VirtualBox host only adapter között híd kapcsolatot kell létrehozni. Pjotr szerint meg nem.

#31 gyongyosim

gyongyosim
  • Látogató

• Hozzászólás: 60

Elküldve: 2010. január 19. 21:03

Beállítottam a NAT-ot, de még mindig nincs internet a virtuális gépen...
A vezeték nélküli hálózat DHCP-vel kiosztott internetet kap, ugyanez van beállítva a "vezetékes" VirtualBox Host Only Network-ön. Vagy ennek valamilyen más IP-t kellene megadni? Ha igen, mit? mik lesznek az alapértelmezett átjáró és a DNS-kiszolgálókhoz mit írjak?

Egyébként visszatérve a kérdésre: ha mondjuk egy windowsos programmal megnézem, milyen IP-s gépek vannak fenn a hálózaton, akkor hogy tudom õket mondjuk megpingelni a virtuális Ubuntun? Csak mert szerintem ha én a virtuális gép szerint 10.0.2.15-ös IP-t kapok (és nem a megszokott 192.168.0.154-et), akkor a virtuális gép nem fogja "látni" mondjuk a 192.168.0.x-et, hanem helyette valamilyen 10.0.2.x-es ip-t kellene neki megadni.
A linuxhoz nem értek, nem ismerek olyan programot, amit feltelepítve láthatom, hogy kik vannak a hálón.
Nem tudom, érthetõen megfogalmaztam-e, vagy nagy hülyeség? smile.gif

#32 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

• Hozzászólás: 9.781

Elküldve: 2010. január 19. 21:26

Tök jó, hogy elmondtam, hol keresd a kérdésed. Másrészt bridgelve kellene lennie, és valószínûleg azért nincs neted, mert nincs aktiválva az eth0.
MCTS: .NET Framework 4, Web applications

#33 Hekk_Elek

Hekk_Elek
  • Látogató

• Hozzászólás: 62

Elküldve: 2010. március 9. 19:39

Lehetséges 1 Gb-s SD kártyáról bootolni?
A reklám a XXI. század legjelentõsebb mûvészeti ága.

#34 Csaba_#

Csaba_#
  • Veterán

• Hozzászólás: 4.248
  • Lakhely:Álmosd

Elküldve: 2010. március 9. 19:42

Lehetséges, bár a méret kevésnek tûnik egy Linux-hoz.
"Férfi-e az, ki nem teszi jobbá a világot?" /Mennyei Királyság/

#35 Hekk_Elek

Hekk_Elek
  • Látogató

Elküldve: 2010. március 9. 19:49

Sajnos csak max 1 gigát ismer fel.
Lehet valahogycsökkenteni a linuxon vagy növelni a felismerhetőséget?

#36 Einstein

Einstein
  • Törzstag

• Hozzászólás: 815

Elküldve: 2010. március 9. 20:10

[origo] SzoftverBázis korábban láttam olyan Linux-ot amely elfér egy CD-n/pendriver-on is, körül kell nézni a neten.

Találtam egyet: Pendrive Linux 2009
Egy dolog állandó: a változás.

#37 Hekk_Elek

Hekk_Elek
  • Látogató

Elküldve: 2010. március 9. 21:59

Köszi! Úgy néz ki futni fog.
De mit csináljak? Töltsem le a C:\-re és telepítsem az Sd-re, vagy egybõl töltsem az Sd-re és kész?

#38 KGigi

KGigi
  • Veterán

Elküldve: 2010. március 9. 23:09

A Damn Small Linux-szal is próbálkozhatsz.

#39 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

• Hozzászólás: 358

Elküldve: 2010. május 1. 07:12

IDÉZET
Pontosan. Elsõ lépésként az alap lemezre telepíted az XP-t, majd a másikra a linuxot úgy, hogy a grub a linuxos lemezen legyen (IDE2). Ilyenkor ha bent van a linuxos lemez, akkor grub boot menüvel, ha meg nincs akkor simán indul az XP.

Ezt úgy értelmezem hogy nálam a Win7 van fenn egy WD Sata lemezen+még van egy másik Sata is az adatoknak,installnak letöltésnek stb. Most szeretnék egy IDE-s lemezre ubuntu vagy Kubuntu 10.04 -et felrakni.Ezt úgy csinálom hogy azt a sata vinyót amin a Win7 van addig lehúzom az alaplapról míg a Linux telepszik az ide vinyóra, hogy ne turkáljon bele a boot menübe.Ha kész akkor visszadugom a másik vinyót is. Ezután hogy fogom eldönteni melyik oprendszer induljon?Lehet állítani hogy alapértelmezett legyen a Win7-es lemez bootoláskor?
A memória az amivel felejtünk.

#40 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2010. május 1. 07:59

BIOS és/vagy BOOT menu.

#41 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

Elküldve: 2010. május 1. 09:05

Na igen de a boot menüben csak azt írja hogy az elsõdleges boot az a "hard disc".No de melyik? Azt hol tudom állítani?Alaplap típusa a konfig-ban van.

#42 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2010. május 1. 09:07

Hard disk drive priority nincs? Almenüként esetleg?

#43 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

Elküldve: 2010. május 1. 12:24

Ezeket a beállításokat találtam. Azt nem értem a WD miért a 2.Miért nem 1-es?

http://imagerz.com/QEMVWEtvAwJWX15OQgVR
http://imagerz.com/QEMVWEtvAwJWX15JEAVR

#44 Pjotr

Pjotr
  • Veterán

Elküldve: 2010. május 1. 12:27

Akkor megtaláltál mindent. Azért nem 1. a WD, mert nem az 1. SATA portba van dugva (át ne kösd).

#45 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

Elküldve: 2010. május 1. 12:52

Köszi,akkor a haveromtól elkérem az IDE vinyót és megpróbálom a napokban megoldani a dolgot.

#46 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

Elküldve: 2010. május 1. 18:30

Még azt elfelejtettem hogy ha a WD vinyó az elsõdleges akkor, ha nem bántom induláskor akkor õ indul?
Vagy ezt is a Bios-ban kell állítani? Induláskor a Bios-t kell állandóan állítgatni?

#47 SkyBird

SkyBird
  • Veterán

Elküldve: 2010. május 2. 08:58

A BIOS-ok átvariálják a korábban beállított merevlemez sorrendet, ha közben lehúzunk, rádugunk vinyókat.
Van egyfajta automatikus sorrend, prioritás, ha magától kell megállapítania, hogy az IDE / SATA / USB közül melyiket és melyik porton rakja elõre.
Ezt magad tudod megváltoztatni ilyen beavatkozás után a BIOS beállításainál állandóra, illetve a következõ manipulációig.
Ezen túl az újabb alaplapoknál szokott lenni egy billentyû a boot POST legelején, amire a beállított boot eszközt magad választhatod ki.
Gigabyte alaplapnál F12.

#48 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

Elküldve: 2010. május 6. 13:47

Változott a felállás. Egy notebook IDE vinyó lett a dologból (40Gb), és ebbõl 20Gb-ot szánok az Ubinak.Már vettem USB-s külsõ házat.Az F12 boot menüt én is tudtam de ott csak annyit ír hogy Hard Disc, stb. De ez már nem számít mert olyat is fel ajánl hogy USB HDD. Tehát a probléma megoldódott és csak a telepítés van hátra.
Azért köszönöm a segítséget.

#49 SkyBird

SkyBird
  • Veterán

Elküldve: 2010. május 6. 14:19

IDÉZET(stabipapi @ 2010. május 6. 13:47) Üzenet megtekintése
Az F12 boot menüt én is tudtam de ott csak annyit ír hogy Hard Disc, stb.

... amíg le nem ütsz egy entert is.  ani_wink.gif

#50 stabipapi

stabipapi
  • Törzstag

Elküldve: 2010. május 6. 14:34

Ezt nem tudtam,de most megjegyzem.
Még egyszer köszönöm.

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó